Hayata Dair

HAYAT

Bir kısır döngü hayat dediğin. Çerçeve içine sığdırılmaya çalışılan yaşamlar, yaşamak sanılan. Cesaretin yoksa, çıkamazsın işin içinden,iyice kördüğüm olur her şey, en iyi gemicinin bile çözemediği türden. Sonra baktın çözemiyorsun bir düğüm de sen atarsın ve koyarsın kenara “HAYAT’ ım” dediğini, çünkü bazen cesaret dolu gerçek bir adım gerekir yeni bir hayata başlayıp yola devam etmek için.. Geride bırakmak gerekir seninle gelmek istemeyeni…

Hayat budur işte.. Düşersin, kalkarsın, nefes alır umudu solursun her an ve gerçekten istersen yaşamanın da bir yolunu elbet ki bulursun… Bir insan isterse hayatını değiştirebilir. En büyük sorun o karar aşamasıdır, düşünür durursun, ilerlemek istersin, ama gidemezsin, çıkmak istersin bulunduğun fanustan ama çaresiz kalırsın, kendinden başka kimsenin faydası yoktur sana, etrafındakiler konuşur, anlatır, kızar sana, kendine gelmeni söyler ama bu cümleleri ancak sen kendine söylersen çözümdür. Bunalırsın her şeyden, herkesten ve yalnızlığı tercih edersin, yalnız ilerlemekte güzeldir hayatın zorlu patikalarında, kendini  bulman için önce kaybetmen gerekir, kendini sevmen için önce kendine kızman gerekir, bir anda en çok ihmal ettiğinle yani kendinle yaşamayı öğrenirsin; sonundaysa mutlaka bir yol çıkar önüne ışık dolu, huzur dolu, sakinleşirsin. “Keşke” lerin bir anda “iyi ki” lerin oluverir.

 

Özü Sevgidir Hayatın

Hiç bitmeyecekmiş gibi uzun, yarın son bulacakmış gibi kısa ama güzel bir macera hayat dediğin. Başlangıç noktası ve bilinmeyen bitiş noktası arasına ne sığdırdığındır önemli olan.

Sonsuz bir aşk. Huzurlu bir aile. Sağlıklı bir nefes. Başarılı bir kariyer, arkadaşlar, dostlar, kardeşler, kardeş gibiler, evlilik, çocuk, evcil hayvan… Çoğu zaman hepsi bir arada olmaz pek. Ama sevdiklerinle sonu başı belli olmayan bu yolda bazen mutlu, bazen mutsuz yürümektir aslolan. Ve sevgidir özü hayatın. Biraz eksik, biraz fazla hepimizin hayatında güzellikler var elbet yeter ki bakmayı değil görmeyi bilelim.

Yansıma

Ruhumuz kalbimize, oradan gözlerimize, gözlerimizden evrene ve insanlara doğru akar. Bu yansımalarda gizliyiz aslında. İş ki sizi tüm bu detaylarla görebilen insanlara rastlayın ve onlar da sizin aynanız olsun hayat denen bu yolda. Yansımalarınız yanılsamalarınız olmasın.

 

Yansıma

 

 

 

İlgili Makaleler

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu