içinde

SinirlendimSinirlendim

Hepsi Ölü Balinanın Karnından Çıktı!

Hepsi Ölü Balinanın Karnından Çıktı!
Hepsi Ölü Balinanın Karnından Çıktı!

Filipinler’de ölü bir balinanın kıyıya vurmasından sonra balinayı inceleyen görevliler, ölü balinanın karnından tam tamına 40 kilo plastik atık çıkardı.

Hepsi Ölü Balinanın Karnından Çıktı!

Filipinler’de ölü bir balina kıyıya vurdu. Daha sonra üzerinde araştırma yapan görevliler balinanın karnından 40 kilo plastik çıkardı. Balinanın, yuttuğu 40 kilo plastik sebebiyle açlık ve sıvı kaybından dolayı öldüğü düşünülüyor.

Müze çalışanlarının bulduğu ölü balinanın karnından çıkanlar, insanoğlunun çevreye ve diğer canlılara ne denli olumsuz etkilerinin olduğunu ise bir kez daha gözler önüne serdi.

Trashtag Challenge Dünyayı Kasıp Kavuracak! Sosyal medyayı doğru bir şekilde kullanmanın da önemini vurgulayan bu akım sayesinde, milyonlarca hektarlık alan belki de tertemiz olacak.

40 kilo plastik

Davao City’nin doğusunda D’Bone Collector Müzesi çalışanları, Mart ayının ilk günlerinde kıyıya vurmuş bir balina tespit etti. Görevliler ise balinanın ölüm sebebini araştırmak için, balina üzerinde çalışmaya başladılar. Kıyıya vuran balina üzerinde çalışan görevliler ise adeta şok oldu. Hayatlarında görmedikleri kadar plastik atığı bir arada gördüklerini ileten görevliler, görüntüleri Facebook’ta paylaştı.

Plastikler kireçlenmeye başlamış

Müze kurucusu ve müdürünün CNN kanalına yaptığı açıklamalarda, bu kadar fazla plastikle karşılaşacaklarını beklemediklerini, balinanın midesinden çıkan plastiklerin kireçlenmeye başladığını söyledi. Balinanın ölüm sebebi açlık ve sıvı kaybı olarak belirlendi.

Güney Doğu Asya ülkelerinde plastik atık sorunu

Araştırmacıların 2015 yılında yaptığı açıklamalarda Çin, Filipinler, Vietnam, Endonezya ve Tayland gibi ülkeler okyanus sularının yüzde 60 kadarını kirletiyor.

700 Yıllık Maziyi Yakıp Tahrip Ettiler!

Yorumlar

Cevap bırakın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Yükleniyor…

0

Yorumlar

0 yorum

Emeklileri Sevindiren Haber

Emeklileri Sevindiren Haber – İkramiye Yolda!

Kağıtta pişen lezzetler

Kağıtta Pişen Lezzetler