Gündem

Herkesten Saklanan Gizemli Şehir

Belki milyarlarca yıldır var olan bir şehir… Belki de varlığı biliniyor ve uzun süredir saklanıyordu… Herkesten saklanan gizemli şehir, Rusya’nın araştırmaları sonucu ortaya çıktı…

İşte herkesten saklanan gizemli şehir

Uzun süredir Antarktika’da bilimsel araştırmalar yapan Rus bilim insanları araştırma yapılan bölgede, buzulların altında kayıp bir şehir bulmuş olabileceklerini iddia ettiler. İnternette yayımlanan bir belgeselde açıklama yapan yetkililer, Antarktika’da bilimsel araştırmaların yapıldığı noktada, buzulların altında anomali keşfedildiğini açıkladılar.

Antik bir şehrin varlığına işaret…

Antarktika’da yapılan araştırmalar sonucu, belki de insanoğlunun geçmişine ışık tutacak yepyeni bir haber Rusya’dan geldi. Bilim insanlarının yaptığı açıklamalar kayıp bir antik şehrin bulunabilmiş olacağı yönünde…

Peki bu düşünceye sebep olan şey ne?

Antarktika’da bulunan Vostok İstasyonu’nun doğu kesimlerinde yapılan yüzey araştırmaları sonucu bilim insanları dünyayı şok edecek bir bilgiye ulaştı. Buz kütlesinin yaklaşık 4 bin metre aşağısında bir göl bulunduğunu iddia eden bilim insanları, bu gölün yüzeyinin de deniz seviyesinin yaklaşık 500 metre kadar altında olduğunu belirttiler.

15 milyon yıllık canlı türü!

Yayınlanan belgeselde, buzulların 4 bin metre altında bulunan göle bir delik açılıyor. Deliğin açılmasından sonra işin asıl büyüleyici tarafı ortaya çıkıyor. Gölün altında en az 15 milyon yıllık olduklarını düşündükleri, 3 bin 500’den fazla canlı türüne rastlandığı söyleniyor.

İşte o harika belgesel;

Youtube’da yayınlanan “The Real Secrets Hidden in Antarctica” belgeselini izlemek için sabırsızlananlardansanız sizleri hemen aşağıya alabiliriz… Keyifli seyirler dileriz.

Bu Haber İlginizi Çekebilir: Dünyanın En Gizemli Adamı Rudolph Fentz

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

7 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu