SON DAKİKA

Güzel Yazılar Serisi – Hamdım, Piştim, Yandım…

cry
Güzel Yazılar Serisi – Hamdım, Piştim, Yandım…

Güzel yazılar serisi bu hafta Gülşah Dervent’e ait bir yazıyla karşınızda. Keyifli okumalar dileriz.

Güzel Yazılar Serisi – Hamdım, Piştim, Yandım…

Siz de böylesiniz işte.. Ispanak gibi.  Dışarıdan bakıldığında heybetli ve canlısınız, kimse yıkamaz sizi, ama acıyı görmeyiverin, tencereye girmiş ıspanak gibi salıverirsiniz kendinizi!

Hamdım, piştim, yandım…

Nazım’ın yorumuyla “akrep gibi” olanlar da var elbet. Acıyı görünce gururuna yediremeyip intihar eder.

Sabrınızı hiç denediler mi? En fazla ne kadar sıkıntıya, soruna, derde dayanabiliyorsunuz? Olmayan bir şeyi oldurmaya ne kadar isteklisiniz?

Ben saydım, tam 7 kez, durmadan, usanmadan, denemeye ve oldurmaya çalışmaya tekrar tekrar başlamışım. Tam 7 kez aynı yerden vurulup, 7 kez düştüğüm yerden kalkmışım. Ha, kalkmışım da ne olmuş yani, varmış mıyım gideceğim yere? Henüz değil..

güzel yazılar

Hamdım, piştim, yandım…

Kimine göre nafile çabam, olmuyorsa vardır bir sebebi diyorlar. Ya olması benim gayretime bağlıysa, yeterince denediğimi nereden bilirsin. İnsanlar acımasız, insanlar kendileri için çabasız oldukları kadar başkalarının çabalarına mani olmaya çabalıyorlar.

Dünyayı Sen mi Kurtaracaksın?

“Dur, yapma, olmaz, beceremezsin, yürütemezsin, sana mı kaldı, dünyayı sen mi kurtaracaksın, amaan sana ne, zorlanırsın” demeye bayılırlar, ama umrumda mı? Zerre kadar değil! Kolayı seçip, salla başı al maaşı şeklinde çalışmayı yediremiyorum kendime, bu aşırı gururdan değil, boşa kürek çekmek olduğundan.

Aynı anda yüzlerce sorunla baş etmeye ve hala yürümeye çalışıyorum. Olduğum yerde kalıp, söylenmeye devam etmektense, sürünerek bile olsa ilerlemeliyim çünkü.

Ben Ispanak Değilim!

Ben ıspanak değilim! Sen de olma! Aman ne çok derdim var deyip köşede durma. Bir ağaç ol, meyve ver. En kötü ihtimalle susuz kalmış birine gölge olursun, o bile yeter. Ama insanlara dokun, başka hayatlara faydan olsun. Yerden bir çöp alıp kutuya at mesela. Bununla başla, devamı gelir.

Sana dokunmayan yılana yem olmayı bekleme, o yılana yol çiz, yuvasına gitsin.. Merak etme, iyilikten ölmezsin.

Hayat Pişmanlıklar İçin Çok Kısa!

Güzel yazılar serisinde sizler de yazılarınızı yayınlatabilirsiniz. shallwetr@gmail.com adresinden daha önce başka yerde yayınlanmamış yazılarınız varsa bize yollayın, biz sizin isminizle yayınlayalım. Teşekkür ederiz.

Yorumlar

3
Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
3 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
3 Comment authors
tatlicadiseher35arslanOzlem Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
Ozlem
Üye
Ozlem

Hayat pişmanlıklar için çok kısa… Cok güzel yazı olmuş elinize sağlık

seher35arslan
Üye
seher35arslan

Hayat pişman olunacak kadar uzun değil. Çok güzel bir yazı emeğinize sağlık

tatlicadi
Editor

Sana dokunmayan yılana yem olmayı bekleme, o yılana yol çiz, yuvasına gitsin.. Merak etme, iyilikten ölmezsin.

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

16 Eylül 2018, 14:28

Absürd Hikayeler Serisi 1 – Necati

Sevgili dostumuz, Shall We? üyesi Turan Cevdet Ekinoğlu’nun ” Absürd Hikayeler Serisi 1 – Necati ” yazısı sizlerle… Bu absürd hikaye serisinin bitmesini istemeyeceksiniz! Absürd Hikayeler Serisi 1 – Necati Merhaba, ben Necati. “Battı Balık Necati.” Daha doğrusu “Battı Balık Yan Gider Necati” ama arkadaşlarla yaptığımız tuhaf bir toplantı sırasında...

Devamını Görüntüle