in

Hayat Kolaylaştıran Püf Noktalar Nelerdir?

Hayat Kolaylaştıran Püf Noktalar

Yaşadığımız yoğun hayat temposunda zamandan tasarruf edip kendimize daha fazla zaman ayırmak adına veya can sıkıcı durumlarla başa çıkmak adına, ufak tefek püf noktalarını bilmek hayat kurtarıcı olabiliyor. Sizler için hayat kolaylaştıran püf noktalar nelerdir biraz bakalım;

Hayat Kolaylaştıran Püf Noktalar: Taze Meyve ve Sebzeler

Meyve ve sebzeleri buzdolabı veya muhafaza edilen başka yerde daha uzun taze kalmasını istiyorsanız, poşet içinde tutmayın. Meyve ve sebzelerin arasına gazete veya yaprak koyarak birbirlerine değmesini engelleyerek, daha uzun taze tutmayı sağlayabilirsiniz. Ekmeğin küflenmesini önlemek için ekmek kutusuna biraz tuz koyun. Böylelikle ekmeğinizi daha uzun süre tüketme şansına sahip olabilirsiniz.

Hayat Kolaylaştıran Püf Noktalar: Kıyafete Dökülen Yağ Lekesini Önlemek

Kıyafetinize dökülen yağ lekesini önlemek için, hemen üzerine tuz dökün , biraz bekletip ovuşturun. Böylelikle leke oluşumunu önlemiş olacaksınız. Böylelikle basit bir yağ lekesi nedeniyle kıyafetinizi çamaşır makinesine atmanıza gerek kalmayacak Tavanızın dibi tuttuysa, içine su koyup, tuz atarak kaynatın. Tavanız eski haline dönecektir.

Hayatı Kolaylaştıran Püf Noktalar: Günlük Yaşam İçin Ufak Hileler

Uyumakta zorlanıyorsanız, yastığınıza birkaç damla lavanta yağı damlatın. Daha rahat şekilde uyuduğunuzu göreceksiniz. Böylelikle gece üçlere kadar yatakta dönüp durmayacak ve ertesi güne zinde başlayabileceksiniz. Kış ayındasınız ve yanınızda sigara içiliyor. Dumandan rahatsız oldunuz ama camı açınca da üşüyeceksiniz. İşte bundan kurtulmanın basit çözümü var. Camı açmadan birkaç mum yakarak dumandan kurtulabilirsiniz. Öte yandan bu sayede kıyafetleriniz de is kokmayacak. Spor ayakkabılarınızı yeni gibi kullanmak için, spor ayakkabınızın üzerine diş macunu sıkın ve diş fırçası ile yüzeyini fırçalayın. Ardından kâğıt havlu ile silin. Spor ayakkabınız kirden arınmış olacaktır.

Diğer Bazı Öneriler

Balık pişirirken evi hoş olmayan balık kokusu kaplar. Bunu önlemek için pişirdiğiniz tava içine birkaç defne yaprağı atmayı deneyin. Tozlanmış koltuklarınızı temizlemek için, koltuğunuzun üzerine nemli bir bez koyun ve bir sopa ile beze vurarak tozu çıkarın. Böylelikle çıkan toz nemli beze yapışır. Çıkan toz odaya yayılmaz ve koltuğunuz temizlenmiş olur. Bitkilerinizi canlandırmak, onlara ekstra enerji kazandırmak isterseniz, haşlama yumurta yaptıktan sonra kalan yumurta suyunu saksılarınıza dökün. Bu su sayesinde bitkileriniz yeniden canlanacaktır.

 

Evinizi Botanik Bir Ormana Çevirmenin Püf Noktaları

 

3 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

refleksleri geliştirmek için

Refleksleri Geliştirmek İçin Gerekli Fiziksel Aktiviteler

İşyerinde Irkçılık Nasıl Anlaşılır

İşyerinde Irkçılık Nasıl Anlaşılır? Irkçılık Hakkında Bilinmeyenler