in

İkiz Kardeşler Tayland’da Evlendirildi!

ikiz

İkiz Kardeşler Tayland’da Evlendirildi başlıklı hayata dair yazı dizimize hepiniz hoş geldiniz sevgili ShallWe takipçileri. Reenkarnasyona inanan Taylandlı aile iki kardeşi evlendirdi.

İkiz Kardeşler Tayland’da Evlendirildi!

Taylan’da Budist bir aile, reenkarnasyon inancına göre önceki hayatlarında birlikte olduklarını düşündükleri ikiz çocuklarını evlendirme kararı aldı. Henüz altı yaşında olan iki çocuk, ailenin organize ettiği düğün töreniyle evlendirildi. Aile, çocukları doğduğu günden itibaren onların bir önceki hayatlarında aralarında problem olan bir çift olduğuna inanıyordu. Budist geleneklerine göre de bu problemleri giderip onları evlendirme kararı aldılar. Böylece karma adı verilen felsefenin tamamlanabilecekti.

Aile Bunu Yapmazsa Kötü Şansın Geleceğine İnanıyor

Aile, eğer bu evliliği gerçekleştirmezse ileride onlara kötü şans geleceğine inanıyor. Çünkü Budist inancına göre ikiz kız ve erkek kardeşler zamanı geldiğinde evlendirilmelidir. Eğer bu yapılmazsa kötü şansın hayatları boyunca onları cezalandıracağına inanıyorlar. Aile de bu inanç doğrultusunda oldukça pahalı bir organizasyonla ikiz çocuklarını birbirleri ile evlendirdi.

Gerçek Bir Evlilik Değil

Öte yandan aileden gelen açıklamaya göre bu yalnızca geleneksel bir tören olup gerçek bir evlilik değil. Yalnızca Budizm geleneğinin yerine getirilmesi dışında bir anlam ifade etmiyor. Yani bu sadece şekilsel olarak yerine getirilmesi gereken bir gelenek olarak görülmekte. Öte yandan aile, bu geleneği yerine getirdikleri için çocuklarının hayatları boyunca hasta olmayacağına ve çok başarılı olacaklarına inanıyor.

Uzak Doğu’da kökenleri çok eskilere dayanan gelenekler günümüzde de halen yaşatılıyor. Bunların pek çoğu her ne kadar yüzeysel ve sembolik olarak günlük hayatta varlığını korusa da ciddiyet güdülmüyor. İkiz kardeşlerin evlendirilmesi de bunlardan bir tanesi. Uzak Doğu, çoğu araştırmacıya göre gelenek ve modernite arasında iyi köprüler kurabilmiş topluluklara ev sahipliği yapıyor.

 

Lazanya Tarifi

3 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Lazanya

Lazanya Tarifi

David Beckham’ın Hindi Paylaşımı Türkiye’de Olay Oldu