in

İstanbul’da Asker Uğurlamalarına Yasak Geldi

İstanbul’da asker uğurlamalarına yasak geldi. Son günlerde sosyal mesafenin hiçe sayılması ve korona virüsünün tekrardan artması nedeniyle tekrardan bazı önlemlerin alınması gündeme geldi. Bunlardan bir tanesi de asker uğurlamalarının yasaklanması oldu.

İstanbul’da Asker Uğurlamalarına Yasak Geldi

İstanbul valisi Ali Yerlikaya, toplumsal paylaşım sitesi Twitter’dan yaptığı açıklama ile toplu askerlik uğurlamalarının yapılmayacağını duyurdu. Askerlik celbinin gelmesiyle birlikte askerlik vazifesini yapmak üzere birliklerine teslim olacak gençlere ve yakınlarına seslenen Vali Yerlikaya, koronavirüs pandemisi kapsamında alınan önlemlere ve kurallara uyma daveti yaptı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya gençlerle bir de görüntü  paylaştı.

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, kent genelinde toplu asker uğurlamasının yasaklandığını duyurdu.

Yerlikaya’nın Twitter’dan yaptığı açıklama şu biçimde:

“Askere gidecek değerli Mehmetçiklerimiz, evlatlarını asker ocağına gönderen kıymetli ailelerimiz ve arkadaşını vatani misyona uğurlayan sevgili gençler Covid-19 önlemleri kapsamında toplu asker uğurlaması yapılmayacak. Lütfen kurallara uyalım. Her şey vatan için”

Korona virüsü (covid-19) kapsamında tekrardan önlemler arttırılacak mı? henüz bilinmiyor. Ancak yaz dönemi özellikle bayram tatilinde bir çok vatandaşın sosyal mesafeyi hiçe saydığını biliyoruz. Tekrardan bazı kısıtlamaların geleceği konuşulsada hükümetin ne yapacağı henüz tam olarak bilinmiyor. Ama biz vatandaşların daha fazla özen ve önem göstermemiz gerektiği kesin. O yüzden sosyal mesafe kurallarına uyalım, uymayanları da uyaralım.

 

İmamda Korona Virüsü Çıktı! Cami İki Gün Kapatıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

WhenThey See Us: Gerçek Bir Hikayeden Uyarlanan Dram Dizisi

When They See Us: Gerçek Bir Hikayeden Uyarlanan Dram Dizisi

döviz kurları durulmuyor: bist 1000 puanın altında

Döviz Kurları Durulmuyor: BİST 1000 Puanın Altında