Tiyatro

Haluk Bilginer Kral Lear Rolü İle Tiyatro Sahnesinde

Haluk Bilginer Kral Lear rolü ile William Shakespeare’in ünlü oyununu sahnelemeye devam ediyor. İstanbullu sanatseverler için oyun 7 Mayıs’ta tekrar sahnelenecek.

Haluk Bilginer Kral Lear Rolü İle Tiyatro Sahnesinde

William Shakespeare’in ünlü oyunu Kral Lear, İntanbullu sanatseverler için sahnelenmeye devam ediyor. 7 Mayıs 2019 Salı günü sergilenecek oyun 20.30’da başlıyor.

William Shakespeare’in ünlü oyunu Kral Lear, İntanbullu sanatseverler için sahnelenmeye devam ediyor. 7 Mayıs 2019 Salı günü sergilenecek oyun 20.30’da başlıyor.

Kral Lear’in trajik hikayesi…

Usta oyuncu Haluk Bilginer’in hayat verdiği Kral Lear’in etkileyici ve trajik hikayesi ilk sahnelendiği günden bu yana sanatseverlerden alkış almaya devam ediyor. Bilginer’in başrolünü oynadığı oyun 7 Mayıs Salı akşamı Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde oynanacak.

1984 – Büyük Gözaltı Tiyatro Sahnesinde!

Oyun Atölyesi tarafından sahnelenen oyunun kadrosu bir hayli güçlü

Oyun Atölyesi tarafından sahnelenen oyunun yönetmenlik koltuğunda Muharrem Özcan oturuyor. Oyunda Kral Lear’e Bilginer hayat verirken, Bilginer aynı zamanda oyunun çevirisini de üstlenmiş. Berfu Öngören, Hare Sürel, Nazlı Bulum, Arif Pişkin, Deniz Celiloğlu, Kaan Turgut, Onur Özaydın, Sertan Müsellim, Efe Tunçer ve Hüseyin Sevimli gibi güçlü isimleri kadrosunda barındıran oyun, Zorlu PSM Turkcell Sahnesi’nde sizleri bekliyor olacak.

Oyunun kısa hikayesi ise şu şekilde;

İngiltere Kralı Lear, yaşlanması sebebiyle sahip olduğu toprakları 3 kızı arasında paylaştırmaya karar verir. Bu paylaşımı adil bir şekilde yapmak istemektedir. Bu sebeple 3 kızına da kendisini ne kadar sevdiklerini sorar. William Shakespeare’in bu ölümsüz eserinde dürüstlük, güç, ihanet gibi kavramları sorgularken kendinizi bulacaksınız.

Aynı zamanda oyunda iktidarın vahşiliğine de değiniliyor. İktidar olan bir kral, kralın yaşlanması, kendisini bir anda mağdur bir halde bulması… 2 perde olarak oynanan oyun bitiminde kendinizi bu başarılı kadroyu ayakta alkışlarken bulacaksınız.

Eğlenceli Cinayetler Kumpanyası Dada Salon Kabarett’de!

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu