Gündem

Huysuz Virjin Hayata Gözlerini Yumdu…

‘Huysuz Virjin’ olarak karşımıza çıkan ünlü drag queen Seyfi Dursunoğlu 15 gündür tedavi gördüğü hastanede hayata gözlerini yumdu. Dursunoğlu’nun 3 gündür yoğun bakımda olduğu biliniyor.

Seyfi Dursunoğlu Kimdir?

Seyfi Dursunoğlu ya da bilinen adı ile Huysuz Virgin, Türk drag queen, şarkıcı ve şovmen olarak hayatlarımıza girdi.  1 Ekim 1932’de Trabzon da doğan ünlü sanatçı 87 yaşında hayata gözlerini yumdu.

Haydarpaşa Lisesinde ki öğrenim hayatını bitirdiğinde SGK da memur olarak işe girdi. 18 yıllık memuriyetinden sonra 1970’lerde karşımıza Huysuz Virjin olarak çıkmaya başladı. 1970’lerde başlayan TV macerası günümüze kadar devam etti.

1970’te başlayan sahne hayatı önce ufak kulüpler ile ilerledi. Ününün yayılması üzerine o dönem meşhur olan gazinolarda sahne almaya başladı. Her yıl İzmir Fuar’ında ki büyük şölenlerde ünlü sanatçılar ile birlikte sahne aldı. Bu gösterileri sayesinde televizyona çıkmadan adını milyonlarca insana duyuran Huysuz Virjin, TRT’de yayınlanan Öztürk Serengil’in programında büyük ivmeyi yakaladı.

Dobra dili ve gördüklerini rahatça söyleyen bir yapısı sayesinde TV ekranlarının sevilen ismi haline geldi. 1970lerin sonunda Huysuz Virjin 1 olarak kanto plağını çıkarttı.

Dünya çapında birçok yerde sahne alan Seyfi Dursunoğlu, Huysuz Show programı ile Türk televizyonlarında yerini buldu. Aynı zamanda 2000li yıllarda televizyonlarda yer alan ses yarışmalarında güçlü seslerle beraber jürilik görevinde bulundu.

2007 yılında Radyo Televizyon Üst Kurumu (RTÜK) tarafından programının yayınlandığı televizyon kanallarına dolaylı olarak baskı yapıldığı ve sansür uygulandığını gerekçe göstererek Huysuz Virjin’i artık canlandırmayacağını açıkladı ancak 2012’de Show TV’de yayınlanan Huysuz’la Dans Eder misin? programını sundu.

Aynı zamanda Star TV’de yayınlanan Benzemez Kimse Sana yarışmasına jüri üyeliği yapmıştır. Programın final bölümünde bu benim son kantom diyerek yaşından dolayı artık kanto yapamayacağını açıklamıştır.

Ayrıca 15 Milyon TL lik servetini Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne bağışlayacağını söylemiştir.

KOAH hastası olan Huysuz Virjin, tedavi gördüğü hastanede 17 Temmuz 2020 gecesi hayata gözlerini yummuştur. Işıklar içinde uyu Huysuz Virjin, Seyfi Dursunoğlu. Mekanın cennet olsun…

 

Büyük İskender: Helen İmparatorluğu Öyküsü

 

kayrovski

everything little little into the middle

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Cocuklugumdan Bi isim daha gitti mekanı cennet olsun.. Alt yapısı cok dolu Bi insandı.. Bel altı espiri bile yakısırdı ona cünkü espiri ile cıvık olmayı net ayırmıs biriydi..

  2. İnanılmazdı üzüldüm ya mekanı cennet olsun.. Ülkemizde ciddi devrim yaptı bence bakıs açılarına dair… Vs acıkcası argo vs herkese yakışmaz kendisi bunu tasıyodu… Cocuklugumdan bir yıldız daha kaydı…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu