Hayata Dair

Güzel Yazılar Serisi – Hamdım, Piştim, Yandım…

Güzel yazılar serisi bu hafta Gülşah Dervent’e ait bir yazıyla karşınızda. Keyifli okumalar dileriz.

Güzel Yazılar Serisi – Hamdım, Piştim, Yandım…

Siz de böylesiniz işte.. Ispanak gibi.  Dışarıdan bakıldığında heybetli ve canlısınız, kimse yıkamaz sizi, ama acıyı görmeyiverin, tencereye girmiş ıspanak gibi salıverirsiniz kendinizi!

Hamdım, piştim, yandım…

Nazım’ın yorumuyla “akrep gibi” olanlar da var elbet. Acıyı görünce gururuna yediremeyip intihar eder.

Sabrınızı hiç denediler mi? En fazla ne kadar sıkıntıya, soruna, derde dayanabiliyorsunuz? Olmayan bir şeyi oldurmaya ne kadar isteklisiniz?

Ben saydım, tam 7 kez, durmadan, usanmadan, denemeye ve oldurmaya çalışmaya tekrar tekrar başlamışım. Tam 7 kez aynı yerden vurulup, 7 kez düştüğüm yerden kalkmışım. Ha, kalkmışım da ne olmuş yani, varmış mıyım gideceğim yere? Henüz değil..

güzel yazılar

Hamdım, piştim, yandım…

Kimine göre nafile çabam, olmuyorsa vardır bir sebebi diyorlar. Ya olması benim gayretime bağlıysa, yeterince denediğimi nereden bilirsin. İnsanlar acımasız, insanlar kendileri için çabasız oldukları kadar başkalarının çabalarına mani olmaya çabalıyorlar.

Dünyayı Sen mi Kurtaracaksın?

“Dur, yapma, olmaz, beceremezsin, yürütemezsin, sana mı kaldı, dünyayı sen mi kurtaracaksın, amaan sana ne, zorlanırsın” demeye bayılırlar, ama umrumda mı? Zerre kadar değil! Kolayı seçip, salla başı al maaşı şeklinde çalışmayı yediremiyorum kendime, bu aşırı gururdan değil, boşa kürek çekmek olduğundan.

Aynı anda yüzlerce sorunla baş etmeye ve hala yürümeye çalışıyorum. Olduğum yerde kalıp, söylenmeye devam etmektense, sürünerek bile olsa ilerlemeliyim çünkü.

Ben Ispanak Değilim!

Ben ıspanak değilim! Sen de olma! Aman ne çok derdim var deyip köşede durma. Bir ağaç ol, meyve ver. En kötü ihtimalle susuz kalmış birine gölge olursun, o bile yeter. Ama insanlara dokun, başka hayatlara faydan olsun. Yerden bir çöp alıp kutuya at mesela. Bununla başla, devamı gelir.

Sana dokunmayan yılana yem olmayı bekleme, o yılana yol çiz, yuvasına gitsin.. Merak etme, iyilikten ölmezsin.

Hayat Pişmanlıklar İçin Çok Kısa!

Güzel yazılar serisinde sizler de yazılarınızı yayınlatabilirsiniz. shallwetr@gmail.com adresinden daha önce başka yerde yayınlanmamış yazılarınız varsa bize yollayın, biz sizin isminizle yayınlayalım. Teşekkür ederiz.

Dervents

Okur-yazar

İlgili Makaleler

3 Yorum

  1. Sana dokunmayan yılana yem olmayı bekleme, o yılana yol çiz, yuvasına gitsin.. Merak etme, iyilikten ölmezsin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu