Müzik - Festival

Haluk Levent Moda Kayıkhane Konseri 15 Mayıs’ta!

Ahbap Platformu ile birbirinden başarılı işlere imza atan Haluk Levent Moda Kayıkhane sahnesinde müzikseverlerle buluşacak. Haluk Levent konseri 15 Mayıs’ta

Haluk Levent Moda Kayıkhane Konseri 15 Mayıs’ta!

“Yollarda bulurum seni” dedi, gel zaman git zaman “Sevenler ağlarmış” şarkısı çıktı… “Hep aklımda kalacaksın Elfida…” ile hüzünlü bir aşk hikayesini hikayeledi şarkılarında. Geçmişten günümüze rock müzik kulvarında başarılı işlere imza atan Levent, bugüne kadar hit olan şarkılarının yanı sıra son albümünden de yeni şarkılarını seslendireceği Moda Kayıkhane konseri ile hayranları ile buluşacak.

Geçtiğimiz yıllarda senfoni orkestrası ile söylediği “İzmir Marşı” ve Ahbap Platformu ile insanların hayatlarına dokunuyor olması Haluk Levent’in ne kadar muhteşem bir insan olduğunu bir kez daha görmemize sebep oldu. Peki Haluk Levent kimdir? Haluk Levent şarkıları ve Levent hakkında biraz yolculuğa çıkalım…

Haluk Levent kimdir?

Haluk Levent, soğuk bir Kasım ayının 26’sında geldi dünyaya… 68 doğumlu Levent, ilk ve orta öğrenimini Sabancı İlköğretim Okulu’nda, lise öğrenimini de Adana Atatürk Lisesi’nde gördü. Karadeniz Teknik Üniversitesi Orman Mühendisliği, Ankara Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı, Orta Doğu Teknik Üniversitesi Fizik Bölümü, Ankara Üniversitesi Muhasebe Bölümü’nü kazanmasına rağmen bu üniversitelere devam etmedi. Son olarak da Bilkent Üniversitesi Dil Öğretim bölümüne kaydını yaptırdı.

Levent bu sırada ticaret ile de uğraşıyordu fakat işler istediği gibi bitmedi. Bu da O’nun İstanbul hikayesini başlatan olay oldu. İstanbul’a taşınan Levent, Ortaköy’de çeşitli mekanlarda çalışmaya, bu şekilde de geçimini sağlamaya başladı.

Yıl 92’ye geldiğinde Levent, ilk albümünü Nokta Müzik imzası ile çıkardı. Bu albüm hala dillerden düşmeyen “Yollarda Bulurum Seni” şarkısı ile aynı adı taşıyordu. 600 bin satan albüm ile Haluk Levent Türk rock müzik dünyasında yer edinmiş, o yıllarda hayır konserlerine de devam etmişti. Bu hayır konserleri ile yüzlerce dializ ve solunum makinesi bağışta bulundu. 92’de çıkan ilk albümden sonra 4 yıllık bir ara veren sanatçı, 96 yılında “Bir Gece Vakti” ve “Arkadaş” albümlerini peşi sıra çıkardı.

Hapiste geçen günler…

Levent, 89 yılında çıktığı mahkemede çekte tahrifat suçu işlediği kararına varılınca 9 ay 15 gün boyunca Adana E Tipi Cezaevi’nde yattı. Bu sırada “Mektup” isimli albümünü çıkardı… Cezaevinden çıkan Levent, akabinde askere alındı. Askerdeyken de “Yine Ayrılık” isimli bir diğer albümünü satışa çıkardı.

Yüzyüzeyken Konuşuruz 14 Haziran Moda Kayıkhane Konseri

Levent askerliğini yaptığı sırada şok bir dava ile karşı karşıya geldi. Hapishanede çıkardığı “Mektup” şarkısının sözlerinin kendisine ait olmadığı sebebi ile Sezen Cumhur Önal tarafından mahkemeye verildi. Önal şarkının sözlerinin kendisine ait olduğunu savundu ve Levent’e o zamanın parası ile 49 Milyarlık dava açtı.

Çevreye de duyarlı…

Yaptığı hayır işleri ile gönüllerde taht kuran Levent, aynı zamanda tam bir çevreci… Çevreye destek amaçlı düzenlenen bir etkinlikte tam 11 saat boyunca sahnede kalmış, kırılması güç bir rekora da imza atmıştı.

Levent 2001 yılında Kral Çıplak, bir sonraki yıl ise Bir Erkeğin Günlüğü isimli albümünü rock müzik severlerin beğenisine sundu. Bu albümleri Annemin Türküleri, Akşamüstü ve Dostane albümleri izledi…

Haluk Levent Moda Kayıkhane konseri ve konser notları:

Haluk Levent’in Kadıköy, Moda’da bulunan Kayıkhane’de vereceği konserin kapı açılış saati 21.00… Konserde 18 yaş sınırı bulunuyor. Sanatçının sahneye çıkma saati ise 22.30 olarak belirtilmiş. Konser biletleri Üst Balkon VIP Masa (4 Kişilik) 800.00 TL’den, ayakta 90.00 TL’den satışa sunuluyor.

Kadıköy Gezi Rehberi: Kadıköy Gezilecek Yerler

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu