Hayata Dair

İlişkilerde Yapılan Hatalar

İlişkilerde yapılan hatalar sonucu sahip olduğumuz aşkın bitmesine sebep olabiliyoruz. Aslında hayatta başımıza gelebilecek olan en güzel şeylerden bir tanesi kuşkusuz aşık olmaktır. Ama bazen saçma sebeplerden elimizden kayıp gitmesine neden oluyoruz. Aşk ilk önce beynimizi ele geçirir. Daha sonrası kalbimizi ve bütün vücudumuzu ele geçirmeye başlar. Aşk insanı bu kadar kör ederken aşıkken nasıl hatalar yapabiliyoruz ?

İlişkilerde Aşıkken Yapılan Hatalar

Her şiirde anlatılan o.. Her filmin kahramanı o…Her roman ondan söz ediyor.. Sizin için her çiçek onu açıyorsa geçmiş olsun siz çoktan aşık olmuşsunuz. Diğer taraftan ise aşk insanı kör eder. Öyle ki yaptığınız hataların farkında bile varamazsınız. Etrafınızdaki insanları duymazdan gelirsiniz. Ta ki büyü bozulana kadar. Sonrasında pişman olmamak ve zarar görmemek için bu videoyu izlemenizde fayda var.

Aşıkken yapılan en büyük hatalardan biri karşınızdaki insana farklı anlamlar yüklemektir. Aşık olduğunuz kişiyi  olduğundan çok daha farklı görebilirsiniz. Genellikle kafanızda oluşturduğunuz insanmış gibi görmeye meyil edersiniz.  Aşık olduğunuz kişi bu süreçte size mükemmel ve kusursuz görünebilir. Bu nedenle de bir kavga esnasında size karşı kötü davranışlarda bulunduğunda şaşırabilirsiniz. Bencilce davranışı sizi hayal kırıklığına uğratır. Bu fikri beyninizin bir kenarında tutmalısınız. İlk olarak karşınızdaki kişiyi olabildiğince daha iyi tanımaya çalışmalısınız.

İlişkinizde Bu Hataları Yapmaktan Kaçının

Giyiminizi Değiştirmek

Giyim tarzınızı değiştirmek ilişkinin ilk zamanlarında rahatsız edici görünmeyebilir. Kıyafet tarzınızı değiştirmek aslında çok büyük bir sorunun başlangıcıdır. İlişkinizde ki kişinin sizi kıskanması hoşunuza gidebilir. Ancak bu şekildeki bir kıskançlık hayatınıza müdahale etme yetkisi vermiş olur. Kıyafet tarzınızı değiştirmek kişisel sınırlarınızı ortadan kaldırır. Hayatınıza bu şekilde müdahale edilmesine asla müsaade etmeyin. Giyim tarzınızı kendiniz belirleyebilecek yaştasınız. İlişkinizde birilerinin size yönetmesine kesinlikle izin vermeyin. Buna müsaade etmek en başta kendinize saygısızlık olur. 

Hobilerinizden Vazgeçmek

Aşıkken yapılan sıkça hatalardan birisi de insanların sevgilileri için hobilerini değiştirmesidir. Hatta beraber olduğunuz kişi için hobilerinizden vazgeçmenizdir. Sadece sevgiliniz seviyor diye istemediğiniz bir şeyi hobi olarak edinmek zorunda değilsiniz. Sevgilinizin yapmaktan hoşlandığı şey sizinde hoşunuza gidecek diye bir şey yok. Sizin hoşunuza gitmeyen bir hobiyi yapmak yerine, beraber düşünüp ortak bir etkinlik yapabilirsiniz. Ortak hobilere sahip ilişkiler daha sağlıklı ilerler. Ayrıca eğlenceli bir şekilde devam ettiği görülür bir gerçek. Sırf sevgiliniz bilgisayar oyunu oynamayı seviyor diye sizin de kendinizi oynamaya zorlamanıza gerek yok. Oyun oynarken sadece onu izlemekle yetinseniz bile olur.  Sizi mutlu eden hobilerden ne olursa olsun sakın vazgeçmeyin. Beraber ortak hobiler bularak hem kendiniz mutlu olursunuz hem de ilişkinizde ki kişiyi mutlu edebilirsiniz.

Arkadaşlarınızdan Uzaklaşmak

İlişkinizin ilk aylarında sürekli birlikte vakit geçirmek isteyebilirsiniz. Bunu istemek kadar doğal bir olay yok. Bu yüzden arkadaşlarınızı da bir süre ihmal edebilirsiniz. Ancak ilişkinin ilerleyen zamanlarında buna devam etmek sorun haline gelebilir. Bu süreç çok uzamadan bir son vermeniz gerekir. Çünkü bir süre sonra arkadaşlarınızdan uzak kalmanız onları kaybetmeye neden olabilir. Bu da ilişkiniz varken yapılabilecek hataların başında gelir.  Aşıkken önemsemeyebilirsiniz ancak yapılan en büyük hatalardan biridir. İlişkinin iki tarafı da arkadaşlarıyla eğlenmelidir. Arkadaşlarınızla vakit geçirmeye ihtiyacınız her zaman olacaktır.  Arkadaşlarınızla vakit geçirmek ilişki sırasında oluşacak tartışmalardan daha az etkilenmenize etkendir. Sadece sevgiliniz istemiyor diye yakın arkadaşlarınızla görüşmeyi kesmeyin.  Unutmayın ilişkiniz bir gün bitebilir ama dostlarınız daima sizinle beraber kalır.

İşlerinizi Ertelemek

İnsanlar aşık olduğunda genellikle bütün işlerini sevdikleri insana göre ayarlamak, onları hayatının merkezine koymak isterler Sevgilinizle görüşmek için can atsanız bile önemli işlerinizi bir kenara atmamalısınız. Bu ilişkinize herhangi  bir katkı sağlamayacaktır.Üstelik işlerinizi aksatmakla kalacaksınız. Bu durum aşk hayatınıza olumlu bir etki sağlamayacağı gibi iş, eğitim ve kariyer hayatınızı da oldukça olumsuz yönde etkiler. Onu çok  seviyor olabilirsiniz ya da çok özlüyor da olabilirsiniz her ne olursa olsun önce sorumluluklarınızı bilmeniz gerekir. Aşk hayatınızı ve iş hayatınızı birbirinden ayırıp bir dengeye oturtmanız gerekmektedir. Bunu dengede tutmak ikisinde de başarı elde etmenizi sağlar.

Siz bu hatalardan kaçını yaptınız ya da yaptığınızı düşünüyorsunuz? Peki bu hataları yapmadığınız takdirde ilişkinizin gidişatı nasıl olur hiç düşündünüz mü? 

 

Kavga Etmek Aşkınızın Göstergesi

İlgili Makaleler

9 Yorum

  1. O kadar haklı konulara değinilmiş ki psikopatça davranan bi erkek arkadaşım vardı o geldi aklıma sonra herkesin içinde terketmiştim böyle şeyler gerçekten ilişkilere zarar verir hele de saçma kıskançlıklar…aman diyim

  2. Kısacası yine kendimizi değiştirmeden sadece yola 1 kişi fazla olarak devam etmek değil mi :) Çok doğru tespitler emeğinize sağlık :)

  3. bence en önemli hata ilişkiye başlamak. duruyon işte akıllı usluca ne bqaşlıyon. hayatına durduk yere sıkıntıya sokuyorsun ki

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu