Gündem

İBB Personel Alımı Duyurusu. İş Arayanlar Dikkat.

İBB personel alımı duyurusu yaptı. İBB yani İstanbul Büyükşehir Belediyesi personel alımı yapacağını duyurdu ve belediye önündeki sıra yüzlerce metreye ulaştı. Duyuruyu duyan vatandaş sabahın erken saatlerinde belediyenin önünde kuyruklar oluşturmaya başladı.

İBB Personel Alımı Duyurusu. İş Arayanlar Dikkat.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi 420 personel alımı hususunda duyuru yaptı ve sabah erken saatlerde iş arayan yüzlerce vatandaş belediye önünde sıra oluşturdu. Mühendisten avukata, öğretmenden mimara kadar bir çok meslekte alım yapacağını duyuran belediye, yüzlerce kişinin iş umuduyla gün doğmadan yola çıkmasına sebep oldu.

4 Bin TL Maaş Konuşuluyor

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yaptığı bu duyuru da maaş olarak 4 Bin TL olacağı söylentileri var. Ülkedeki İşsizlik oranlarının hızla yükseldiği bu dönemde iş arayan vatandaşlar yarın mesai saatine kadar başvuru yapabilecekler.

Başvurular Saraçhane’de

Adaylar internetten aldıkları başvuru belgeleri ile Büyükşehir Belediyesi’nin Saraçhane’de bulunan binasında uzun kuyruklar oluşturdu. Başvuru yoğunluğundan ötürü adayların sınava gireceklerini duyuran Belediye yetkilileri, yoğunluğu azaltmak için önce adayların mezuniyet notuna bakılacağını, sonrasında en yüksek notu alanlar arasında sınav yapılacağını duyurdu.

 

Kredi Kartı Kullananlar Dikkat! 31 Aralık Son!

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. 420 personel 4 bin lira aylık ülkenin işsizlik oranı bu denli yükselmişken az kişiye bile olsa ilaç gibi gelecek

  2. İnsanları geçim sıkıntısıyla başbaşa bırakıp işsizlik sorunu var dıyorlar. Makineleşmenin çok fazla oldugu, insanların çalışacak iş bulamayıp; buldukları iştede yarım maaşla çalışmalarını kabul ettiremeyip yabancı uyruklu insanlardan faydalanmaları en buyuk sorunlardandır bence. Sonra tabii ki 400 kişilik kontenjan için yüzlerce başvuru gelecektir.

  3. istanbulda güzel bir iş fırsatı kapılarını açmışlar. belediyelerde çalışmaya başlamak kolay değil. :) umarım ihtiyacı olanlar girebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu