Gündem

Herkesin Zorlandığı Köprü Bulmacası – Çözebilecek Misin?

Bu köprü bulmacası çözmesi zor bulmacalardan biri. Bakalım herkesin zorlandığı bu bulmacayı sen çözebilecek misin?

Öncelikle, cevaba geçmeden önce biraz düşünmeni rica ediyoruz. Bulmacanın cevabı ise aşağıdaki videoda!

Herkesin Zorlandığı Köprü Bulmacası – Çözebilecek Misin?

Herkesin Zorlandığı Köprü Bulmacası

Sırf ne işe yaradığını merak ettiğin ve kolu çekince neler olacağını öğrenmek için üzerinde kuru kafa sembolü olan bir kolu aşağıya çektin. Fakat o da nesi! Artık pişman olmak için çok geç! Mutant zombilerle dolu bir odanın kapısı açıldı ve bu zombilerden olabildiğince hızlı bir şekilde kaçman gerekiyor. Senin yanında ise bir laboratuvar asistanı, bir hademe ve yaşlı bir de profesör var. Sen avantajlısın çünkü hızlı bir şekilde köprüyü geçebilirsin. Fakat diğer üç kişiyi de kurtarman şart. Bu kaçışın ise yalnızca bir yolu var. Bu iki dağı birbirine bağlamış olan ipten, dayanıksız ve eski bir köprüyü geçmek!

Söylemesi Zor ve Uzun Tekerlemeler

Laboratuvar asistanı köprüyü 2 dakikada, sen hızla koşarak 1 dakikada geçebilirsin. Hademe orta yaşlı olduğu için biraz yavaş ve ona köprüyü geçebilmesi için 5 dakika lazım. Ve bastonlu profesörün geçmesi de attığı her adımda iplere tutunacağı için tam 10 dakika sürüyor.

Yaşlı profesörün hesaplarına göre zombiler ise sana tam tamına 17 dakikada yetişecekler. Yani herkesi güvenli tarafa geçirmek ve zombilerden tamamiyle kurtulmak için köprünün iplerini kesmeye 17 dakikan var. Fakat kötü bir haberimiz var. Maalesef bu eski ve ipten yapılmış olan dayanıksız köprü, aynı anda sadece iki insanı taşıyabiliyor. Daha da beteri etraf çok karanlık ve çok zor görebiliyorsunuz. Yolda zombilerden kaçarken bulduğunuz eski fener de küçük bir alanı aydınlatabilecek güçte.

Köprü Bulmacası - Çözebilecek Misin?

Bu sürede herkesi kurtarabilmenin bir yolunu bulabilir misin?

Unutma! Köprüden bir kerede sadece iki insan geçebiliyor, köprüden geçen kişilerden biri feneri tutmalı diğeri de ona yakın durmalı. Böylece herhangi birisi iki tarafta da güvenli bir şekilde bekleyebilir. Ölmemeniz için zombiler gelmeden önce herkesin köprünün güvenli tarafına geçmiş olması gerekiyor. Aksi halde gelen ilk zombi de köprüye adım atabilir, bu da can kaybı anlamına gelir.

Son olarak şunları söyleyelim; burada hiçbir hile işe yaramaz! Yani karşıya Tarzan gibi sallanarak geçemez, köprüyü sal olarak kullanamaz yahut zombilerle kanki olamazsın! :)

Köprü bulmacası yanıtı

Eğer yeterince düşündüysen ve cevaba dair herhangi bir fikrin yoksa seni aşağıya alalım. İşte herkesin çözemediği köprü bulmacası ve yanıtı!

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu