Gündem

Hafta Sonu İstanbul’da Kar Bekleniyor

Meteoroloji tarafından yapılan açıklamaya göre, Perşembe gününden itibaren hava soğuyacak ve hafta sonu İstanbul’da kar bekleniyor.

Hafta Sonu İstanbul’da Kar Bekleniyor

Meteoroloji 1. Bölge Müdürlüğü tarafından yayınlanan haftalık değerlendirme raporunda, hava sıcaklıklarının Perşembe gününe kadar mevsim normallerinin üzerinde olacağını söyledi. Yapılan açıklamada, özellikle Marmara Bölgesi’nde Perşembe gününden itibaren havanın soğuyacağı  belirtilirken, hafta sonu karla karışık yağmur beklendiği belirtildi. Şehrin yüksek kesimlerinde ise kar bekleniyor.

Doğu Karadeniz ve Ardahan çevreleri de kar yağışlı olacak

Yapılan açıklamada, ülkenin doğu ve kuzeyinin parçalı yer yer çok bulutlu, Doğu ve Orta Karadeniz, Hatay, Ardahan, Bartın Kastamonu ve Sinop çevrelerinin de yağışlı olacağı söylendi. Ülkenin diğer kesimlerinde ise parçalı ve az bulutlu bir hava hakim olacak.

Yağışların özellikle Doğu Karadeniz ve Ardahan çevrelerinin yüksek yerlerinde kar ve karla karışık yağmur olarak yağması bekleniyor.

İç ve doğu bölgelerde gece ve sabah saatleri itibari ile buzlanma, sis, pus ve don olabileceğini bildiren Meteoroloji, buzlanma, sis,pus ve don olaylarına karşı vatandaşları uyardı ve temkinli olunması gerektiğini söyledi.

Bu Haber İlginizi Çekebilir:

Kutup Girdabı Dehşet Saçıyor! Kutup Girdabı Nedir?

Sıcaklıklar 2 ile 4 derece artabilir

Meteoroloji’nin tahminlerine göre iç ve batı bölgelerde hava sıcaklıkları 2 ile 4 derece arasında artacak. Bu iki bölge dışındaki diğer bölgelerde ise hissedilir bir değişiklik olmayacak.

Beklenen İstanbul Depremi

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu