Gündem

İstanbul Halkından Doluya Karşı Komik Önlemler!

Meteoroloji İstanbul’da yaşayan vatandaşlar için şiddetli dolu yağışı ve fırtına uyarısı verdi, sigorta şirketleri araç sahiplerine bir bir sms yolladı. Herkes bir panik havasına büründü. Bazı firmalar evleri uzakta olan çalışanlarını erkenden eve gönderdi.

Şiddetli Dolu Yağışı! Hemde Ceviz Büyüklüğünde!

şiddetli dolu yağışı

Uzmanlar öyle uyarılar da bulundu ki insanlar sokağa çıkmaya korktu. Ceviz büyüklüğünde dolu yağacak dendi, insanlar araçlarını otoparka götürdü, otoparklarda yer kalmadı. Evet, dün akşam bütün otoparklar doluluk rekoru kırdı. Bu yoksa otopark lobisinin işi miydi? Peki ya otoparka gidemeyenler ne yaptı dersiniz? Neler yapmadı ki! Sokaklar renklendi, çok değişik bir atmosfere büründü.

Çeyizlik Yorganımı Feda Ettim!

Arabası olan erkeklerin eşleri isyanda! ”25 yıldır yüklükte duran yorganımı dolu yağacak diye feda ettim, dolu da yağmadı! Kedi köpek üzerine hep pisledi” diye ağlayanlar, yuvası yıkılma tehlikesiyle baş başa kalan adamlar, babalarımız yasta.

Şiddetli dolu yağışı

Çeyizindeki naftalin kokulu yorganları, yadigar kilimlerini araba üstüne feda eden teyzemiz isyanda.

İstanbul’dan Manzaralar

Ali Koç’un Fenerbahçe Spor Kulübü başkanı olmasından sonra kurtarıcı olarak anılması arabalara da yansıdı! Ali Koç arabalarımızı korur diyen halk milyon dolarlık battaniyeyi arabaların üzerine serdi.

İstanbul genelinde seferberlik ilan edilince sıradan aracını tanka çeviren abimizi alkışlıyoruz.

Öyle sanıyoruz ki amcamız ya seccade satıcısı ya da komşularından topladığı okunmuş, dualı seccadelerle arabasını koruma altına almış.

Tinder’da eşleşmeyi bekleyen bir araba ile karşı karşıyayız. Çok romantik ve sevgi dolu bu siyah araca beyaz bir eş diliyoruz.

Ah be abicim! Sen olayı çok yanlış anlamışsın ama! Üzdün bizi…

”Gelin olmuş gidiyorsun bana veda ediyorsun” adlı çalışma da böyle işte, tazecik gelin doluya maruz kalacaktı az kalsın.

Ah be abicim gökten yatıya Huriler inmeyecek gözünü seveyim ne yaptın sen!

Pazardan bütün kasaları toplayan abimiz yüzünden pazarcılar isyanda! ” Sebzeler, meyveler yerlerde kaldı!”

İstanbul rengarenk oldu! Adeta bir bayram yeri gibi!

Kendini çok güzel korumaya alan abimiz yolda giderken ceviz büyüklüğünde dolu yağışıyla karşılaştı! Kendisi hasar almazken motosikletin çeşitli bölgelerinde kırık ve çatlaklar görüldü.

Kediler halinden çok memnun, misler gibi yumuşacık yataklarında 1 gece de olsa keyif yaptılar. ” Çekmesene kardeşim bizim de özel hayatımız var.” diye miyavladılar.

Allah hepimize böyle büyük kapılı ve geniş salonu olan bir ev nasip etsin.

Bazıları ise çok umursamaz. Her zaman mutlaka ” aman ya bana bir şey olmaz” diyen kişileri görebilirsiniz.

Başka Ülkede Yaşayamam!

Beklenen olmadı! Şiddetli dolu yağışı gerçekleşmedi, fırtına çıkmadı. Ufak çaplı yağmur yağdı ama çabuk geçti hava açtı. Geriye ise bu renkli görüntüler kaldı. O değil de bir turist görse, sorsa nasıl açıklarız durumu bilmiyorum.

 

Disleksi Nedir? Bu yazımızda

 

 

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu