Astroloji

İkizler Burcu Özellikleri

İkizler Burcu Özellikleri yazımda bu burcun genel özelliklerine, İkizler burcu kadını ve İkizler burcu erkeğinin özelliklerine değindim.

İKİZLER BURCU

İKİZLER BURCU (22 MAYIS – 22 HAZİRAN)

İkizler Burcu hakkında

İKİZLER  burcunun yönetici gezegeni MERKÜR ’dür.

Elementi; HAVA, özelliği ise DEĞİŞKEN olmasıdır.

Uğurlu sayıları 5 ve 9uğurlu günü ÇARŞAMBA’ dır.

RengiSARI, TURUNCU, MAVİ VE SİYAH’ tır.

BitkileriLAVANTA VE İNCİ ÇİÇEĞİ,  ağaçları; FINDIK VE CEVİZ

Kıymetli taşı; AKİK VE İNCİ, madeni; CİVA dır.

Karşıt burcuYAY’ dır.

Aşkta uyumlu olduğu burçlar: İkizler, Aslan, Terazi, Kova
Evlilikte uyumlu olduğu burçlar: İkizler, Aslan, Terazi, Kova
Sekste uyumlu olduğu burçlar: Koç, İkizler, Aslan, Yay, Terazi

Olumlu özellikleri

Mantıklı, konuşkan, sempatik, entellektüel, uyumlu, zeki

Olumsuz özellikleri

Kararsız, huzursuz, güvenilmez, değişken, kurnaz, tutarsızlık

Genel Özellikleri

Oldukça zeki olan İkizler burçları değişken ve kararsız bir karaktere sahiptirler. Hızlı düşünürler ve çabuk hareket ederler. Her türlü işe adapte olurlar ve bir kaç işi aynı anda yapabilecek yeteneğe sahiptirler. İkna kabiliyeti yüksektir. Liderlik edebilirler. Neşeli ve iyimser insanlardır. Tutumludurlar. Ruh halleri ani değişimler gösterebilir. Bir konuda bilgi sahibi olmasalar bile öyle bir konuşurlar ki bahsettikleri konuda uzman olduklarını sanabilirsiniz. Etrafındaki insanlar tarafından bazen yanlış anlaşılabilirler. Eğitimli İkizlerin hayatı zevkli geçerken, eğitimsiz olanlar için hayat çekilmez olabilir.

İkizler Burcu Kadını

Bu burcun kadınları için mantık oldukça önemlidir. Duygularından çok mantıkları ile hareket ederler. İkna kabiliyetleri yüksektir. Denge onlar için olmazsa olmazdır. O kadar değişken olabilirler ki bu onları ulaşılmaz görmenize sebep olabilir. İkizler burcu kadını ile ilişki yaşayacaksanız onların değişkenliklerine hazırlıklı olmalısınız. Ulaşılmaz, ilgisiz ve zor görünürler. Eğer sakin bir ilişki arayışınız varsa kesinlikle uzak durmanız gereken bir burçtur. Hafızaları pek güçlü değildir. Bir konu ile ilgili konuşurken bir anda alakasız bir detay dikkatlerini çekebilir ve onu dile getirebilirler. Genelde ayran gönüllü bir karakter sergilerler ve ilişkilerinde üzen taraf olabilirler. Yine de sevdi mi fedakar ve iyi bir sevgili olabilirler. Erkeklerin genelde dikkatini çeken bu burcun kadını ilişki sırasında farklı karakterler sergileyebilir. İkizler kadınına ayak uydurmak zordur. Kendisini çekip çevirecek birine ihtiyaç duyan bu burcun kadınının sağlığına da dikkat etmek gerekir. Temiz hava, spor ve düzenli beslenmek onlar için önemlidir. Genelde hareketli bir yapıya sahiptirler. Kararsızdırlar. Akıllı ve çekicidirler. Yenilikler onlara her zaman cazip gelir. Farklılıkları severler. Kendi kendilerine kalmayı sevmelerinin yanı sıra ilgiden de hoşlanırlar. İyi niyetlidirler. Maddi açıdan bağımsız olmak isterler. Emir almaktan hoşlanmazlar. Hayal kurmayı severler ve yaşam şartlarını iyileştirmek isterler.

İkizler Burcu Erkeği

Enerjik yapıları ile anında dikkatleri üzerine çeken İkizler burcu erkeği hayatı boyunca sürekli hayatı sorgular. Bitmek bilmeyen öğrenme isteği ile doludur. Akıllarındakini mutlaka gerçekleştirmek ister. Eğlencelidir yanlarında asla sıkılmazsınız. Aşk hayatları ile ilgili ne yaptıklarına dair kendilerinin bile bir fikri yoktur ki siz onları anlayabilesiniz. Değişken olurlar ve onları anlamak çoğu zaman zordur. Çocuksu bir yapıya sahip olduklarından sürekli ilgi beklerler. Kısıtlanmaktan ve emir almaktan hiç hoşlanmazlar. Bu burcun erkeklerinden oldukça keyifli ve tatlı bir baba olur. Çocukları ile vakit geçirmekten hoşlanırlar. Seyahat etmeyi severler. Orjinal ve çılgın hediyeler onları çok mutlu eder. Zeki, etkili konuşan, nazik bir yapıları vardır. Sorunlara kolayca çözüm üretebilirler. Genelde insanlarla kolay iletişim kurar ve dediklerini yaptırırlar. Yeni fikirler ve projeler üretme konusunda başarılıdırlar. Maddi açıdan bazen cömert bazen cimri olabilirler. Parayı idare etmek konusunda zayıftırlar. Fazla disiplinli ev hayatından hoşlanmazlar.

İkizler Burcu Özellikleri yazımın sonuna geldim. Burcunuzun genel özelliklerini okurken sahip olmadığınız özellikler olduğunu düşüyorsanız kendinizle ilgili doğru bilgiye ulaşmak için mutlaka doğum saatinize göre yükselen burcunuza da bakmalısınız.

Haziran ayının en önemli gökyüzü olayı; 28 Haziran 2018’de gerçekleşecek “Kirli Dolunay”. Bununla ilgili yazıma göz atmak isterseniz aşağıdaki linke tıklamanız yeterli.

Kirli Dolunay 28 Haziran 2018

Sevgiyle kalın.

 

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu