Teknoloji

Instagram Story Hileleri Ve İpuçları Çok İşinize Yarayacak!

Bu haberimizde sizlere Instagram storyleri ile ilgili birbirinden farklı ve işinize yarayacak bilgiler vereceğiz. İşte Instagram story hileleri ve ipuçları!

Instagram Story Hileleri Ve İpuçları Çok İşinize Yarayacak!

Instagram hikayelerinizde kullanabileceğiniz bazı keşfedilmemiş özellikler var. Bunlar pek çok kişi tarafından bilinmiyor. Instagram hikayelerinizi daha dikkat çekici hale getirmek istemez misiniz? Ekstra bir uygulama indirmeden oluşturacağınız storylerinizle farkınızı ortaya koymak, yine bir uygulama indirmeden kişilerin storylerini gizlice izlemek ve stolklamak gibi birbirinden farklı ipuçları ve hileler için sizleri aşağıya alalım…

Farklı story fontları

Instagram hikayeler kısmında belli başlı birkaç tane yazı fontu bulunuyor. Bunlar klasik, güçlü, daktilo, neon ve modern olarak Instagram tarafından sınırlandırılmış durumda. Sizler de storylerinizle farkınızı ortaya koymak istiyorsanız başka bir uygulama indirmeden başarabilirsiniz. Geçelim nasıl yapılacağına…

 • Öncelikle fotoğrafınızı çektiniz, filtrelerinizi uyguladınız ve iş yazı kısmına geldi diyelim. Telefonunuzda bulunan internet tarayıcınızda arama motorunu açıp, “fancy text generator” yazıyorsunuz.
 • Aramalarda çıkan sonuçlardan “lingojam” işinize yarayacak olan site. Lingojam’e girip “normal text goes here” yazan yere istediğiniz kelimeleri yazıp, sağda çıkan birbirinden farklı herhangi bir fontu kopyalıyorsunuz.

Instagram Story Hileleri Ve İpuçları Fancy Text Generation

 • Kopyalamış olduğunuz fontu hali hazırda paylaşılmayı bekleyen hikayenize yapıştırıyorsunuz. İşlem tamam!
 • Küçük bir harırlatma, site Türkçe karakterleri maalesef ki algılamıyor…

Yazıları renk geçişli yazmak

Çoğunuzun bilmediğini düşündüğümüz bir diğer özellik ise hikayelerinize eklediğiniz yazıların gradeli yani geçişli bir renge sahip olması. Bunun için yapmanız gereken ise çok basit!

 • Hikayenizde her şey hazır, yazınızı da yazdınız… Geriye “bu yazıya farklı ne yapılabilir?” kısmı kaldı. Bunun için hikayenize eklediğiniz yazının tümünü seçiyorsunuz.
 • Aşağıda bulunan renk seçeneklerinden birinin üstüne basılı tutuyorsunuz. Basılı tutunca damlacık özelliği aktif hale geliyor.
 • Renk ile yazı sonunda bulunan imleci aynı anda sola doğru çekiyorsunuz. Bu sayede yazınız gradeli bir görünüme sahip oluyor.

Instagram Story Hileleri Ve İpuçları gradeli yazı yazma

Bir hikayede birden fazla fotoğraf paylaşmak

Bazı hikayelerde denk gelmişsinizdir, bir hikayede birden fazla fotoğrafa… İşte şimdi bunun nasıl yapıldığını sizlere anlatacağız. Yine aşırı pratik, harika bir püf noktası sizlerle! Herhangi bir uygulama indirmeden hikayelerinizde kolaylıkla kolajlar yapabilirsiniz. Nasıl mı? Hadi aşağıya…

 • Öncelikle hikaye kısmını açıp herhangi bir fotoğraf ya da videoyu seçiyorsunuz.
 • Sonrasında Instagram’ı arka planda çalışır halde bırakıp kapatıyorsunuz ve galerinizi açıyorsunuz. Galerinizde bulunan ve kolaj yapmak istediğiniz hikayenize koymak istediğiniz fotoğrafı “kopyala” seçeneği ile kopyalıyorsunuz.
 • Arka planda çalışan ve hikaye kısmı hala açık olan Instagram’a geri döndüğünüzde ekranın sol al kısmında “çıkartma ekle” seçeneği çıkacak.
 • Çıkartmayı ekle dediğinizde seçili fotoğrafı hikayenize yerleştirmiş olacaksınız.

Bu yöntem şimdilik iOS telefonlarda kullanılmakta. Bir rivayete göre bazı Android telefonlarda da buna benzer bir özelliği kullanan kişiler olduğu söyleniyor. Yine galeride bulunan ve hikayeye eklemek istediğiniz fotoğrafı açıp, ekran yan dönmüş halde ekran görüntüsü çektiğinizde hikayelerinize o fotoğrafı ekleyebileceğiniz söyleniyor…

Gelelim haberimizin en can alıcı kısmına! Başkasının storysini gizli bir şekilde nasıl stolklarsınız?

Bunu yapmak da aşırı basit. Bu yöntemle hikayesini izlediğiniz kişilere asla yakalanmayacaksınız.

Biliyorsunuz ki Instagram’da profil fotoğrafları büyük bir şekilde görünmüyor ve solda küçük, yuvarlak bir şekilde duruyor. Bu yöntemle birlikte başka hesaplardaki profil fotoğraflarını da büyük bir halde görebileceğinizi hatırlatalım.

Storyleri stolklamak için yapmanız gerekenler:

Instagram’da merak ettiğiniz kişilerin hikayelerini izlemek istiyorsunuz fakat izleyenler listesinde görünmek istemiyor musunuz? Bunun için yapmanız gereken şey çok basit! Telefonunuzda bulunan internet tarayıcınızı açıp, arama motoruna giriyorsunuz ve buraya “story insta” yazıyorsunuz. Çıkan sonuçlar arasında bu isimli bir internet sitesi çıkıyor. Bu site ne kullanıcı adınızı ne de şifrenizi istemiyor. Burada bulunan kutucuğa stolklamak istediğiniz kişinin Instagram hesap adını yazıyorsunuz ve işte ta taaaaa!

Bu sitede profil fotoğrafının büyük hali, kişinin gönderileri, postları, öne çıkanları ve storyleri yer alıyor. Buradan hikayeleri izlediğinizde hiçbir şekilde o listede adınız çıkmayacak!

Bu Haber İlginizi Çekebilir: Whatsapp’ta Konuştuğunuz Kişinin Yalanını Nasıl Yakalarsınız?

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu