Gündem

İstanbul Havalimanı’na Nasıl Gidilir?

Atatürk Havalimanı kapatıldı ve gün itibariyle “Büyük Göç” adını taşıyan taşınma işlemi bitti. En çok merak edilen soru İstanbul Havalimanı’na nasıl gidilir? oldu. İşte detaylar…

İstanbul Havalimanı’na nasıl gidilir?

Arnavutköy’de bulunan İstanbul Havalimanı’na ulaşımın nasıl olacağı, son günlerde en çok merak edilen konulardan biri oldu. Atatürk Havalimanı’nın da taşıma işlemlerinin bitmesinin ardından merak edilen ulaşım konusunu ele aldık. İşte yeni açılan havalimanına ulaşım alternatifleri ve güzergahlar…

İETT otobüsleri ile ulaşım

İstanbul Havalimanı’na toplu taşıma araçlarını kullanarak gidecek olan vatandaşlar Mahmutbey, Mecidiyeköy, Halkalı ve Atatürk Havalimanı’ndan kalkacak olan otobüsleri kullanabilirler. Havalimanının taşınmasının ardından yeni havalimanına sefer yapacak 46 adet İETT aracı görevlendirildi. Görevlendirilen bu 46 adet toplu taşıma aracının 498 sefer yapması planlanıyor. Toplu taşıma yoluyla havalimanına gidecek olan vatandaşlar için çift bilet tarifesi geçerli olacak. Çift bilet tarifesi 5.20 TL’ye tekabül ediyor.

Yanlışlıkla Atatürk Havalimanı’na gidenler için ücretsiz ringler

İBB’ye ait olan HAVAİST, İstanbul Havalimanı’na seferler düzenliyor. 150 adet araç ile seferler düzenleyen HAVAİST’in fiyatları 16 ile 25 TL arasında değişiklik gösteriyor. Otobüslerde ücretsiz WiFi özelliği de bulunuyor. 5 hatta sefer düzenleyen HAVAİST, 7 Nisan itibari ile sefer sayılarını 20’ye çıkaracak. HAVAİST gün itibari ile 15 gün boyunca yanlışlıkla Atatürk Havalimanı’na giden vatandaşlar için ücretsiz ring seferleri de düzenleyecek.

2019 Pasaport Harç Ve Cüzdan Ücretleri

7 Nisan’dan sonra hat sayısını 20’ye çıkaracak olan HAVAİST ile ilgili tüm detaylı bilgiye web sitesinden ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda AppStore ve Google Play’de de uygulaması mevcut.

Metro 2020’de tamam!

İstanbul Havalimanı’na metro ulaşımı için çalışmalar hızlandırıldı. Gayrettepe ve Halkalı metroları ile bağlanacak olan yeni hat 2020 yılında bitecek. Açılacak olan ilk hat Gayrettepe – İstanbul Havalimanı olacak.

Havalimanı otoparkı 15 Nisan’a kadar ücretsiz olacak

Havalimanı otoparkı 15 Nisan 2019’a kadar ücretsiz olacak. Havalimanına ulaşım TEM Otoyolu bağlantı noktalarından yapılabilecek. Hasdal Kemerburgaz ile İkitelli tarafından, ayrıca D-20, E-80, D-100 karayolu ve Kuzey Marmara Yolu’ndan da havalimanına ulaşım sağlanabiliyor. Anadolu yakasından gelecek araçlar ise Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nden ulaşım sağlayabilecekler.

İstanbul Airport uygulaması yardımınıza koşuyor

İstanbul Airport uygulaması ile bulunduğunuz konumdan havalimanına kaç dakikada gidebileceğinizi görebilir, alternatif güzergahları kullanabilirsiniz. AppStore ve GooglePlay’de bulunan uygulamayı ücretsiz olarak indirebilirsiniz.

İstanbul Havalimanı’na taksi ne kadar yazar?

Havalimanına bağlı 660 adet taksi vatandaşlara ve turistlere hizmet verecek. Havalimanına geldiğinizde ya da havalimanına giderken taksi kullanmayı planlıyorsanız; Taksim’den 105 TL, Kadıköy ve Bakırköy’den 120 TL, Sarıyer’den 115 TL ve Büyükçekmece’den de 150 TL gibi fiyatlarla ulaşım sağlayabilirsiniz.

Ucuz Uçak Bileti Bulmanın Yolları

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

7 Yorum

  1. Bazen hatta çoğu zaman iyiki İstanbulda yaşamıyorum diyorum :D
    Bu trafik bu otobüs hattı çekilir mi :)

  2. Aman o istanbulun trafigini iyi ki cekmiyorum :D Allah yardimcisi olsun o trafi cekenlerin

  3. 20 dakikalık mesafeden 2 saatlik mesafeye geçişi de ne bileyim ya :) neyse en azından gidiş güzergah öğrenmek gerek :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu