in

Netflix’in ilk Türk Dizisi “Hakan: Muhafız” Ertelendi!

Netflix için çekilen ve Çağatay Ulusoy’un başrolde yer aldığı “Hakan: Muhafız” dizisinin yayın tarihi, dizinin bazı sahneleri beğenilmediği için ertelendi.

Çağatay Ulusoy’un başrolde yer aldığı, Uluslararası dijital platform Netflix’in ilk Türk dizisi “Hakan: Muhafız (The Protector)”, Netflix yetkilileri tarafından bazı sahneler beğenilmeyince ertelendi. Yeni yayın tarihi ile ilgili bir haber ise henüz yapılmadı.

Hakan: Muhafız Yayın Tarihi Ertelendi

Netflix’in İlk Türk Dizisi – Hakan: Muhafız (The Protector)

Başrollerinde Çağatay Ulusoy, Ayça Ayşin Turan, Okan Yalabık ve Hazar Ergüçlü’nün olduğu dizi, uluslararası dijital platform olan Netflix’in ilk Türk dizisi olacak. N. İpek Gökdel’in 2016 yılında yazdığı Karakalem ve Bir Delikanlının Tuhaf Hikayesi adlı kitaplarından esinlenerek senaryosu oluşturulan dizide, eğitim için İstanbul’a gelen ve Çağatay Ulusoy tarafından canlandırılan Hakan karakteri merkeze alınıyor. Bu sıradan üniversiteli çocuğa, İstanbul’un koruyuculuğu yani son muhafızlığı verilir. Geçmişten gelen tehlikeyi öğrenen Hakan, ülkesini koruması gerektiğini öğrendiğinde başta çok zorlanacak ancak 500 sene öncesine dayanan, Yavuz Sultan Selim’in Denizli’de dokumacı tarafından dokunan ikiz gömleğini giyecek ve onu süper kahraman yapacak güce sahip olacak.

Çekimler Mart Ayın Başladı

Mart ayında birinci sezon çekimlerine başlanan dizinin bu ay yayına girmesi bekleniyordu. Ancak Posta gazetesi tarafından yapılan habere göre Netfix yetkilileri, yönetmen Can Evrenol’un çektiği ilk 5 bölümü izleyip bazı sahneleri beğenmeyince, dizinin yayın tarihi ertelendi. Bu kararından ardından ayrıca Netflix yetkilileri dizinin büyük bir kısmının farklı bir yönetmen altında tekrar çekilmesini istemiş.

İki Yeni İsimde Karar Kılındı

Yeniden çekilmesi istenen sahnelerin ardından tabii ki dizinin birçok sahnesi çöpe giderken yeni yönetmen arayışına giren Netflix, iki isimde karar kıldı. Bu isimler ise Umut Aral ve Gönenç Uyanık oldu. Yeniden kurgulanan ve çekilen sahnelerden sonra bütçesi artan dizinin yayın tarihi de haliyle ertelendi.

Netflix’ten Geçen Dizi Bakalım RTÜK’ten Geçebilecek mi?

Kısa bir süre önce RTÜK, Netflix ve Blue TV gibi internet platformlarına karşı sansürler getireceğini duyurmuştu. 25 Eylül tarihinde onaylanan bu olay, Netflix’te yürürlüğe girmeye başladı. Yeni yönetmeliğe göre, bundan sonra internetten yayın yapan Netflix gibi şirketlerin RTÜK’ten lisans alması gerektiğine karar verildi. Bu kararın ardından bakalım yayın tarihi ertelenen dizi RTÜK’ten geçebilecek mi?

Nokia 8810 Satışa Çıktı

4 Comments

Leave a Reply

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Pratik börek tarifleri

Pratik Börek Tarifleri – Resimli

Koç Burcu Ve Aşk – Burçların Aşk Hayatı