Moda

Güzel Kokmanın İpuçları – Gün Boyu Mis Gibi Kokun!

Gün boyu mis gibi kokmak kim istemez? Uygulayacağınız birkaç ufak detayla kokunuzun daha uzun süre kalıcı olması sizin elinizde. Gün boyu güzel kokmanın ipuçları için sizleri aşağıya doğru alalım.

Uygulayacağınız birkaç ufak detayla kokunuzun daha uzun süre kalıcı olması sizin elinizde. Gün boyu güzel kokmanın ipuçları için sizleri aşağıya doğru alalım.

Güzel kokmanın ipuçları

Bakımına önem veren her bireyin vazgeçilmezidir parfümler. Kimileri her zaman kokusunu değiştirip yeni parfümler keşfetmeyi severken, kimileri de seneler boyu aynı parfümü kullanıp onu kendisinin ve karakterinin bir parçası haline getirir. Orijinal ya da doldurulmuş farketmez, işte parfümünüzün uzun süre kalıcı olması için yapmanız gerekenler!

İlk adım parfüm seçimi

Kalıcı parfüm dendiğinde ilk akla gelen Eau de Parfum’lerdir. Seçeceğiniz parfümün uzun süreli kalıcı olmasını istiyorsanız mutlaka “Eau de Parfum” kategorisinde olmasına dikkat etmelisiniz. Daha yoğun esanslara sahip olan bu parfümler, kalıcılık isteyenler için ilk tercih olabilir.

Parfüm seçiminde dikkat etmeniz gereken bir diğer husus ise, parfümü oluşturan notalardır. Üst, alt ve orta olarak üç farklı notaya sahip olan parfümler, saatlerce kalıcılığını korur. Bu noktada dikkat edilmesi gereken detay ise parfümün alt notaları. Diğerlerine göre uzun süre etkisini sürdüren en etkili parfümler, alt notalarında odunsu kokuları barındıran parfümlerdir.

2018 Yazının En İddialı Erkek Parfümleri İçin Tıklayın.

Uygulama sırasında dikkat etmeniz gerekenler

Parfümünüzü seçtiniz, çok da güzel kokuyor. Peki şimdi hangi detaylara dikkat etmelisiniz? Bu detaylara hadi gelin hep birlikte göz atalım.
  • Parfümü sıkmadan önce cildinizin temiz olmasına özen göstermelisiniz. Temiz bir cildin gözenekleri açık olur ve bu sayede parfüm en iyi ve kalıcı şekilde vücudunuzda yer edinir.
  • Temiz cildi bir nemlendirici yardımıyla nemlendirdikten sonra sıkacağınız parfüm, nemlendiricinin içinde yer alan yağlar sayesinde parfümün vücudunuza daha sıkı bir şekilde tutunması ve kokunuzun daha da kalıcı olmasına yardımcı olacaktır.
  • Parfümünüzü sıkacağınız yerin önemi de büyük. Parfümü nabzın attığı yerlere sıkmak, daha yüksek bir performans göstermesine olanak sağlayacaktır. Nabız atışıyla ısısı değişen cilt, parfüm içinde yer alan moleküllerin gün içerisinde harekete geçmesine yardım eder. Özellikle boyun ve bilekler parfümün sıkılması gereken başlıca noktalardan. (Bileklerinize sıktığınız parfümü asla ovalamayın. Ovalamak parfümün kokusunu değiştirir ve yapısını bozar. Parfümü sıktıktan sonra kurumasını beklemeniz yeterli olacaktır.)
  • Parfümü tarağınıza sıkıp saçları taradığınızda parfüm içerisindeki moleküller saça tutunacak ve bu sayede daha uzun bir süre kalıcılığını koruyacaktır.

Peki parfümü nasıl saklamalı?

Parfümün kalıcılığını korumada en etkili faktörlerden biri de parfümün nasıl saklandığıdır. Parfümünüzün kalıcılığının azalmasını istemiyorsanız gün ışığı ve nemli bir ortamdan uzak tutmalısınız. Bu noktada parfümleri aldığınız kutuların içinde muhafaza etmenizde yarar var.

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

4 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu