GündemTiyatro

İBB Şehir Tiyatroları 3 Ekim’de Perdelerini Açıyor

Beklenen güzel haber geldi! İBB Şehir Tiyatroları 3 Ekim’de perdelerini açıyor… 3 Ekim 2018’de seyircileriyle buluşmaya hazırlanan Şehir Tiyatroları’nda, 1 yeni toplam 21 oyun sahnelenecek.

3 Ekim 2018’de seyircileriyle buluşmaya hazırlanan Şehir Tiyatroları’nda 1 yeni toplam 21 oyun sahnelenecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın 2018-2019 sezonu, 3 Ekim saat 15.00’de eş zamanlı perdelerini açacak olan Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde “Ben Çağırmadım”, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Bizim Aile”, Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde “Geç Kalanlar” ve Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde “Saadet Hanım” tiyatro oyunları ile başlıyor.

İBB Şehir Tiyatroları 2017-2018 tiyatro sezonunda 31’i yerli olmak üzere toplam 46 oyun sahnelenmişti. Bu sahnelenen oyunları ise 567 bin seyirci izlemişti. Geçen sene İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın doluluk oranı ise %93 olarak açıklanmıştı.

Şehir Tiyatroları 3 Ekim'de Perdelerini Açıyor
Şehir Tiyatroları 3 Ekim’de Perdelerini Açıyor – Bizim Aile

2018-2019 sezonunda tiyatroseverler, yeni perdelenecek olan “Can Yeleği” oyununu da izleyecek.

“Can Yeleği” tiyatro oyunu merhaba diyor!

Elçin Atamgüç ve Oğuzhan Oğuz’un performanslarını sergileyeceği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın 2018-2019 sezonunun yeni oyunu “Can Yeleği”, Gönül Kıvılcım tarafından kaleme alınmış. Tiyatro oyununun yönetmenliğini Nihat Alpteki,  sahne ve kostüm tasarımı Aysel Doğan, müzik Barış Manisa, ışık tasarımı Mustafa Türkoğlu, efekt tasarımı Metin Küçükyılmaz, video tasarımı Emre Turgaylı, dramaturg Dilek Tekintaş yapıyor. Yönetmen yardımcıları ise Direnç Dedeoğlu, Fatma İnan, Selen Nur Sarıyar. Tek perdelik oyun, 65 dakika sürüyor.

Günümüz dünyevi sorunlardan yola çıkarak kaleme alınan bu yeni tiyatro oyunu, bazı gerçekleri bir tokat gibi yüze vuracak. Ve oyun soruyor; Hepimiz aynı dünyada yaşıyorken, nasıl oluyor da ötekine dönüştürüyoruz?

“Gerçekler; Gerçekleri görmezsen çarpar insanı, alır duvara çarpar”

Yeni sezonun biletleri 20 Eylül’de satışa sunulacak!

Yeni tiyatro sezonunun biletleri, 20 Eylül 2018 günü saat 11.00’de Şehir Tiyatroları gişelerinden, saat 12.00’de Şehir Tiyatroları’nın internet sitesinden ve Şehir Tiyatroları mobil uygulamasından satışa sunulacak.

Şehir Tiyatroları 3 Ekim'de Perdelerini Açıyor
Şehir Tiyatroları 3 Ekim’de Perdelerini Açıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın 2018-2019 sezonunda oynanacak diğer oyunlar;

13 Ekim itibariyle yeni oyun Can Yeleği’nin yanı sıra Bizim Aile, Ben Çağırmadım, Cibali Karakolu, Geç Kalanlar, Saadet Hanım, Nora (Bir Bebek Evi), Matruşka, Şahane Züğürtler, Komik-i Şehir Naşit Bey, Macbeth, Ay Işığında Şamata, Son, Oyunun Oyunu, Hisse-i Şayia, Kahvede Şenlik Var, Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar, On İki Öfkeli Adam, Şekerpare, Karıncalar-Bir Savaş Vardı, İki Arada Bir Yerde adlı oyunlar da seyirciyle buluşacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın 2018-2019 sezonunda tüm izleyicilere iyi seyirler!

Tiyatro Nedir? – Tiyatro Tarihi Ve Türk Tiyatrosu

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu