Gündem

İstanbul’da İki Üniversite Eğitimi Durdurdu. Okullar Tatil Olacak mı?

İstanbul’da İki üniversite eğitimi durdurdu. Son dakika bu karar yeni alındı. İstanbul’da bulunan Kadir Has Üniversitesive Bahçeşehir Üniversitesi Örgün Eğitime ara verdiklerini duyurdu. Eğitime Online olarak devam etmek için çalışmalar başlatıldı.

İstanbul’da İki Üniversite Eğitimi Durdurdu. Son Dakika!

İstanbul’da bulunan iki özel üniversite an itibariyle eğitime ara verdiklerini açıkladı. Kadir Has Üniversitesi Korona Virüsü sebebiyle eğitime ara verdiğini açıklarken, Bahçeşehir üniversitesi de eğitime online olarak devam edeceklerini duyurdu.

İlk Korona Hastası Dün Açıklanmıştı

Dün gece saatlerinde Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklaması üzerinde ülke genelinde endişe arttı. Vatandaş eczanelere ve marketleri akın ederek dezenfektan satın aldı. Maske ve dezenfektanların stokları bitince fiyatlar arttı ve kullanıcıların elleri boş kaldı. Halk marketlere de hücum etti. Bir çok ülkede sokağa çıkma yasağı ilan edildiği için Türkiye’de de halk önlem almaya başladı.

Okullar Tatil Olacak mı?

Dün gece yarısı ilk korona vakasının rastlanmasının açıklanmasından sonra vatandaş sokağa çıkma yasağı ile ilgili verilecek kararı bekliyor. Bir çok ülkede okullar tatil edildi ve halka evden çalışması talimatı verildi. Bir çok büyük üniversite eğitime ara verdi. Bugün Türkiye’de iki üniversite eğitime ara verdiğini açıkladı ancak Milli Eğitim Bakanlığı’ndan henüz konu ile ilgili bir açıklama yapılmış değil. Veliler Bakanlıktan gelecek haberi dört gözle bekliyor. Özellikle okullarda öğrencilerin birbirine çok yakın olması, riski arttırmakta. Bizi takip etmeye devam edin.

 

Sağlık Bakanı’ndan Çok Önemli Açıklama!

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Salgın haline gelmesini engellemek için okullar mutlaka bir süre tatil edilmeli. Hatta çoğu etkinlik iptal edilmeli. Çabuk yayılan bir virüs bu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu