Teknoloji

Whatsapp Kullanırken İşinize Yarayacak Özellikler

Dünya üzerinde en çok kullanılan mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, her gün kullanıcı sayısını artırmaya ve bununla birlikte uygulamaya yeni özellikler eklenerek kullanımı daha basit ve esnek hale getirmeye devam ediyor. Peki ya bu özelliklerin hangilerini biliyoruz?

Günümüzde hemen hemen herkesin akıllı telefonunda yer alan Whatsapp, son yıllarda neredeyse insanlar arasında tüm haberleşmelerin sağlandığı ve günlük hayatların vazgeçilmezlerinden biri oldu. Tabii bu süreçte uygulama geliştirilmeye ve yeni özellikler eklenerek kullanıcılar için uygulamanın kullanımı daha basit ve esnek hale getirilmeye çalışılıyor. Peki sizler Whatsapp’ın bu özelliklerinden ne kadar haberdarsınız? Sizler için 5 bilinmeyen Whatsapp Özelliği derledik. Detaylar haberimizde…

Whatsapp Özelliği

Bilinmeyen Kodlar Whatsapp Özelliği

Whatsapp ile mesajlaşırken, belli kodları kullanarak yapabileceğiniz özellikler bulunuyor. Bu Whatsapp Özellikleri ile sohbetinizde farklılıklar yaratabilirsiniz. İşte o kodlar;

  • Kelimenin başına ve sonuna (*) işareti koyarak kelimenizi veya cümlenizi kalın yapabilirsiniz.

Whatsapp Özelliği 1

  • Kelimenin başına (~) işareti koyarak kelimenizi veya cümlenizi üstü çizili yapabilirsiniz.

Whatsapp Özelliği 2

  • Kelimenin başına (_) koyarak kelimenizi veya cümlenizi italik şekilde yazabilirsiniz.

Whatsapp Özelliği 3

Favori Sohbetleriniz Uygulamanın En Üstüne

Uygulama içerisinde bir çok konuşmanız olabilir ve sürekli aktif konuştuğunuz sohbeti bulmakta zorluk yaşıyor olabilirsiniz. Böyle bir durumda bir diğer Whatsap özelliklerinden biri olan ‘pin’ opsiyonu yardımınıza koşuyor. Aşağıdaki görselde de göreceğiniz üzere, pinlemek istediğiniz sohbetin üzerine basılı tutarak seçili hale getiriyorsunuz ve yukarıda seçenekler çıkıyor. Kırmızı daire içindeki pin işaretine tıklayarak seçtiğiniz sohbeti ikinci görselde olduğu gibi en üste taşıyabilirsiniz.

Whatsapp Özelliği 4

Aynı Anda Birden Fazla Kişiye Mesaj Atın

Whatsapp’ta birden fazla kişiye aynı anda mesaj göndermek mümkün. Toplantı için bir hatırlatma olsun veya bir bayram mesajı olsun, herkesin bir şekilde toplu mesaj atmaya ihtiyaç duyduğu anlar elbet oluyor. Toplu mesaj Whatsapp özelliği burada yardımınıza yetişiyor. Tek yapmanız gereken ilk olarak Whatsapp’ı açmak ve ana ekranda sağ üst köşede bulunan üç noktaya basarak -görselde görebileceğiniz gibi- ‘yeni toplu mesaj’ seçeneğini seçmeniz. Gelen ekranda kimlere mesaj göndermek istediğinizi seçip mesajınızı seçtiğiniz kişilere gönderebilirsiniz.

Whatsapp Özelliği 5

Otomatik İndirmeyi Kapatın, Veriden Tasarruf Edin!

Whatsapp her ne kadar kullanım açısından az veri kullanıyor olsa da işin içine görseller, videolar veya gifler girince, harcanan veri boyutu gittikçe artıyor. Özellikle grup konuşmalarında çok fazla görsel paylaşımı olduğu bilinen bir olay. Otomatik indirmeyi kapatarak sadece istediğiniz dosyaları indirip veriden tasarruf etmek mümkün. Bunun için yapmanız gereken ayarlar menüsüne girdikten sonra şu yolu izlemek:

Veri ve Depolama Kullanımı -> Mobil Veri Kullanırken (Bütün tikleri kaldırın) -> Wi-Fi Bağlıyken (Dilerseniz tikleri kaldırın dilerseniz bırakın) -> Dolaşımdayken (Tüm tikleri kaldırın)

Önemli Mesajlarınızı Yıldızlayın ve İstediğiniz Zaman Ulaşın

Sohbet geçmişleri çok uzun olabiliyor hiç şüphesiz. Konuşmalarınız sırasında hatırlamak istediğiniz bir mesajı bulmak ise bu uzun geçmiş içerisinde zorlaşabilir. Bu durumda yıldız özelliği çok işe yarıyor. Sohbet sayfası içerisinde daha sonra bakmak istediğiniz mesajı veya mesajların üstüne basılı tutup seçili hale getirdikten sonra üst tarafta bulunan yıldız simgesine tıklamanız yeterli. Daha sonra bu yıldızladığınız mesajlara ulaşmak için ise tek yapmanız gereken uygulamanın ana sayfasında sağ üstteki üç noktaya basarak ‘yıldızlı mesajlar’ kısmına tıklamanız.

Verimli Sosyal Medya Kullanımı Nasıl Olmalı?

İlgili Makaleler

5 Yorum

  1. Elinize sağlık, kalın, italik ve üzeri çizili yazı nasıl olur diye kafamda soru işareti vardı, şimdi öğrendim. Teşekkürler :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu