Gündem

Hurda Toplayarak Ailesini Geçindiren Anne

Sokakta hurda toplayarak ailesini geçindiren anne Hanife Akdemir’e, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı yardım elini uzattı.

Hurda Toplayarak Ailesini Geçindiren Anne

Ordu’da yaşayan ve 2 çocuk sahibi Hanife Akdemir metal, hurda ve kartonları satarak ailesini geçindirmeye çalışan bir kadın… Sosyal medyada fotoğraflarının paylaşılmasının ardından güzel haberler gelmeye başladı.

Ordu’nun Altınordu ilçesinde yaşayan 2 çocuk annesi Hanife Akdemir, ailesinin geçimi için sokaklarda topladığı hurdaları ve kartonları satıyordu. Görüntülerin sosyal medyada yayılmasından sonra iyi haber Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’ndan geldi.

Eşi rahatsız…

Ailesinin geçimi için hurda ve kartonları toplayıp satan Hanife Akdemir’in eşinin rahatsız olduğu, bu sebeple çalışamadığı öğrenildi. Olayın duyulmasının ardından Valilik, Altınordu SYDV ve Çalışma, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden toplamda 4 bin 240 TL’lik yardım toplandı.

Akdemir’in eşinin yüz felci geçirdiği için çalışamadığı öğrenildi.

Çalışmadığım gün açım

53 yaşındaki Akdemir, “Mecburen çalışıyorum, çalışmadığım günler açım. Tek başıma bu mücadeleyi veriyorum. Çalışıp, alın terimle helal yiyorum” dedi. Söylemlerine devam eden Akdemir, günlük 30 TL yevmiye kazandığını, “iş yok” diyen insanlara kızdığını ekledi. Bu insanlara seslenen 53 yaşındaki Hanife Akdemir, “tek başıma mücadele veriyorum ve 4 cana bakıyorum” dedi.

Yemek yardımı yapılacak

Altınordu Kaymakamlığı tarafından yapılan açıklamada, aileye aşevinden her gün sıcak yemek verileceği, gerekli olan tüm konularda da destek verileceği söylendi.

İzmir’de 3 Çocuğunun Eğitimi İçin Çalışan Engelli Ağabeyimiz

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu