Hayata Dair

İlk Buluşmadan İkinci Buluşmayı Nasıl Garantilersiniz?

Bugün bizler için Pelin Atmaca ilk buluşmadan ikinci buluşmayı garantileme yollarını yazdı. İlk buluşmada kız arkadaş adayınızla ne konuşursanız ikinci buluşma garantilenir? sorusunun cevabı yazıda. Erkekler toplaşın. Keyifli okumalar.

İLK BULUŞMADAN İKİNCİ BULUŞMAYI NASIL GARANTİLERSİNİZ?

Kızlarla neler konuşulmaz ki? Son izlediğimiz futbol maçını dakikası dakikasına konuşabiliriz. Hatta daha da ileriye gidip Ahmet Dursun’un Kocaelispor’dan başlayıp Eyüpspor’a uzanan kariyer detaylarından bile bahsedebiliriz. Bizimkilerle toplanıp bowling atmışız mesela, ondan da bahsedebiliriz. Olmadı FIFA – CS – LOL ne varsa konuşabiliriz. Ne kadar basitmiş değil mi?

Sanırım bu yüzden yıllardır müzmin bekarlık tahtını kimseye kaptırmadık!

Hayır, arkadaşlar bu konularla ilk beş dakikada her şeyi başlamadan bitiririz. Hatta avucumuzu yalarız sadece… Ve hatta bir süre sonra kafalar cep telefonlarından kalkmaz vaziyete gelir. Birinci görüşme böylece biter, ikinci görüşmeyi rüyanızda görürsünüz.

İşte size ilk buluşmayı kurtaracak muazzam konu başlıkları;

 • Unutmamamız gerek ilk kural onlarla iletişebilmek istiyorsak aynı dili konuşmayı becerebilmeliyiz. Önce sağlam bir analiz edin derim karşınızdaki kadını. Öyle bodoslama girmeyin konuya. Az önce genelleyip kızlar futboldan hoşlanmaz dedik ama emin olun hoşlanan da vardır. Vardır ama sizin karşınızdaki kadın mıdır o emin değilim. Yok, yok değildir, öylesi size denk gelmez.

 

 • İki… Sakin ha! Konuşmuş olmak için konuşmayın. Bilmediğiniz konular hakkında atıp tutmayın. İlgilenmediğiniz konularla da ilgiliymiş gibi davranmayın. Kadınlar zeki canlılardır rol yaptığınızı hemen anlarlar. Ve ona bu şekilde düşündürürseniz üstünüz çoktan çizilmiş demektir. Bir bardak su için ve yolunuza tek başınıza devam edin.

 

 • Üç… Burçlardan bahsederek yüz kadından yüzünün ilgisini çekersiniz. Öyle astrolog gibi de takılmayın. Konuyla bir erkek olarak bu kadar ilgilenmeniz de azımsanamayacak oranda kadına itici gelecektir. Burcunuzun özelliklerini bir de doğum saatinizi bilin yeter. Gerisini bırakın kız arkadaşınız size anlatsın. Hatta anlattıklarına şaşırın ilgileniyormuş gibi yapın. Ufak sorular sorun.

He bu arada; buluşmadan önce kızın sosyal medyasından doğum tarihini mutlaka öğrenin ve burcunu ezberleyin. Bu size extra hamleler kazandıracaktır, o konu saatlerce gider.

 • Dört… Kız film izlemeyi seviyor e siz de seviyorsunuz… Alin size ortak ilgi alanı. Çekilmiş çekilecek, izlenmiş izlenecek milyonlarca film var. Bunlardan bahsedebilirsiniz. Ve hatta ikinci buluşmanızda sinemaya gidip yakınlaşmanız da garanti haline gelmiş olur. Bizden söylemesi.

 

 • Beş… Hiçbiri mi olmadı? Bu maddeye kadar geldiğinize göre oldukça büyük bir sorunumuz var demektir. O zaman oturup bir yemek yiyin. Yemek yemeyi seviyorsunuzdur herhalde… Annenizin önünüze koyduğu yemekleri yemeye bayılıyorsunuz değil mi? Ama işin biraz derinine inin. Nerede hangi yemek güzel pişiriliyor biraz restoran avına çıkın derim. Emin olun farklı yerlere gitmek kızların ilgisini çekecektir. Üstelik ultralux olmasına da gerek yok. Çünkü kızlar samimiyetten hoşlanır.

Ufak bir tüyo; birbirinizle ne konuştuğunuzu duyacak kadar az müzikli yerlerde mutlaka konu açma sorunsalınız devam eder. En iyisi kalabalık yerler tercih etmek…

 • Altı… Film, kitap, yemek sarmadı ve son kozumuza geldik öyle mi? Alışverişten bahsedin o zaman. Hatta onunla alışverişe çıkın. Kendime bir saat alacağım, bana yardımcı olur musun? cümlesi ile konuya girin, emin olun siz bir saat alana kadar o, saatlerce kendisi için mağaza mağaza gezecektir ve siz onun her dediğine “Evet çok yakışmış” demek zorunda kalacaksınızdır. Hatta hiçbirini alamadan geri döneceksinizdir. Ama olsun, bir kadınla kaliteli vakit geçirmenin en iyi yolu, ona harika bir alışveriş partneri olmaktan geçer.

***Yani ben derim ki; kızla ilgilenin. Zaten onunla ilgilenmeye başladıktan sonra onu tanıyacaksınız. İlgi alanlarını çözüp ona göre sorularla sohbete şekil vereceksiniz. Azıcık onunla ilgilendiğinizi gösterirseniz zaten kız da sizinle ilgilenmeye başlayacaktır.

Amma… Baktınız kızla ilgileniyorsunuz, ilgi alanına göre konular açıyorsunuz ama kızın dikkati ya telefonunda ya çevresinde. Yani sizi takmıyor ve tek kelime cevaplarla sizi kısır döngüye sokuyor. Kendi kendinize gelin güvey olmuşsunuz demek ki…

Peki, o zaman napiyorsunuz “cool”lugu asla elden bırakmayarak, başka aşklara tam yol ileriiii…

İlişki kurmak kolay değil, çaba lazım. Kurdunuz sürdürmeniz gerek. O yüzden gerçekten anlaşabildiğiniz, kalbinizin, aklınızın zorlanmadan uyuştuğu kişilerle ilişki kurmanızı tavsiye ederim. Sonrası… Bir yastıkta kocayın artık.

PELİN ATMACA 

İlk buluşmadan ikinci buluşmayı bence bu yazı ile garantilediniz. Hadi hayırlısı. Biraz da romantik olmakla ilgili bilgi mi alsanız acaba. Sıradaki yazıya bir göz atabilirsiniz mesela :)

Erkeklerden Daha Romantik Hayvanlar

İlgili Makaleler

8 Yorum

  1. Valla sohbet frekans uyumu iyi olup konu konuyu acıyorsa uzun saatler cabuk gecmiş geliyorsa bırakın 2.bulusmayı 3 te olur 4 te sonuçta ilişki karsılıklı kıza gösterilen ilginin erkege de gösterilmesi lazım ki aynı noktada bulusulsun.. Sonuc olarak hadi artık mekanlar acılsın yurdum gençleri kavussun

 1. Burç konusunda tamamen Duayen ler katılıyorum…
  Bu yazıya verdiğiniz emeklerden dolayı çok teşekkürler

 2. O kadar çok zaman oldu ki biriyle buluşmayalı (ilk kez) nasıl yapılır cidden unutmuştum. Teşekkürler tavsiyeler için…

 3. Erkekleri ilgilendiren bir yazı olmuş umarım sonuna kadar okuyup nasıl davranılması gerektiğini, nelere dikkat etmelerini anlarlar.

 4. Benim için; Sohbetinden keyif aldıysam 2. Buluşma gerçekleşir. Karşı taraf için; keyfi bilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu