Gündem

Helikopterle Trafik Denetimi Başladı. Kimse Kaçamıyor.

Helikopterle trafik denetimi başladı. Duyanlar şok olsa da kimse uçan polislerin gözünden kaçmıyor. Adana’da bir kadın vatandaş kemer takmadığı için yakalandı ve helikopterden görüntülendiğini duyunca oldukça şaşırdı. “Kemerimi şimdi takıyorum” dese de ceza yemekten kurtulamadı.

Helikopterle Trafik Denetimi Başladı. Kimse Kaçamıyor.

Adana’da helikopterle trafik uygulamasına başlayan polislerin gözünden hiç bir şey kaçmıyor. Havadan ve karadan sürücülerin hatalarını gören ekipler herkesi şaşırtıyor. Kadın bir sürücünün havadan emniyet kemeri takmamasının tespiti üzerine, yerdeki ekiplerin sürücüyü durdurması üzerine şaşkınlığa uğrayan sürücü, “şimdi kemerimi takıyorum” dedi ama artık iş işten geçmişti. Kemerini takmayan sürücüye ceza kesildi.

Adana Emniyet Müdürü Koordinasyonu Bizzat Yönetiyor

Adana Emniyet Müdürlüğü’nün Trafik denetleme Şubesi helikopter uygulamasına oldukça özen gösteriyor. Hatta Emniyet müdürü bu çalışmayı bizzat yönetiyor. Havadan tespit edilen yanlışlar yerdeki ekiplere bildiriliyor ve yerdeki ekipler sürücüleri durdurup ceza kesiyor. Uygulama oldukça başarılı. Havadaki polislerin gözünden hiç bir şey kaçmıyor. Hatta kemerini takıp takmayanlar bile yukarıdan gözlemlenip aşağıda durduruluyor.

Herşey Görünüyor

Emniyet kemerini takmayı unutanlardan tutunda, araç sürerken cep telefonuyla konuşanlar, aşırı hız yapanlar, hatalı şerit değiştirenler yani kısacası hepsi, helikopterdeki ekiplerin gözünden kaçmıyor. Plakalar yer ekiplerine bildiriliyor ve yer ekiplerince gerekli işlemler yapılıyor. Vatandaş her ne kadar isyan etse de, helikopterli denetim bir süre daha devam edecek gibi gözüküyor.

Türkiye’nin En Tarz Erkeğini Oylarınızla Seçiyoruz.

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

7 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu