Sinema

Imdb Puanı En Yüksek Animasyonlar

Imdb Puanı En Yüksek Animasyonlar hakkında derlediğim yazı dizisine hepiniz hoş geldiniz kıymetli Shallwe takipçileri ve animasyon severler. Yaptığım liste, imdb puanı esas alınarak hazırlanmış olup, şahsi fikrim değildir. Keyifli okumalar.

1- Coco – 2017 (Imdb 8,4)

Yıllar önce ölmüş olan Ernesto de la Cruz, Meksika’nın en büyük sanatçılarından olup 12 yaşındaki Miguel’in de hayranlık duyduğu bir isimdir. Onun gibi büyük bir sanatçı olmak isteyen Miguel, düzenlenen bir şarkı yarışmasına ailesinden gizlice katılmaya karar verir. Bunun çin de bir gitara ihtiyacı vardır. Ernesto de la Cruz’un gitarını çalmak ister. Ancak tellere dokunduğu anda kendisini Ölüler Diyarı’nda bulur. Gerçek dünyaya dönmek için uğraşırken de Hector ile tanışır. Miguel ve Hector, Ölüler Diyarı’nda macerdan maceraya atılır. Oscar başta olmak üzere alınmadık ödül bırakmayan Coco’nun yönetmeni Lee Unkrich.

coco

2- Wall-e – 2008 (Imdb 8,4)

Efendim Wall-e şirin mi şirin bir robotcuk. Görevi, yıllar önce dünyadan ayrılıp başka bir gezegene giden insan ırkının dünyada bıraktığı çöpleri temizlemek. Fakat Wall-e, koskoca dünyada yalnızlık çekmektedir. Çöplerle kendisine bir dünya oluşturan sevimli robotumuz, bir gün yalnız olmadığını anlar. Eva adında başka bir sevimli robot da dünyadadır. İkili birbirine aşık olur. Pixar yapımı filmimiz Oscar ödülü almasının yanı sıra pek çok sosyal mesaj içermesiyle de ünlü olmuş.

wall-e

3- Oyuncak Hikayesi 1- 1995 (Imdb 8,3)

Oyuncak koleksiyonu yapan Andy, oyuncaklarına çok değer veren bir çocuktur. Fakat onun bilmediği bir şey vardır. Oyuncaklar o yokken Andy’nin en sevdiği oyuncağı olan Woody’nin liderliğinde canlanmaktadır. Bir gün Andy’ye Buzz-lightyear adında çok güzel bir oyuncak hediye edilir. Onun koleksiyona katılmasıyla da oyuncaklar arasında kıskançlık baş gösterir. Serinin ilk filmi olan Oyuncak Hikayesi 1, yapıldığı dönemin çok ötesinde olduğunu izleyicilere hissettiriyor. Hala en iyi animasyon filmler arasındaki yerini korumakta.

oyuncak hikayesi

4- Yukarı Bak- 2009 (Imdb 8,3)

Yine bir Pixar ürünü olan Yukarı Bak, Carl amcamızın hikayesini anlatmakta. Aslında onun hikayesi çocukluğunda rastlantı eseri tanıştığı Ellie ile başlar. Carl’ın daha sessiz sakin yapısına karşılık Ellie dünyayı dolaşmak isteyen maceracı bir ruha sahiptir. İki çocuk büyür, evlenir ve yaşlanır. Günün birinde Ellie vefat eder. Carl ise sevgili karısının hayalini gerçekleştirmek için yaşlılığına aldırmadan dünyayı dolaşmaya karar verir. Oscar ödüllü yapım, her yaştan izleyiciye hitap etmektedir.

yukarı bak

5- Oyuncak Hikayesi- 3- 2010 (Imdb 8,3)

Serinin üçüncü filmi… Andy büyümüş, üniversite çağına gelmiştir. Üniversite okumak için evden ayrılması gerekmektedir. Oyuncak koleksiyon ise bu durum karşısında endişelenir. Sadece en gözde oyuncağı Woody’yi yanına alan Andy, diğer oyuncakları çatı arasına koyar. Oyuncaklar ise çöpe atılacaklarını zannederek kaçmaya karar verirler. Bu yanlış anlaşılmayı düzeltmek de Woody’ye düşer ve oyuncak kovboyumuz hemen harekete geçer.

toy story 3

6- Ters Yüz- 2015 (Imdb 8,2)

Küçük bir çocuk olan Riley’in hayatı. babasının işi dolayısıyla San Francisco’ya taşınma kararının ardından birden değişir. Bu karar yeni bir ev, yeni arkadaşlar ve yeni bir okul anlamına gelmektedir. Riley, zihin dünyasında hisleriyle konuşan bir çocuktur. Öfke, üzüntü, neşe ve korku, ona tavsiyeler vermektedir. Ancak bu durum, Riley’in hayatında bir kaosa da neden olacaktır.

ters

7- Kayıp Balık Nemo- 2003 (Imdb 8,1)

Nemo, bir yüzgeci diğerinden küçük bir palyaço balığıdır. Annesi yıllar önce ölmüştür. Bu nedenle babası onu büyük bir titizlikle yetiştirmektedir. Ancak Nemo, yaşadığı çevreden sıkılmakta ve okyanusu keşfetmek istemektedir. Ona büyülü gelen okyanus, aynı zamanda tehlikelerle de doludur. Bir gün Nemo, bir iddialaşma sonucunda okyanusta biraz açılınca dalgıçların eline düşer. Babası da onu kurtarmak için işe koyulur fakat tüm okyanusu geçmek zorundadır. Bu nedenle Nemo’yu kurtarmak için tehlikeli bir maceraya atılacaktır.

nemo

8- İnanılmaz Aile- 2004 (Imdb 8)

Bob Parr, insanların güvenliği ve huzuru için kötülüklerle savaşan bir süper kahramandır. Günün birinde yorulduğunu fark eder ve daha sessiz sakin bir iş olan sigortacılığa başlar. Ailesiyle beraber sakin bir hayat sürmeye çalışsa da o bir süper kahramandır. Eski günlerini özlemektedir ve yeni işi ona çok sıkıcı gelmektedir. Sonunda istediği olur ve bir adada gizli bir görev olduğunu bildiren bir mesaj alır. Bob, yeniden kahraman olmak için bu görevi kabul eder.

aile

9- Zootropolis: Hayvanlar Şehri- 2016 (Imdb 8)

Hayvanların yaşadığı bir metropol düşünün. Burada Tundra Bölgesi de var Sahra Bölgesi de… Filler de yaşamakta fareler de… Modern ve medeni hayvanlar burada yaşamlarını sürdürmektedir. Ancak suç da işlenmektedir. İdealist polis memuru tavşan Judy, çevresindekiler tarafından küçük görülmektedir. O da mesleğinde yetkin olduğunu ispatlamak için en karmaşık ve zor davayı üstlenir. Bu macerasında tilki Nick ile tanışır ve ikili, şehrin altını üstüne getirir.

zootropolis

10- Oyuncak Hikayesi- 2 1999 (Imdb 7,9)

Serinin ikinci filminde Andy, yaz tatiline çıkmaya karar verir. Ancak oyuncak koleksiyonu yalnız kalır. Fırsatçı bir koleksiyoncu olan Al McWhiggin, Andy’nin en sevdiği oyuncak olan Woody’yi kaçırır. Buzz ve diğer oyuncaklar Woody’yi kurtarmak için harekete geçerler. Ancak Wood’y’nin fikirleri ve tercihleri artık değişmiştir.

toy story 2

Herkese iyi seyirler dilerim sevgili ShallWe sakinleri…

 

Cumhuriyet Ebediyyen Yaşasın! Sakın Kaçırmayın!https://www.shallwe.com.tr/cumhuriyet-ebediyyen-yasasin/

Malahay

KTÜ mezunu bir tarihçi, sosyal bilimlerin en fantastik savunucusu, Shallwe içerik üreticisi...

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Yazıyı görünce umarım izlemediğim vardır diye hevesle okudum. Ama hepsini izledim. 1 defa da yetmedi bir kaçını 2-3 defa izledim. Hele ki hayvanlar şehri favorilerimdendir. Burada Moanayıda görmek isterdim. O da çok harika bir filmdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu