SON DAKİKA

Hangi Konuları Anlatmak Hoşuna Gider?

Dünya var olduğundan beri insanlar hep dertlerini, duygularını ve düşüncelerini anlatma derdinde olmuşlardır. Bazı kişiler vardır askerlik anılarını anlatmaya bayılırlar, her ortam da bunu anlatırlar, kimi aşklarını anlatır, kimisi yaşamdan kazandığı acı tatlı deneyimleri. Kimisi üniversite/lise anılarını anlatır kimisi sadece dedikodu yapar milleti çekiştirir. Peki ya siz dost meclisinde en çok hangi konuları konuşmaktan hoşlanıyorsunuz?

cool
Hangi Konuları Anlatmak Hoşuna Gider?
ANKET

Hangi Konuları Anlatmak Hoşuna Gider?

Dünya var olduğundan beri insanlar hep dertlerini, duygularını ve düşüncelerini anlatma derdinde olmuşlardır. Peki hangi konuları anlatmak hoşuna gider? Diye herkese sorsak nasıl cevaplar gelir? Elbette birbirinden farklı bir sürü cevap gelir.

Dünya var olduğundan beri insanlar hep dertlerini, duygularını ve düşüncelerini anlatma derdinde olmuşlardır. Peki hangi konuları anlatmak hoşuna gider? Diye herkese sorsak nasıl cevaplar gelir? Elbette birbirinden farklı bir sürü cevap gelir.

Hangi konuları anlatmak hoşuna gider

Hemen hemen her konuda konuşabilecek kadar deneyimler yaşamıştır insanoğlu. İlk Çağ da insanlar henüz harflerle, kelimelerle tanışmadığı için bazı değişik seslerle, sembollerle, hareketlerle, işaretlerle anlaşıyorlardı. Sahi onlar nasıl anlaşıp düzenlerini sağlayabiliyorlardı değil mi? Mısır da desek insanlar hiyeroglif adı verilen sembollerden oluşan bir alfabe ile iletişim kuruyordu ve dertlerini duvarlara kazıyarak anlatıyorlardı, böylece yüzyıllar sonrasındaki nesillere bile kendilerini tanıtmayı başarabildiler. Bizler teknolojinin içinde, 21. yüzyılda yaşayan insanlarız fakat hala günümüzün en büyük sorununu çözemedik; iletişim! Her türlü nimet elimizin altında fakat ne yazarak, ne çizerek, ne konuşarak ve susarak anlaşabiliyoruz. Sanırım insan nesli devam ettiği sürece de bu iletişim sorunu var olmaya devam edecek. Belki de teknoloji bizi bu hale getirdi, her şeyin sahibi olan insan fakat diğer bireylerle anlaşamayan gene insan!

Hangi Konular Konuşuluyor?

Günümüzde hem yoğun çalışma saatleri, kalabalık, koas derken bazen insanlarla sohbet etmeyi bile unutuyoruz. Teknoloji geliştikçe yalnızlaşıyoruz gibi görünüyor. Teknoloji gelişiyor, çağ atlıyoruz derken yalnızlaşıp sosyallikten uzaklaşıyoruz ve konuşmayı unutuyoruz arkadaşlarımızla. Bayramlarda da eski tat kalmadı artık, akraba ziyaretleri yerini aylar öncesinden planlanmış tatillere bıraktı. Bayram bahanesiyle akrabalarla görüşüp hasbihal etmek azaldı. Artık birbirimizi canlı kanlı görmek yerine internetten ya da mesajla konuşarak haberleşiyoruz. Ne acıdır ki bu hepimizi içine alan bir kıskaç gibi hiç de bize tuhaf gelmemeye başladı. Her ne kadar azalsa da dost meclisleri arada sırada bir araya gelip sohbetler edilir. Bazı kişiler vardır askerlik anılarını anlatmaya bayılırlar; her ortam da bunu anlatırlar, kimi aşklarını anlatır, kimisi yaşamdan kazandığı acı tatlı deneyimleri. Kimisi üniversite/lise anılarını anlatır kimisi sadece dedikodu yapar milleti çekiştirir. Peki ya siz dost meclisinde en çok hangi konuları konuşmaktan hoşlanıyorsunuz?

 

 

                       Hangi Duygunuzu Kontrol Etmek Sizin İçin Daha Zor? Anketimiz İçin Buraya Tıklayın

Yorumlar

1
Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Mugetta Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Mugetta
Editor

Erkeklerin askerlik anıları kadınlarınsa doğum hikayeleri bitmezmiş 🙂

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

13 Kasım 2018, 00:20

Engin Akyürek kimdir? Engin Akyürek dizileri nelerdir? İşte tüm cevaplar... Anketimize katılmayı unutmayın!

love
Engin Akyürek Dizileri Arasında Favorin Hangisi?

Yalnızca Türkiye’de değil, tüm dünyada hatrı sayılır bir hayran kitlesine sahip olan Engin Akyürek, mütevazi hayatı ile de tam not alıyor. Peki Engin Akyürek kimdir? Engin Akyürek dizileri, televizyon hayatına nasıl başladı? İşte bütün cevaplar… Engin Akyürek Dizileri Arasında Favorin Hangisi? anketimizi yanıtladıysanız biraz da Engin Akyürek’ten bahsedelim. Engin Akyürek...

Devamını Görüntüle