GündemMüzik - Festival

İstanbul Comics Art Festival başlıyor!…

Eylül ayı başladı, tatilden döndünüz ve hala tatil kafasını atamadınız. Şehire dönüşle birlikte “haftasonu ne yapsam?” sorusu kafaları kurcalamaya başlayacak. Sokakta yürümeyi, gezinirken etrafa bakınmayı seviyorsanız, sanatla ilgiliyseniz hele ki; size bir önerimiz var. Istanbul Comics Art Festival, 7-8-9 Eylül 2018 tarihlerinde İstanbul / Kadıköy’de sizleri bekliyor!

Istanbul Comics Art Festival ‘i Nedir?

2016 senesinde ilki gerçekleştirilen Istanbul Comics Art Festival, “çizgi roman ve çizgiye dair tüm yaratıcı sanatların bir araya geldiği bir şehir festivalidir” olarak tanımlanıyor.

Bu sene, 7-8-9 Eylül 2018 tarihlerinde düzenlenecek olan İstanbul Comics Art Festivali, Moda All Saints Kilisesi ve Club Quartier’de gerçekleşecek.

Festival  kapsamında 11 tasarımcının ve sanatçının sanatsal çalışmaları, Kadıköy sokaklarında seyircileri ile buluşuyor. Sanatçıların bu seneki çalışmalarının teması ise, “kimlik”. Kimliği ise kentin üzerindeki dönüşüm üzerinden anlatıyorlar.

Istanbul Comics Art Festival - 1

Istanbul Comics Art Festival Kapsamında Neler Var?

  • Çizgi Roman, Karikatür: Karikatür ve yayınları, çizgi roman yayınları, yayınevleri, özel koleksiyonlar, bu dünyaya dair her şeyi bulabilirsniz.
  • Müzik: Etkinliklerin içeriğini zenginleştiren, anlam katan, olmazsa olmazlardan birisi, tabii ki müzik. Alternatif müziğin temsilcileri; DJler, gruplar sahnede olacak.
  • İllüstrasyon Sergileri: Müziğin görselleşmesine destek verecek olan sergide, yerel müzisyenlerin albüm kapaklarının illüstrasyon aracılığı ile üretilmesi ve sergilenmesini göreceksiniz.
  • Grafiti: İstanbul Comics Art Festival, bu sene canlı grafiti çalışmalarında, kadın grafiti sanatçılarını ağırlıyor.
  • Bağımsız Yayınlar ve Fanzinler: Atölye çalışmaları ile festival alanında buluşacaksınız.
  • Animasyon Gösterileri ve Seminerler: İstanbul Comics Art Festival (ICAF) dahilinde, bu sene “ Kimlik (Identitiy / ID) “ teması dahilinde, grafiti sanatçılarının çalışmaları; sokak kültürü, kent kültürü, kimlik yorumlaması, süper kahramanların barındırdıkları çoklu karakterlerin sergilenmesi gibi çalışmalarla izleyicileri ile buluşacak.

Istanbul Comics Art Festival - 1

Istanbul Comics Art Festival Sanatçıları

7 Eylül 2018 tarihinde başlayacak olan festivalden 1 hafta evvelinde, yani bugünlerde, festivalde eserleri sergilenecek olan tasarımcı ve sanatçılar; Rafet Arslan, Ragıp Basmazölmez, Sebahat Karcı, Elif Atmaca, Cem Demirci, Gizem Akgönül, Duygu Kanadıkırık, Inez Piso, Ayça Ceylan, Merve Şendil ve Onaranlar Kulübü, Urban Hacking kapsamında, Kadıköy’de tercih ettikleri kamusal alanlarda 2 ve 3 boyutlu çalışmalarıyla şehrin ortak kullanım alanı ve günlük yaşama dair estetik çalışmalar yapıyorlar.

Grafiti alanında ise bu sene 4 grafiti kadın sanatçısı, Gamze Yalçın, Fulya Hocaoğlu, Sinem Yıldırı ve Afganistan’lı sokak sanatçısı Shamsia Hassan’ın 3 gün boyunca sergileyecekleri canlı grafiti çalışmaları izlenebilecek.

Istanbul Comics Art Festival - 1

Kitap Önerisi: ” Zaman Oyunları ” yazımız için tıklayın. 

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu