Moda

Hint Kınası Modelleri – Hint Düğünü Trendi 2019

Hint kınası modelleri 2019 Yaz döneminde de gelin adaylarının vazgeçilmez aksesuarlarından biri oldu. 2019 Hint düğünü trendi ile birlikte büyük bir çıkış yapan hint kınası modellerini sizler için derledik.

2019 Hint düğünü trendi ile birlikte büyük bir çıkış yapan hint kınası modellerini sizler için derledik.

Kına modellerine geçmeden önce biraz hint kınasının tarihçesinden, yetiştirildiği yerlerden, hangi hastalık durumlarında kullanılabileceğinden ve kına hakkında bilmeniz gereken diğer konulardan bahsedelim istiyorum.

Hint kınasının tarihçesi

Tarihi çok eski devirlere dayanan kına, o dönemlerde pek çok medeniyet tarafından ilaç ve boya yerine kullanılmış. İlk olarak çölde yaşayan bedeviler tarafından serinleme amaçlı kullanılmış. Ezilmiş Hinna yapraklarını çamurla karıştıran bedeviler, bu karışımı vücutlarına sürüyor ve bu sayede ciltleri üstünde koruyucu bir tabaka oluşturuyorlarmış. Bu sayede ciltleri güneşin zararlı etkilerinden koruyormuş. Aynı zamanda yaklaşık 5 bin yıl önce Mısır’da mumyalama işleminden önce ölülerin el ve ayaklarına sürülürmüş. Sebebinin ise bu sürülen kınaların reenkarnasyon sürecinde ölüleri koruması fikri…

2019 Dövme Modelleri

Günümüz dövme sanatının da, Hindistan ve Pakistan’da yapılan Hint kınalarından esinlenilerek ve gitgide batıya yayılarak ortaya çıktığı bilinmektedir.

Kınanın anavatanı ve yetiştirildiği yerler

Amazon ormanlarında, bol yağışla beslenen Hinna ağacından elde edilen kınanın anavatanı bilindiği üzere Hindistan. Hindistan dışında Pakistan, Arabistan ve Akdeniz’in iklim koşullarını taşıyan yerlerde yetişebilen bu ağaç, ayrık dallı ve geniş yapraklı olmasıyla biliniyor. Kına ise, bu geniş yaprakların kurutulmasıyla elde ediliyor.

Hint kınası nasıl yapılır?

İki çay kaşığı kadar Hint kınası öncelikle bir kaba koyulur. Daha sonra kahve telvesi kıvamına gelene kadar oksijenli su ile karıştırılır. Dilerseniz Alman taşı da ekleyebilirsiniz. Alman taşı Hint kınasının ciltte daha uzun süre kalmasını sağlar. (Lütfen kınayı yapmadan önce cildinizin küçük bir bölgesinde, alerji yapıp yapmadığını deneyiniz.)

Hint kınası modelleri

Özellikle kına geceleri, evliliğe veda partileri ve düğün gibi özel günlerde tercih edilen ve 2019 ile birlikte ülkemizde de trend olan Hint kınası modelleri, adeta bir sanat eseri niteliğinde.

Klasik Hint kınalarının yanı sıra, bu sene renkli ve simli Hint kınaları da revaçta. Yalnız Hint kınaları yapan, işinin ehli insanlar uyarıyor. Alerjik reaksiyon göstermeye meyilli bir cilt yapınız varsa renkli ve simli Hint kınası modellerinden uzak durun. Ya da yapmadan önce cildinizin küçük bir kısmında deneme yapın.

Hint düğünü trendi

Hint düğünü turizminin başta Tayvan olmak üzere, ülkemizde de trend olması organizatörleri ve turizm sektörünü bir hayli memnun etti. Özellikle Hindistan’dan gelen ve günlerce ülkemizde Hint düğünü yapan çiftler ile davetliler hem organizasyonlardan memnun ayrılıyor hem de A’dan Z’ye tüm sektörlerin canlanmasına sebep oluyorlar.

Rengarenk kıyafetler, sınırsız dans ve yüzlerde kocaman gülümseme! Aslında Hint düğününü bu şekilde özetlemek mümkün. Fakat detaylara girdiğimizde aslında bunun üç kelimeyle anlatılacak bir şey olmadığını anlıyoruz. Biraz da Hint düğünleri ve geleneklerinden bahsedelim.

Ülkemizde de 2019 yılı ile birlikte trend olan Hint düğünleri, klasik düğün seçeneklerini tercih etmeyen daha cesur çiftler için biçilmiş kaftan! Lakin normal bir düğün masrafından daha yüksek meblağlarda harcama yapmanız gerektiğini de unutmamanız gerekir.

Lehenga

Hint düğünlerinde gelinlerin vazgeçilmez giysisidir. Genelde croptop bluzlarla kombin edilen bu uzun ve işlemesi bol etekle Hint düğünü konseptini %100 yakalamış olacaksınız. Lehengalar genelde mor, bordo, yeşil ve mavi renklerde kullanılıyor. Fakat kırmızı, bu temanın vazgeçilmez rengidir.

Sharara

Sharara’da geleneksel Hint gelinliklerinden biri. Lehengadan farkı ise kol kısımları, göbek ve kalça kısımlarının kapalı olması.

Sari

Sari konuklar tarafından giyilen bir giysi türüdür. Geleneksel bir kıyafet olan sari, çoğunlukla sarı renkte tercih edilir.

O zaman dans!

Hint düğünlerinin vazgeçilmezi dans, bu konseptin en önemli parçası. Eğlencenin zirve yapacağı, unutulmaz bir düğün istiyor ve bunun da Hint düğünü ile olmasını istiyorsanız, bir dans okulundan mutlaka ders almanızı öneririz. Gelen konuklar muhtemelen bu görsel şölenle büyülenecek!

2018 Düğün Pastası Trendleri

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu