Gündem

İstanbul İçin Beyaz Alarm Verildi!

İstanbul için beyaz alarm verildi! 1 haftadır soğuk hava ve kar uyarısında bulunan Meteoroloji, yaptığı son açıklama ile İstanbul’da 3-8 cm kar örtüsünün olacağını söyledi.

İstanbul İçin Beyaz Alarm Verildi! Kar Geliyor!

Birkaç gündür kar ve soğuk hava uyarısı yapan Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bugün yeni bir uyarıda daha bulundu. İstanbul’da Cumartesi akşamından itibaren yağması beklenen karın, iç ve yüksek kesimlerde 3-8 santimetre arasında bir kalınlığa erişebileceği söylendi.

Özellikle Marmara bölgesinin batısı

Birkaç gündür Meteoroloji tarafından belirtilen beklenen kar yağışı ve soğukların, Cumartesi akşam saatlerinde başlaması bekleniyor. Kar yağışı ve soğukların iç ve yüksek kesimlerde görüleceği söylenirken, özellikle de Marmara bölgesinin batısı için kuvvetli kar yağışı uyarısı yapıldı.

İl il, bölge bölge güncel hava durumu

Yer yer kuvvetli yağışlar olacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Cumartesi günü Marmara bölgesinde başlaması beklenen kar yağışının özellikle Kırklareli ve doğu kesimleri, Edirne ve güney kesimleri, Tekirdağ, Çanakkale, Balıkesir illeri ve çevrelerinin yüksek kesimlerinde kuvvetli kar yağışlarının – yaklaşık 5-20 santimetre- beklendiği belirtildi.

Akşam saatlerinde il geneline yayılacak

Kar yağışları yapılan açıklamaya göre, Marmara bölgesinin batısında sabah saatlerinde, İstanbul’un genelinde de akşam saatlerinde başlayacak. Karla karışık yağmur görülecek olan şehrin iç ve yüksek kesimlerinde ise 3-8 santimetre arası kar örtüsü olacağı söylendi.

Kutup Girdabı Dehşet Saçıyor! Kutup Girdabı Nedir?

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu