SON DAKİKA

İBB Şehir Tiyatroları 3 Ekim’de Perdelerini Açıyor

love

20 Eylül 2018'de eklendi

İBB Şehir Tiyatroları 3 Ekim’de Perdelerini Açıyor

Beklenen güzel haber geldi! İBB Şehir Tiyatroları 3 Ekim’de perdelerini açıyor… 3 Ekim 2018’de seyircileriyle buluşmaya hazırlanan Şehir Tiyatroları’nda, 1 yeni toplam 21 oyun sahnelenecek.

3 Ekim 2018’de seyircileriyle buluşmaya hazırlanan Şehir Tiyatroları’nda 1 yeni toplam 21 oyun sahnelenecek.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın 2018-2019 sezonu, 3 Ekim saat 15.00’de eş zamanlı perdelerini açacak olan Fatih Reşat Nuri Sahnesi’nde “Ben Çağırmadım”, Harbiye Muhsin Ertuğrul Sahnesi’nde “Bizim Aile”, Kadıköy Haldun Taner Sahnesi’nde “Geç Kalanlar” ve Üsküdar Musahipzade Celal Sahnesi’nde “Saadet Hanım” tiyatro oyunları ile başlıyor.

İBB Şehir Tiyatroları 2017-2018 tiyatro sezonunda 31’i yerli olmak üzere toplam 46 oyun sahnelenmişti. Bu sahnelenen oyunları ise 567 bin seyirci izlemişti. Geçen sene İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın doluluk oranı ise %93 olarak açıklanmıştı.

Şehir Tiyatroları 3 Ekim'de Perdelerini Açıyor

Şehir Tiyatroları 3 Ekim’de Perdelerini Açıyor – Bizim Aile

2018-2019 sezonunda tiyatroseverler, yeni perdelenecek olan “Can Yeleği” oyununu da izleyecek.

“Can Yeleği” tiyatro oyunu merhaba diyor!

Elçin Atamgüç ve Oğuzhan Oğuz’un performanslarını sergileyeceği, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın 2018-2019 sezonunun yeni oyunu “Can Yeleği”, Gönül Kıvılcım tarafından kaleme alınmış. Tiyatro oyununun yönetmenliğini Nihat Alpteki,  sahne ve kostüm tasarımı Aysel Doğan, müzik Barış Manisa, ışık tasarımı Mustafa Türkoğlu, efekt tasarımı Metin Küçükyılmaz, video tasarımı Emre Turgaylı, dramaturg Dilek Tekintaş yapıyor. Yönetmen yardımcıları ise Direnç Dedeoğlu, Fatma İnan, Selen Nur Sarıyar. Tek perdelik oyun, 65 dakika sürüyor.

Günümüz dünyevi sorunlardan yola çıkarak kaleme alınan bu yeni tiyatro oyunu, bazı gerçekleri bir tokat gibi yüze vuracak. Ve oyun soruyor; Hepimiz aynı dünyada yaşıyorken, nasıl oluyor da ötekine dönüştürüyoruz?

“Gerçekler; Gerçekleri görmezsen çarpar insanı, alır duvara çarpar”

Yeni sezonun biletleri 20 Eylül’de satışa sunulacak!

Yeni tiyatro sezonunun biletleri, 20 Eylül 2018 günü saat 11.00’de Şehir Tiyatroları gişelerinden, saat 12.00’de Şehir Tiyatroları’nın internet sitesinden ve Şehir Tiyatroları mobil uygulamasından satışa sunulacak.

Şehir Tiyatroları 3 Ekim'de Perdelerini Açıyor

Şehir Tiyatroları 3 Ekim’de Perdelerini Açıyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın 2018-2019 sezonunda oynanacak diğer oyunlar;

13 Ekim itibariyle yeni oyun Can Yeleği’nin yanı sıra Bizim Aile, Ben Çağırmadım, Cibali Karakolu, Geç Kalanlar, Saadet Hanım, Nora (Bir Bebek Evi), Matruşka, Şahane Züğürtler, Komik-i Şehir Naşit Bey, Macbeth, Ay Işığında Şamata, Son, Oyunun Oyunu, Hisse-i Şayia, Kahvede Şenlik Var, Bak Bizim Şarkımızı Çalıyorlar, On İki Öfkeli Adam, Şekerpare, Karıncalar-Bir Savaş Vardı, İki Arada Bir Yerde adlı oyunlar da seyirciyle buluşacak.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatroları’nın 2018-2019 sezonunda tüm izleyicilere iyi seyirler!

Tiyatro Nedir? – Tiyatro Tarihi Ve Türk Tiyatrosu

Yorumlar

4
Kimler Neler Demiş?

Yorum yapmak için Giriş yapınız.
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
gokhanakbasvedatseher35arslanTamer Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Tamer
Üye
Tamer

Güzel oyunlar oluyor ama bilet bulmak çok zor malesef

seher35arslan
Üye
seher35arslan

Tiyatroya doyacağız, süper olduuu

vedat
Üye
vedat

Güzel bir sezon bizi bekliyor. Bilgilendirme için teşekkürler

gokhanakbas
Üye
gokhanakbas

İzmir için de sabırsızlanıyoruz 🙂

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

07 Eylül 2018, 09:00

Yunan Mitolojisinden İlginç Aşk Hikayeleri

Dünya üzerinde her zaman en çok üne sahip olan hikayeler, aşk duygusundan beslenmektedir. Mitolojik aşk hikayeleri de böyle, birbirinden farklı ve bir sürü aşk hikayesi vardır. Dünya üzerinde her zaman en çok üne sahip olan hikayeler, aşk duygusundan beslenmektedir. Mitolojik aşk hikayeleri de böyle, birbirinden farklı ve bir sürü aşk...

Devamını Görüntüle