in

BayıldımBayıldım

Intel ESL Türkiye Şampiyonası Finali İzmir Fuarı’nda!

İntel esl Türkiye şampiyonası

İzmir Enternasyonel Fuarı bu yıl 88. kez gerçekleşecek. Tüm dünya çapında espor severlerin büyük bir heyecanla takip ettiği Intel ESL Türkiye Şampiyonası finali de İzmir fuarında yapılacak. 12-15 Eylül tarihleri arasında Kültürpark 4 Nol’lu Hol’de yapılacak finallerde, finalistler özel olarak hazırlanacak yerde, CS: GO ve Dota 2 oyunları için inanılmaz bir yarışa girecek. Finalleri takip etmek isteyen ziyaretçiler de bunun için imkan bulacak. 300′ den fazla takım arasından lige kalmayı başaran 8 takım, 7 haftalık lig aşamasında rekabete girecek. Bu organizasyon Intel ve Esl işbirliği ve Monster, Mercedes ve Teknosa’nın sponsorluğu ile hayat buluyor. Bunun yanında aynı alanda topluluk turnuvaları, fenomen buluşmaları, marka stantları, VR deneyimi, cosplay şovlar ve bazı aktiviteler de olacak. 4 gün sürecek heyecanın ardından da şampiyonlar belirlenecek. 

ESPOR NEDİR?

Elektronik spor ve organize video oyunu yarışmalarına espor denir. Oyunlar, çoğunlukla profesyonel oyuncular arasında ve profesyonel organizasyonlar kapsamında olduğunda bu ismi alır. Elektronik sporlarda en çok rastlanan oyun türleri şunlardır : strateji oyunları, dövüş oyunları, birinci şahıs nişancı oyunları ve spor oyunları. Bu oyunlar tüm dünyadan internet bağlantısı aracılığı ile oynanabilir. Çeşitli ulusal ve uluslararası yarışlarla büyük organizasyonların yapıldığı yeni bir dijital spor alanı olarak da adlandırılabilir.

ESPOR NASIL ORTAYA ÇIKTI?

70’li- 80’li yıllarda atariler ve konsollu oyunlarla başlayan e-spor, sonraları daha teknolojik aletler olan playstationlarla desteklendi. Son yıllarda teknolojide yaşanan gelişmelerle birlikte, bilgisayar veya mobil cihazlarda oyun oynanabilmesi, daha heyecanlı ve rekabet içeren bir ortamın oluşturulması için bu fikri ortaya çıkarmış oldu.

INTEL ESL TÜRKİYE ŞAMPİYONASI FİNALİ İZMİR FUARI’NDA!

INTEL ESL TÜRKİYE ŞAMPİYONASI DOTA 2 FİNALİ

12 EYLÜL PERŞEMBE 16.00 – 23.00
4 Nolu Hol / Kültürpark

INTEL ESL TÜRKİYE ŞAMPİYONASI LEAGUE OF LEGENDS GÜNÜ

13 EYLÜL CUMA 16.00 – 23.00
4 Nolu Hol / Kültürpark

INTEL ESL TÜRKİYE ŞAMPİYONASI CS: GO YARI FİNALİ MAÇLARI

14 EYLÜL CUMARTESİ 16.00 – 23.00
4 Nolu Hol / Kültürpark

INTEL ESL TÜRKİYE ŞAMPİYONASI CS: GO BÜYÜK FİNALİ

15 EYLÜL PAZAR 16.00 – 23.00
4 Nolu Hol / Kültürpark
Intel Esl Türkiye Şampiyonası finali oldukça görkemli anlara sahne olacak. İzmir fuarı etkinliklerinden yüz yüze sohbetler ve sokak gösterileri ile ilgili bilgi almak isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.

7 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

İzmir fuarı 2019

İzmir Fuarı 2019- Yüz Yüze Sohbetler/ Sokak Gösterileri

Bitcoin-madenciligi-nedir

Bitcoin Madenciliği Nedir?