Kültür - Sanat

Haziran Ayı Sergiler: Bu Sergileri Mutlaka Görmelisiniz!

Haziran ayı sergiler ve sanata doyacağımız bir ay olacak. Anna Laudel Contemporary’den Zilberman Gallery’ye, C.A.M. Galeri’den Galeri KHAS’a sergi ve sanata doyacağınız bir Haziran ayına hazır olun!

Haziran ayı sergiler ve sanata doyacağımız bir ay olacak. Sanata doyacağınız, Haziran ayında gidebileceğiniz sergiler şöyle;

1- Arter

Ali Mahmut Demirel’in ilk kişisel sergisi Ada, İstanbul’da 15 Temmuz’a kadar görülebilecek. İnsanın yok olduğu dünyaya odaklanan Demirel, terk edilmiş yapılardan esinlenerek oluşturduğu sergisinde, insan yokluğunda yapıların yaşam sürecinin nasıl ilerlediğine cevap arıyor.

Haziran Ayı Sergiler
1- Arter

2- SALT

Sculpture Center’ın başarılı küratörü olan Sohrab Mohebbi tarafından düzenlenen ve serinin ilk sergisi olan Tanımsız Hizmetler Bürosu2nda yer alan çalışmalar, aile, izleyiciler, mahkeme salonu, apartman sakinleri gibi değişik geçmişlere sahip kişilerin eş katmanlarında kesişen çevrelerdeki hayatları sergileniyor.

Haziran Ayı Sergiler
2- SALT

3- Anna Laudel Contemporary

10 Haziran’a kadar gidebileceğiniz Dokuma-ma sergisi Belkıs Balpınar’ın eserlerinden oluşuyor. Geleneksel ve yenilikçi dokuma yöntemlerini harmanlayarak oluşturduğu kilimlerde astronomi ve fizikten ilham alan sanatçının çalışmaları galerinin 3 katında sergileniyor.

Haziran Ayı Sergiler
3- Anna Laudel Contemporary

4- Zilberman Gallery

13 Haziran’a kadar görebileceğiniz, sanatçı Simon Wachsmuth’ın ikinci kişisel sergisi Dramatization’da, hafızanın cisimleşmesi ile tarihin kültürel alanda tekrar inşa edilme sürecini, geleneksel Çin kıyafetleri ile Japon porselenlerinin etkileşim halindeki videosu ise kişisel tarihin köklerini kapsıyor.

Haziran Ayı Sergiler
4- Zilberman Gallery

5- C.A.M. Galeri

Cemal Gürsel Soyel’in kişisel sergisi olan On the Run, 15 Haziran’a kadar siz sanatseverleri bekliyor. Savaşın sonucunda ortaya çıkan göç durumları ve kaos, soyut bir şekilde işlenen çalışmalarda görülen güçlü renkler ve komposizyonlardaki karmaşıklık resmin iç meselelerini sanatseverlere çarpıcı bir biçimde sunuluyor.

Haziran Ayı Sergiler
5- C.A.M. Galeri

6- Depo

30 Haziran’a kadar görülebilecek olan ve Sena Başöz’ün birbirinden değerli çalışmalarından oluşan kişisel sergisi Hafiflemeye Dair’de sanatçı, insanın doğasında bulunan hayvan olma halinden esinlenmiş. İnsanın hayvan olma halini doğa ve birbirleri ile ilişkilendiren Sena Başöz eserlerinde birbirinden farklı malzemeler kullanmış.

Haziran Ayı Sergiler
6- Depo

7- artSümer

12 sanatçının farklı disiplinlerden çalışmalarının yer aldığı Güneş Yerinde sergisi 30 Haziran’a kadar siz sanatseverlere kapılarını açıyor. Genel olarak “oluş” fikrinden yola çıkarak eserlerini ziyaretçilerle buluşturan sanatçıların amacı, insanların bugünün üzerinde oluşacak yarınları için anı kovalamasını gerektiğini hatırlatmak…

Haziran Ayı Sergiler
7- artSümer

“Sanat Eserleri Nitelikleri” yazımız için buraya tıklayın.

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu