Ekonomi - FinansHayata Dair

İnternetten Para Kazanma Yolları

 

Çoğu kişi için internetten para kazanma gerçekleşebilecek bir hayaldir. Bir web sayfası aracılığıyla veya bir uygulama aracılığıyla internetten para kazanabileceklerini bilseler, birçok kişi işini bırakır ve girişimciliğe odaklanırdı ve ailelerine daha çok vakit ayırırdı. Sonuç olarak hayatlarının ve zamanlarının kontrolü kendi ellerinde olurdu.

İnternetten para kazanmak kesinlikle bir hayal değildir. Uzun süredir internetten para kazandığım bir web sayfamda hazır bulunuyor. Ayrıca internet üzerinden yüklü miktarda para kazanan birçok insan da tanıyorum. Bu kişilerin her biri ayrı bir stratejiye sahiptir.

Size iyi bir haberim var. İnternetten para kazanma stratejilerinin çoğu karmaşık değildir. Herhangi bir işletmede olduğu gibi internet üzerinden de bir iş kurduğunuz zaman bu işin büyümesi zaman alacaktır. Zamanınızı ve enerjinizi söz konusu işe yatırmak için hazır olmalısınız. Ancak bu şekilde başarının kapılarını aralayabilirsiniz.

Eğer internetten para kazanmak istiyor fakat nereden başlayacağınızı bilemiyorsanız, aşağıdaki önerileri sizler için derledik.

Google Adsense ile İnternetten Para Kazanma

İnternetteki web sayfalarını ziyaret ettiğinizde, bu sitelerde Google reklamlarını mutlaka görmüşsünüzdür. Bu reklamlar iyi bir nedenden dolayı her yerde bulunmaktadır. Bu reklamları koymak oldukça basittir. Üstelik bir site ziyaretçi almaya başladıkça Google Adsense oldukça kazançlı olabilmektedir.

Google Adsense’in en önemli özelliğinin kurulumunun rahat olmasıdır. Eğer bir blogunuz veya web sayfanız varsa, ücretsiz olarak Google Adsense’e başvuru yapabilirsiniz. Başvurunuz sonuçlandıktan sonra Google size benzersiz bir kod verecek ve tek yapmanız gereken ise bu kodu web sayfanıza yapıştırmak olacaktır.  Google bundan sonra tüm işi devralacak ve sizin yapmanız gereken bir şey kalmayacaktır.

Peki Google Adsense sayesinde ne kadar kazanabilirsiniz? Geçtiğimiz 10 yıl içerisinde aylık olarak Google Adsense’den en fazla 5 bin dolar kazandım. Ki bu benim ilk blog yazmaya başladığım zamanlardı. Bir anda 5000 dolara fırlamak beni çok sevindirmişti.

Satış Ortaklığı ile İnternetten Para Kazanma

Bir web sayfanız ya da bir blog için fikriniz mi var? O zaman satış ortaklığı için de başvuru yapabilirsiniz. Satış ortaklığı sayesinde, konunuzla alakalı olan çeşitli marka ve işletmelerle ortaklık kurabilirsiniz. Kurduğunuz ortaklık sayesinde satılan her üründen belli bir komisyon alabilirsiniz. Bu şekilde kim ne zaman ortaklık kurduğunuz işletmeden bir mal satın alırsa, siz de belli bir oranda komisyon alırsınız.

Genel olarak konuşursak, konunuzla alakalı bir partner bulmanız gerekiyor. Ben finansal bir danışman olduğumdan dolayı, daha çok bankalar ve diğer aracı kuruluşlar ile satış ortaklığı kurmayı hedefliyorum.

İkili satış ortaklığı programlarının yanı sıra satış ağlarına da üyeliğinizi başlatabilirsiniz. Bu platformlar size bir sürü farklı satış ortaklığı fırsatı sunar. Bu sayede hangi anlaşmanın yürüdüğünü hangisinin yürümediğini daha net görebilirsiniz.

Danışmanlık Vererek İnternetten Para Kazanma

İnternetten para kazanmanın bir diğer yolu da danışmanlık hizmetleri vermektir. Eğer belli bir alanda uzman iseniz, sizden danışmanlık hizmeti almak isteyecek bir sürü kişiyi bulabilirsiniz. İnsanların danışmak için size başvurmayacağını düşünebilirsiniz fakat ileride büyük şirketlerin sıkça danışabileceği biri haline gelebilirsiniz.

Yakın arkadaşlarımdan biri bu konunun iyi bir örneği aslında. Bu arkadaşım bir blog yazıyordu ve bir süre sonra büyük şirketlerden birkaçı bu arkadaşa ulaştı ve ondan danışmanlık hizmeti almaya başladılar. Şu an siz de bu işi daha kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Nette danışmanlık hizmeti vermek isteyen kişiler için oluşturulan platformlar var. Bu platformlara girerek siz de danışmanlık hizmeti verebilirsiniz.

Online Kurslar

Başkalarına öğretebileceğiniz çeşitli yetenekleriniz varsa online bir kurs açıp bundan faydalanma şansınız bulunmaktadır. Aşçılıktan pazarlamaya kadar birçok farklı konuda online kurslar açabilirsiniz. Şu an birçok insan çeşitli online platformlarda kurslar açmaya devam etmektedir. Siz de bunlardan biri olup para kazanmaya başlayabilirsiniz.

Kitap Satışı

Kitap basarken genellikle baskı maliyeti ve diğer maliyetler çok fazla olabilmektedir. Üstelik bir kitabı baskısı işlemi gerçekten çok uzun ve meşakkatli olabilmektedir. Günümüzde ise yazım, yayınlama ve pazarlama işlemlerini çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz. İnternetteki bazı web sayfaları yazmış olduğunuz kitapları, hiçbir yayınevi desteği olmadan yayınlamanıza olanak sağlar. Hatta kitaplarınızı Amazon gibi büyük satış sitelerinde bile satışa sunabilirsiniz.

Eğer insanların okuyacağı bir kitap yazabileceğinizi düşünüyorsanız, en az maliyetli para kazanma yolunun kitap yazmak olduğunu söyleyebiliriz. Kitap yazmak için sadece bir bilgisayara ve Office Word programına ihtiyacınız vardır.

İçerik Yazarlığı ile Para Kazanmak

İlgili Makaleler

11 Yorum

  1. Valla güzel bir içerik cünkü günümüz kosullarını düşünürsek artık devir İnternetten üzerinden ilerliyor ve herkesin paraya ihtiyacı var her türlü üretim önemli

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu