in

İmamda Korona Virüsü Çıktı! Cami İki Gün Kapatıldı

İmamda korona virüsü çıktı! Korona virüsü çıkan imamın100 kişi ile temas halinde olduğu ortaya çıktı, cami iki gün kapalı kaldı.
Tepebaşı ilçesinin Merkez Yeni İlçesi’ndeki Dekovil Camii’nin imamı Ahmet Tıraşçı, Ankara’da katıldığı bir düğünden sonra eşi ve çocukları ile Kovid-19 testi yaptırdı. Test sonuçları pozitif olduktan sonra Ahmet Tıraşçı ve ailesi Eskişehir’deki hastanede tedavi edildi. Sağlık Müdürlüğü ekibinin yaptığı incelemede Ahmet Tıraşçı’nın yaklaşık 100 kişiyle temas halinde olduğu tespit edildi. Bu kişilere Covid-19 testleri uygulanmaya başlandı.

İmamda Korona Virüsü Çıktı! Cami İki Gün Kapatıldı

Cami 2 gün kapatıldı

Ahmet Tıraş’ın çalıştığı cami, Eskişehir Müftüsü’nün talimatları ile 2 gün boyunca ibadete kapatıldı.

Caminin girişine ‘Camimiz korona virüs görüldüğünden dolayı Müftülük talimatıyla kapalıdır (covid-19). Cami cemaatinin  kendileri evlerinde tecrit etsin.’  diye bir yazı asıldı.

Tepebaşı Belediyesi ekipleri tarafından yapılan dezenfeksiyon çalışmalarının ardından Dekovil Camii yeniden açıldı. Ayrıca Eskişehir Müftüsü, imam Ahmet Tıraş yerine camiye bir imam daha atadı. Camide yapılan dezenfeksiyon çalışmalarının ardından, caminin ibadet için yeniden açıldığı duyuruldu.

Dekovil Camii Onarım ve Hayatta Kalma Derneği Başkanı Celal Eruysal, camide tüm önlemlerin alındığını belirtti. Dekovil Camii imamımız Ankara’da bir düğüne katıldı, bayram tatilinin ikinci gününde hemen test yapıldı ve korona virüs belirlendi. Şu anda hastanede tedavi görüyor, imamının yanı sıra eşi ve çocuklarında da korona virüs testi pozitif çıktı. Hastanede tedavi görüyorlar. ” açıklamasını yaptı.

Almanya İkinci Dalgaya Hazır: Boş Yoğun Bakım Ünitelerimizin Sayısı Yüksek

2 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Almanya İkinci Dalgaya Hazır: Boş Yoğun Bakım Ünitelerimizin Sayısı Yüksek

reklam kurulu ceza yağdırdı

Reklam Kurulu Ünlülere Ceza Yağdırdı