Müzik - Festival

Iron Maiden Hakkında Hiç Bilinmeyenler

Black Sabbath, Heavy Metal müziğin temellerini attı fakat Iron Maiden da bu müzik türünün gelişmesine önemli katkılarda bulundu. 16 stüdyo albümü ve 12 canlı albümü ile dikkatleri üzerine çeken grup, Heavy Metal müziğe yeni bir renk kattı. Grubun tarihinin önemli bir bölümü harika partiler ve görkemli konserler ile geçti. Iron Maiden hakkında hiç bilinmeyenler yazımı keyifle okumanızı umarım.

Iron Maiden Bosna Savaşı Konseri

1994 yılında Bosna, komşuları ile büyük bir savaşa girişmişti. Bu savaşta birçok sivil hayatını kaybetti ve savaşa giren birçok millet önemli savaş suçları işledi. Bosna Savaşı’nın çoğu bölümünde Bosna’nın başkenti olan Saray Bosna Sırp kuşatması altındaydı. Üç yıl boyunca kuşatma altında kalan şehirde Iron Maiden’ın solisti Bruce Dickinson bir konser vermeye karar verdi. Grup, ilk önce yakınlardaki ülkelerden biri olan Hırvatistan’a geldi. Saraybosna’ya olan geçişin tehlikeli olmasından dolayı grubun güvenliği de tehlike altındaydı. Bu nedenle birçok kişi, gruba geri dönmelerini tavsiye etti fakat Bruce Dickinson bu teklifi geri çevirdi.

Iron Maiden Bir Düğünde De Çaldı

Grup, 1984’te çıktıkları dünya turunda Polonya’da bir süreliğine durakladı. Konserden önce boş vakit bulan grup, birkaç içki için de kendisine zaman ayırdı. Biraz içki içmek ve dinlenmek için bir otele gittiklerinde otelde bir düğün vardı ve sadece davetliler düğüne kabul ediliyordu fakat grubun isminden ötürü girmesi zor olmadı. Daha sonra birkaç konuk Iron Maiden’dan düğünde sahne almasını istedi. Iron Maiden, düğün esnasında kendi şarkılarını çalmak yerine dönemin ünlü Rock şarkılarının bazılarını çalmayı tercih etti.

Bruce Dickinson Yatılı Okuldan İhraç Edildi

Bruce Dickinson, grubun beyni ve karizmatik solisti olarak birçok kişi tarafından bilinir. Öte yandan grup dışında da gırtlak kanserini yenmek, tarifeli yolcu uçağı pilotu olmak ve olimpiyatlarda madalya kazanmak gibi önemli başarıları da bulunuyor. Tüm bunların yanı sıra Bruce Dickinson’ın yatılı okuldan neden ihraç edildiğini birçok kişi bilmiyor. Bruce, genç yaşlardayken okul müdürünün akşam yemeğinin içine işediği için okuldan atılmıştır. Daha sonraları Bruce, başka bir okula geçiş yapmış ve Iron Maiden grubunun temellerini atmayı başarmıştır.

Metallica Hakkında Bilinmeyen Gerçekler

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. Bruce Dickinson.. Adam uçlarda başarılara imza atmış; gırtlak kanserini yen, pilotluk yap, olimpiyat madalyası kazan, dünyaca ünlü bir grubun solisti ol.. Vallahi bravo..

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu