Hayata Dair

Dünyanın Çeşitli Yerlerinden Hayvan Saldırıları

Hayvan saldırıları Türkiye’de pek karşımıza çıkmasa da, dünyanın tropik iklimlerine sahip bazı ülkelerinde oldukça fazla olmakta. Özellikle hayvanların doğal yaşamlarına çok yakın yapılan yerleşim yerlerinde ya da hayvanat bahçesine kapatılan vahşi hayvanların doğalarının gereğini yapması şaşırılacak birşey değil. Bu haberi yaparken hem üzüldük hem sevindik çünkü onlar sadece doğalarının gereğini yapıyorlar. Biliyoruz ki zevk için zarar veren tek canlı ne yazık ki insanoğludur. Hayvan saldırıları haberimize bir Piton haberi ile başlıyoruz.

Hayvan Saldırıları : 10 Metre Boyundaki Piton Neredeyse Sahibini Boğuyordu!

Korkutucu olay Hindistan’da yaşandı. Orman korucusu adam kameralara poz verirken boynundaki 10 metrelik Piton birden bire kaslarını sıkmaya başlayınca, korucu zor anlar yaşadı. Çevredekiler olaya müdahale edip adamı kurtardı.

piton saldırısı

piton saldırısı hindistan

Fil Turistlere Saldırdı!

Sri-Lanka’da Safari yapan bir grup turist bir filin ilgisini çekti ve araçlarına saldırdı. Doğal yaşamlarına müdahale edildiğinde ve kendilerini tehlikeli hissettiklerinde Filler oldukça tehlikeli hayvanlar olabilir.

fil saldırısı

Hayvanat Bahçesinde Ayı Saldırısı

Hayvan saldırıları haberimize Tayland’da ki bir hayvanat bahçesinden haberlerle devam ediyoruz. Hayvanat bahçesine gelen ziyaretçilerden birisi Ayı’nın bulunduğu kafese bir halat yardımıyla indi ve ayıyı pirinçle beslemeye çalıştı. Yaşanan vahşet kameralara böyle yansıdı.

ayı saldırısı hastane ayi saldırısı orman ayı saldırısı tayland ayı saldırısı turist ayı saldırısı

Boğa Güreşinde Akılalmaz Olay

İspanyol Boğa Güreşçisi Javier Jimenez San Fermin öldürmeye çalıştığı boğa tarafından saldırıya uğradı. Ünlü Boğa Güreşçisi neredeyse canından oluyordu. Hayvan severler tarafından sürekli olarak şikayet edilen ancak İspanya’da gelenek haline gelmiş olan Boğa Güreşi ne yazık ki her yıl yapılmaya devam ediyor. Güreşçiler kendilerini kanıtlamak için acımasızca boğaları öldürmeye çalışıyorlar.

boğa saldırısı

Kaplan Saldırısı!

Çin’de inanılmaz bir olay yaşandı. Kaplana yemek vermek için kafese giren Çinli genç Bengal Kaplanının saldırısına uğradı. Ağır yaralanan genç ölümden döndü.

kaplan saldırısı

Tayvan’da Dev Timsah Veterinerini Parçaladı!

Üzücü olay Tayvan’da yaşandı. Dev Nil Timsahı, onu muayene etmek isteyen veterinerini parçaladı.

timsah saldırısı

İspanya’da Festivale Kan Bulaştı!

İspanya’da her yıl yapılan San Fermi Festivali açılışını boğaların sokakta insanları kovalaması ile yapıyor. Boğalara bu şekilde eziyet eden İspanyollar zaman zaman yaralanabiliyorlar hatta ölümle bile sonuçlanabiliyor. Şahsi fikrimiz olarak bu durumdan şikayetçi değiliz. İspanya bu rezilliğe dur diyene kadar böyle şeyler görmek o hayvancağızların adına bizi bir nebze olsun rahatlatıyor.

boğa saldırısı ispanya

 

İngiltere’nin En Ateşli Büyük Annesini Seçiyoruz

 

 

Shall We

Dürüst, ahlâklı ve kibar olacağınıza inanıyoruz. Yüzümüzü kara çıkarmayın, bizi grup açtığımıza pişman etmeyin. Döveriz sizi, hepinizi döveriz ulen. Sevgiler, Atmin.

İlgili Makaleler

6 Yorum

  1. aaayyyy çok fena ama boğalar için diyeceğim şey şu ki: Öldürmeyin abicim hayvanları durduk yere!

  2.  Almanya’da bir hayvanat bahçesinde; ‘Dünyanın en tehlikeli türü’ diye yazan bir bölüm bulunmaktadır. İçeriye girdiğinizde sadece ‘ayna’ vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu