Müzik - Festival

Guns N Roses Hakkındaki İlginç Bilgiler

Guns N Roses, tıpkı diğer rock grupları gibi birçok yerde verdiği konserleri ve stüdyo albümleri ile biliniyor. Grubun bugüne kadar başından birçok ilginç olay geçtiğini görüyoruz. Gelin bu olaylara hep birlikte bakalım. Sıkı durun harika bir yazı sizi bekliyor.

Guns N Roses Neredeyse Ölüyordu

İlk turnelerini yapan grup, Los Angeles konserinden dönerken neredeyse ölüyordu. Tüm grup üyeleri bir adet Toyota Celica’nın içindeydi ve diğer bir araç doğrudan onlara gelip çarptı. Bu kaza sonucunda grubun davulcusu Steven Adler’in ayak bileği kırıldı.

Guns N Roses Üyeleri Arasında Yumruklaşma

David Bowie, grubun klip çekimlerinde Axl Rose’un kız arkadaşı Erin Everly’nin dikkatini çekmek için elinden geleni yaptı. Bu duruma dayanmayan Axl Rose, David Bowie’ye müzik tarihi boyunca unutulmayacak bir yumruk attı. Daha sonra David Bowie, Axl Rose’dan özür diledi ve beraber içmeye gittiler.

Guns N Roses Konserinde İsyan

Grubun St. Louis’deki şovunun sonuna doğru Axl Rose, yetkisiz bir fotoğrafçı tespit ettiğinde oldukça sinirlendi. Sinirlenen Axl Rose, adamın kamerasını alıp adamı yumruklamaya kalkıştı. Bu saldırının ardından Guns N Roses grubunun St. Louis şehrinde konser vermesi yasaklandı ve Axl ise saldırı suçundan 50 bin dolar para cezasına çarptırıldı.

Axl Komşusuna Tavukla Saldırdı

Axl Rose, boş şarap şişesiyle komşusuna saldırmak suçundan girdiği nezarethaneden çıkarken gazetecilere “bir psikopata komşuyum” diye ifade verdi. Ayrıca aynı komşu Axl Rose’u kendisine tavukla saldırmakla da suçladı. Bu iddia doğru mudur bilinmez fakat çok ilginç bir bilgi olduğu kesin.

Slash Evini Bir Hayvanat Bahçesine Çevirdi

Slash, Los Angeles’ta yeni bir ev aldığında evin bahçesini zehirli yılanlar, kertenkeleler, kediler ve Curtis isimli bir dağ aslanı yavrusu ile doldurdu. Daha sonraları otobiyografisinde ise kendi evime tamamı sürüngenlerden oluşan bir hayvanat bahçesi kurdum diye yazdı.

Izzy Uçağın Ortasında İşedi

Grup, Los Angeles’tan Indianapolis’e giderken Izzy uçağın ortasında yolcuların üzerine işedi. Daha sonraları yaptığı açıklamada “bir takım emekli vatandaşların arasında sarhoştum ve sigara içiyordum. Hostes yanıma geldi defolup gitmesini söyledim” diye belirtti.

Iron Maiden Hakkında Hiç Bilinmeyenler

İlgili Makaleler

21 Yorum

  1. Müziğini en çok sevdiğim ve her zaman bana yolculuklarımda keyif veren yabancı gruplardan biri de Guns N Roses. Açıkçası müzikleri haricinde çok önem vermesemde bu yaşantıları okumak ve öğrenmek şaşırtmasa da üzücü

  2. Grupla doğum günümde hediye gelen bir tişört sayesinde tanıştım. Vee o efsane şarkısı november rain ile tutkuya döndü bende…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu