SON DAKİKA

Hangi Duygunuzu Kontrol Etmek Sizin İçin Daha Zor?

İnsanoğlunun hayatı devam ettiği sürece duyguları da onunla yaşamaya devam edecek. Duygular; negatif ya da pozitif olarak adlandırılabilir. Hangi duygunuzu kontrol etmek sizin için daha zor? Sorusuna verilecek yanıt muhtemelen olumsuz yani negatif duygular olacaktır.

cool
Hangi Duygunuzu Kontrol Etmek Sizin İçin Daha Zor?
ANKET

Hangi Duygunuzu Kontrol Etmekte Zorlanıyorsunuz?

İnsanoğlunun hayatı devam ettiği sürece duyguları da onunla yaşamaya devam edecek. Duygular; negatif ya da pozitif olarak adlandırılabilir. Hangi duygunuzu kontrol etmekte zorlanıyorsunuz? Sorusuna verilecek yanıt muhtemelen olumsuz yani negatif duygular olacaktır.

Hangi Duygunuzu Kontrol Etmekte Zorlanıyorsunuz?

İnsanoğlunun hayatı devam ettiği sürece duyguları da onunla yaşamaya devam edecek. Duygular; negatif ya da pozitif olarak adlandırılabilir. Hangi duygunuzu kontrol etmekte zorlanıyorsunuz? Sorusuna verilecek yanıt muhtemelen olumsuz yani negatif duygular olacaktır.

Kişisel gelişimimiz süresince olumlu olumsuz bir sürü olayla karşılaşacağız. Şüphesizdir ki yaşadığımız her olay bir deneyim olarak karşımıza çıkacaktır. Yaşadığımız her şeyden bir ders alırsak, benzer olaylarla karşılaştığımızda nasıl davranmamız gerektiğini biliriz. Her olay bizi biraz daha geliştiren, büyüten  ve olgunlaştıran bir yapıdadır, bizler bazen bunu ya görmeyiz ya da görmemeyi seçeriz. Hayat her zaman güllük gülistanlık devam edemez çünkü bu hayatın akışına aykırı. Doğum, yaşam ve ölüm gibi bir döngünün içerisindeyiz. Böyle bir döngü varken sınırlı sayıda duygu olması da zaten tuhaf olurdu.

Hangi Duygu Daha Zor Kontrol Altına Alınır?

Bu sorunun cevabı tamamen kişilerle alakalı aslında. Kişinin huyları ve karakteristik özellikleri bunu belirler. Öncelikle bana sorarsanız olumsuz özellikler daha zor kontrol altına alınır. Güzel olan yani olumlu duygular zaten iyidir ve bize zarar vermez. Olumsuz duygular bize sandığımızdan daha fazla zarar verir. Öfke, sinir, heyecan, kibirli olma, gururlu olmak, ani çıkışlar, nefret duyguları beslemek gibi sayılabilecek bir çok olumsuz duygu var yer yüzünde. Bu olumsuz duygular insanoğlunu yer bitirir. Üstelik beyin ve ruhsal sağlığımız üzerinde de olumsuz etkileri vardır olumsuz duyguların. Fazla sinir ve öfke baş ağrısı yapar, mideye vurur mide bulantısı yapar. Birini kıskanırız aşırı geriliriz ve sinir kat sayımız artar. Öfkeleniriz kalbimiz sıkışır, heyecanlanırız nabzımız yükselir ve ani kalp durmaları yaşayabiliriz. Aslına da her şeyin fazlasının zarar olduğunu burada bir kez daha görmüş oluyoruz. Bu testimiz de bizler hangi duygumuzu ne ölçüde kontrol ediyoruz ve hangi duygumuz baskın geliyor da onu kontrol edemiyoruz bunu oylayacağız.

 

                      Bir Kadında Olması Gereken En Önemli Özellik Nedir? Anketimiz İçin Buraya Tıklayın.

Yorumlar

3
Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
seher35arslantatlicadiyym Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
yym
Yönetici

A: Dik kafalilik son kararim

tatlicadi
Editor

Gurur

seher35arslan
Üye
seher35arslan

Çekingenlik var biraz. Biraz da inatçı. 🙂

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

16 Ağustos 2018, 13:25

Dünyanın En Yaşanılası Şehrini Seçiyoruz!

Dünyanın En Yaşanılası Şehrini Seçiyoruz! Dünyanın herhangi bir yerinde yaşayabilseydin, burası neresi olurdu? Yeni bir rapora göre, pratik bir cevap var: Viyana, Avusturya. Ya da tahmin edilebilen ve bilindik bir cevap. Belkide listenin ilk sırasını hiç bir yere kaptırmayacak bir cevap. Dünyanın En Yaşanılası Şehrini Seçiyoruz! Bir Avrupa şehri olan Viyana,...

Devamını Görüntüle