Sosyal Sorumluluk

Hayvan Barınaklarına Yardımda Bulunduk

Hayvan Barınaklarına yardımda bulunduk. “İnsan düşünen bir hayvandır” Madem düşünme yeteneği bize bahşedilmiş, düşünmemiz gereken sadece kendi türümüz değil, varolduğumuz süre boyunca bize en yakın olan, değer veren, çok seven; lakin evsiz kalmış, barınakların sahip çıkıp bakımlarını üstlendikleri köpeklerimiz için destek olmak istedik ve bunun için kendimizce bir kampanya düzenledik. Üyelerimizden gelen bağışlar sayesinde yüzlerce kilo mama, hayvan barınaklarına gönderilerek sahiplerini buldu.

Hayvan Barınaklarına Yardımda Bulunduk

Hayvan sahiplenme oldukça popüler bir iş olmaya başladı fakat bilinçsiz hayvan sahiplenme de bir o kadar arttı. İnsanlar bir hevesle hayvan bakmak istiyor ve bir şekilde sahipleniyor fakat bu işin ne kadar sorumluluk gerektiren bir şey olduğunun bilincinde olmadıkları için bir süre sonra kötü sonuçlar ortaya çıkabiliyor. Terk edilen, sokağa bırakılan, barınaklara getirilen hayvanların psikolojileri ve sağlıkları maalesef olumsuz yönde etkileniyor. Kedi, köpek sahiplenmek bir bebek bakmak kadar özen isteyen bir iştir. Gerekli bakım tekniklerini öğrenmeden, hayvanların sağlık ile ilgili inceliklerini bilmeden hayvan sahiplenmek doğru bir davranış değildir. Yüzlerce hayvan ne yazık ki hayvan barınaklarına bırakılıp, kaderlerine terk edilmektedir.

Hayvan Sahiplenmek İçin Yeterince Bilginiz Var mı?

Sahipleneceğiniz minik dostunuza koşulsuz sevgi gösterebilecek misiniz?

Minik yavruların fiziksel ve psikolojik bir çok ihtiyacı var, bunlar hakkında ne kadar bilgi sahibiniz?

Sahipleneceğiniz yeni arkadaşınız ile uzun bir hayat yolculuğuna hazır mısınız?

Yeni bir yaşam sizi bekliyor, konforunuzdan ödün vermeye hazır mısınız?

Yaşadığınız ev müstakil mi, apartman mı?

Eviniz size mi ait yoksa kiracı mısınız?

Herhangi bir alerjiniz var mı?

Minik dostlarımızın ihtiyaçlarını karşılayacak maddi gücünüz var mı?

Tatile gideceğiniz zaman minik dostunuzu emanet edeceğiniz kimse var mı?

Siyah Sarımsak Nedir Biliyor musunuz? İşte Mucizevi Siyah Sarımsağın Faydaları.

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Çok güzel bir etkinlik olmuş aslında benzerini sokaktaki canlar içinde yapabiliriz.katkısı olan herkesi tebrik ederim güzel yüreğinize sağlık

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu