Moda

İncelen Saç Telini Kalınlaştırmanın Yolları

Sağlıklı, kalın telli, gür görünen saçlar her zaman daha çok ilgi çekmiştir. İnce telli saçlar kadın erkek herkesin rahatsızlık duyduğu ortak bir noktadır. Saç telini kalınlaştırmanın yolları vardır, onları düzenli uyguladıktan sonra güzel sonuçlar almamanız imkansız.

Sağlıklı, kalın telli, gür görünen saçlar her zaman daha çok ilgi çekmiştir. İnce telli saçlar kadın erkek herkesin rahatsızlık duyduğu ortak bir noktadır. Saç telini kalınlaştırmanın yolları vardır, onları düzenli uyguladıktan sonra güzel sonuçlar almamanız imkansız.

saç telini kalınlaştırmanın yolları

Sağlıklı saçlara sahip olmak istiyorsanız öncelikle buna kesin karar verip, uygulama kısmında bu azminizi göstermeniz gerekmektedir. Saçları sık sık düzleştirmek, maşa, röfle ve perma gibi işlemler yapmak saçın yapısını bozarak incelmesine sebep olur. Kozmetik mağazalarında bir sürü ürün var fakat ben onların hiç birini sağlıklı bulmuyorum her zaman doğal yöntemler iyidir. O yüzden doğal ürünler üzerinden ilerlemeyi tercih ediyorum.

Kimyasallardan Uzak Durmak Şart!

Kimyasal içeren şampuanlardan uzak durmak evet şart lakin öncelikle saçları doğru ve düzenli yıkamak daha önemli bir ayrıntı. Saçlarınız eski canlılığını yitirdiyse artık bir şeyleri yanlış yaptığınız ortaya çıkmış demektir. Saçlarınızı çok kaynar su ile yıkamamalısınız, saçlarınızı her gün ya da gün içinde 2 defa yıkamamalısınız, eğer saçlarınızı 2 günde bir yıkamayı alışkanlık haline getirirseniz işte o zaman her şey güzel olmaya başlar. Saç telini kalınlaştırmanın yolları; aktar ya da eczanelerde satılan bitkisel şampuanlar ile bakım yağlarını temin edip kullanmaktır. Kimyasallardan uzak durmak kaydı ile saçlarınızı düzenli yıkarsanız alacağınız sonuç yüzünüzü güldürecek.

Saçları Nemlendirmek Çok Önemli!

Kurumuş ve incelmiş saçları zeytin yağı ile besleyip eski haline getirebilirsiniz. Bunun için bir miktar zeytin yağını tavada hafif ısıtıp saçlarınızın uçlarına ve boy kısmına sürüp en az 2 saat bekletmeniz gerekmektedir. Ek olarak zeytin yağı ve balı karıştırarak saç diplerinize masaj yaparak, saçlarınızın uçları da dahil uygulayarak sürüp yıkarsanız güzel sonuçlar elde edersiniz. Onun dışında saçlarınız sertleştiği için saç kremi kullanmak zorunda kalıyor olabilirsiniz fakat piyasada bulunan saç kremleri ağır kimyasallar içerdiği için saçları daha çok yormaktadır. Kimyasal maddeler yerine, saçlarınıza yoğurt ya da kaymak sürüp en az yarım saat bekletip yıkamanız gerekmektedir.

Saçlarınızı Düzenli Olarak Kestirin!

Saçlara ne kadar bakım yapsak da uçları kırılmaya oldukça elverişli olduğundan kolayca yıpranır ve saçlarınızın bakımsız görünmesine sebep olur. Saçları uçlardan kestirince diplerden sağlıklı saçlar uzar ve saçlar artık daha bakımlı görünmeye başlar. Saçları yıkadıktan sonra kurutma makinesi kullanmak yerine doğal haliyle kurumaya bırakmanız daha sağlıklı olur. Saçlarınızı at kılı olan fırçalarla tararsanız kırılma ve kopmaları önlersiniz.

Her gün saç yıkamak doğru mu? Detaylar bu linkte

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Saç tellerim oldukça kalın ama çok cansız. Bu güzel bilgiler için çok teşekkür ederim. Kesinlikle deneyeceğim :)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu