Gündem

İspanya Türkiye’ye Yatırım Yapıyor. Hem de Milyarlarca Dolar.

İspanya Türkiye’ye yatırım yapıyor. Hem de milyarlarca dolar. İspanyolların son 8 yılda ülkemiz topraklarına yaptığı yatırımlar 10 milyar euroyu aştı. Bu çok ciddi bir rakam. 600 kadar İspanyol şirketin Türkiye’de işlem yaptığı açıklandı.

İspanya Türkiye’ye Yatırım Yapıyor. Hem de Milyarlarca Dolar.

İspanyollar ülkemize yatırım atağına geçti. Son 8 yılda 600’e yakın İspanyol şirketinin Türkiye’ye 10 milyar eurodan fazla yatırım yaptığı açıklandı. Türk-İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Esther Gonzalez yaptığı açıklamada, “mevcut durumda 600’ü aşkın İspanyol şirket Türkiye topraklarında faaliyet göstermektedir, bunun sonucu olarakta 10 milyar euro kadar bir yatırım yapılmış bulunulmaktadır” dedi.

Türk Ekonomisine Güveniyoruz

Türk-İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Esther Gonzalez, Türk ekonomisine güveniyoruz diyerek son 8 yılda yaptıkları yatırımın bunun göstergesi olduğunu söyledi. Türkiye’nin Madrid Büyükelçiliğinde gerçekleşen bir buluşmada konuşma yapan Büyükelçi Erginay, son yıllarda ivme kazanan Türk-İspanyol yatırımlarının daha da iyiye gideceğini kaydetti. Erginay, İspanyol iş adamlarına bu konuda destek vermek adına kapılarının her zaman açık olduğunu belirtti.

Ekonomik Çalkantıların Geçeceğine İnanıyoruz

Türk-İspanyol Sanayi ve Ticaret Odası Başkanı Esther Gonzalez ülkede yaşanan bu ekonomik çalkantılı dönemlerin geçeceğine inandıklarını ve bu yüzden Türkiye’ye yatırım yaparken inançlı olduklarını dile getirdi. Bu yatırımların ve yatırımcıların ülkeye sık sık gelmesi ile birlikte Türk Hava Yollarının İspanya seferlerinin artacağı da dile getirilen haberler arasında. Gelişmelerle ilgili yeniden karşınızda olacağız.

Boğa Burcu İlgili Herşey ve Boğa Burçlarının Aşk Hayatı

 

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu