Hayata Dair

Güvenlik Sistemleri İle İlgili Bilgiler

Bugün Engin Kırmızı bizlerle güvenlik sistemleri ile ilgili bilgilerini paylaştı. Güvenlik sistemleri nedir? sorusunun cevabını ve detayları yazımızda bulabilirsiniz.

GÜVENLİK SİSTEMLERİ NEDİR?

Elektronik güvenlik sistemleri, evinizi, iş yerinizi veya fabrikanızı koruma altına almanızı sağlayan caydırıcı teknolojik ürünlerdir.

Günümüzde hırsızlık geliştikçe,  güvenlik sistemleri sektörü de aynı şekilde hızla gelişmeye devam ediyor. Evimizde ve iş yerlerimizdeki değerli eşyaları istediğimiz her şeyi en ince ayrıntısına kadar bu sistemler sayesinde korumaya alabiliriz. Bunun birçok yolu var;

  • Kamera Sistemleri
  • Hırsız alarm sistemleri
  • Görüntülü kapı diafon sistemleri
  • Geçiş  kontrol sistemleri

Türkiye’de güvenlik sistemleri, insanların güvenlik sistemi kurdurmayı hala lüks olarak görmesinden ötürü pazar payı olarak çok düşük bir dilime hükmeder. Buna rağmen döviz büroları, kuyumcular, havalimanı ve fabrikaların vazgeçilmezi olmayı yine de başarmıştır.

Ülkemizde genelde evine hırsız girmeden insanlar güvenlik önlemi almıyor. Hırsızları caydıracak o kadar çok yol var ki, hırsızlarla beraber güvenlik çözümleri de gelişiyor ve artıyor. İstediğiniz bir insanın yüzünü veya herhangi bir ürünü, rengine cinsine kadar seçebileceğiniz kamera ürünleri,  istediğiniz hassasiyetlerle ayarlanıp insanlara alarm veren, fakat  kedi ve köpeğe alarm vermeyen hırsız alarm çözümleri, bulunduğunuz binada daireden daireye görüntülü sesli konuşma, kapıcı çağırma gibi işlerinizi kolaylaştıran görüntülü diafon sistemleri bu sistemlerden bazılarıdır.

Yüz tanıma, göz tanıma, parmak izi tanıma gibi bir çok kişiye özel kapı açma ve geçiş hakkı verilebilecek geçiş kontrol sistemleri de güvenlik sistemlerine dahildir. Bu sistemlerin tamamını cep telefonunuzdan kontrol edebilme ve görüntüleri görme özelliğine de sahip oluyorsunuz.

Hırsız alarm sistemlerini sadece hırsız için değil, acil durumlarda panik butonu aracılığıyla dilerseniz polis, ambulans ve yangın ihbarı olarak da kullanabilmeniz sağlanabiliyor. Yani sadece evinizi iş yerinizi korumakla kalmıyorsunuz, acil durumlarda en hızlı şekilde doğru makamlara da ulaşarak onları bilgi sahibi yapabiliyor ve müdahale edilmesini sağlayabiliyorsunuz.

Bir çok hastanede hemşire çağrı sistemi ve odalarda acil buton olarak hırsız alarm sistemleri kullanılabilir hale getirilmiştir. Adliyelerde de aynı şekilde savcı odalarında acil durumda kullanıp polis ve güvenlik çağırabilecek butonlar mevcuttur.

ENGİN KIRMIZI 

Kâğıt Havlu El Kurutucularından Daha Etkili

İlgili Makaleler

4 Yorum

  1. Bu parmak izi, yüz tanıma ile kapı açma şeyini tadilatını yaptığımız bi eve taktırmıştık çok enteresan düzeneği vardı… İlgi çekici şeyler açıkçası…

  2. Geçen bizde görüntülü diafon yaptırdık. Her türlü tedbire karşı çok iyi oluyormuş.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu