SON DAKİKA

Güneşi Yiyenler , Güneşi Yemek mi?

love
Güneşi Yiyenler , Güneşi Yemek mi?

Güneşi yemek mi? Biraz saçma  geliyor, değil mi, sanki güneşte çok kalmışım da beynim bıngıldak kıvamına gelmiş ya da kafam güzelmiş gibi? Endişe etmeyin, bu yazıyı yazarken başıma güneş geçmiş ya da kafam güzel olmuş falan değil, ziyadesiyle ayığım 🙂

Güneşi Yemek Nedir?

Bu “güneşi yeme” sözü esasında sadece söz değil, aynı zamanda “güneşe bakış” olarak da biliniyor. Ana akım medya, cilt kanseri gibi deriye yönelik riskleri öne çıkarsa da, binlerce yıl boyunca çeşitli eski kültürlerde kullanılan antik bir uygulamadır. Hong Kong’da, yirmi otuz yaş arasındaki kadınlar bunu da yiyeceklerin yerine koymaktadırlar.

Güneşi Yiyenler

Güneşi yemek ya da güneşe bakmak, kimi yapanlara göre gün doğumu ve gün batımında, kimilerine göre de gün doğumu ve gün batımından 1 saat sonra  yapılır. Bunun sebebi, ultraviyole ışınlarının en düşük seviyede olduğunda ve güneş en güçlü olduğunda gözlerinizi yakmaması gerekmesidir. Retinaya ve dolayısıyla potansiyel geçici veya kalıcı körlüğe sebep olabileceğinden, bu önerilere uymak son derece önemlidir.

NASA’ya göre, güneşi yemek, “süper insan güçleri” verebiliyor.

Güneş yeme süreci de Hira Ratan Manek’in adını taşıyan HMR Fenomeni olarak bilinir. Manek, Pennsylvania Üniversitesi’nde çalışan ve NASA 24/7’den gelen fon ile 100 günlüğüne bu denemeyi yapan kişi. Ne olduğunu tahmin edebilir misin? Bu süre zarfında küçük miktarlarda ayran veya su tüketmesine rağmen büyük ölçüde sadece ışığa yaşayabildi.

 

Güneş Yiyenlerin Kazandıklan Süper İnsan Yetenekleri:

– İştah kaybı (yukarıda görüldüğü gibi)

– Güvende artış

– Kolay problem çözme

– Zihinsel veya fiziksel hastalıklar ve “olumsuz nitelikler”in doğal şekilde iyileşmesi veya kaybolması.

Güneşi Yemek

Güneşi yemek , Etkileri Nelerdir?

1-3 Ay: 3 ay sonunda güneşten gelen enerji beyninize ulaşmaya başlar. Önce bedeninizin yüm hücreleri temizlenir. Beyniniz maksimum kapasitede şarj olduğunda güneşi içmeniz tamamlanır. Problem çözmede, zihinsel ve spiritual enerjinizin yükselmesinde doğal yükseliş gözlemleyeceksiniz.

3-6 Ay:

Artık zihinsel sorunlar ortadan kalktı, vücut fiziksel iyileşmeye dönüşüyor. Güneşin tüm renkleri beyne ulaşıyor, vücudun tüm kısımları tam temiz temizliğe giriyor. Renk terapistlerine göre, bir hastalığın var olması, belli bir güneş renginin eksik olmasından kaynaklanır. Vücudun veya vücut sisteminin belirli bir kısmı için belirli bir güneş rengi vardır. İşte bunun bazı örnekleri: Karaciğerin yeşil ihtiyacı var; kalbin sarıya ihtiyacı vardır; böbreklerin kırmızıya ihtiyacı var. Herhangi bir rahatsızlığın veya zayıflığın sizin içinizde olup olmadığını belirlemek için otomatik öneri önerisini yapalım. Bu, bütünlüğe dönüşe yardımcı olmaktır.

6-9 Ay:

Altı ay kendini iyileştirdikten sonra, beden, enerjisini diğer şaşırtıcı şeyleri yapmasına yardımcı olmak için çevirmeye başlar. Örneğin, yedi buçuk ayda yiyecek ihtiyacının azalmaya başlaması ve gıdaya gerçekten ihtiyaç duyulmadığını, sadece gösterinin yıldızı olan güneşten yayılan enerjiyi ortaya çıkardığını söyleyebiliriz. Dokuz ay sonra, tüm iştah, koku ve genel gıda arzusu ortadan kaybolur ve insanlar beyinde bir “şarj” algılar. Bu şarj etme tamamlandığında, kırk dört dakikalık güneşi yeme işlemi tamamlanmıştır, artık bırakmanız gerekir.

Güneşi Yiyenler

“Güneşi yemek” yukarıda saydığımız yararları vücudunza, zihninize sağlıyor, lakin bunu bilinçsizce yapmamak gerekiyor tabii ki. Kaş yapalım darken göz çıkarmayalım, değil mi?

 

Güneş Yok Olursa Ne Olur?

Yorumlar

4
Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
Ozlemdogankocaktatlicadiseher35arslan Recent comment authors
  Subscribe  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
seher35arslan
Üye
seher35arslan

Çok ilginç değil mi ya?

tatlicadi
Editor

Eline kalemine sağlık

dogankocak
Üye
dogankocak

Güneş’in faydaları bilinir ama bu boyutu çok ilginç gerçekten..

Ozlem
Üye
Ozlem

Bu yazıdan sonra güneşi yemeye karar verdim

SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

22 Nisan 2018, 20:50

Koç Burcu Yabancı Ünlüler

Koç Burcu Yabancı Ünlüler kimler diye hiç merak ettiniz mi? Ben merak ettim ve sizler için Koç Burcu yerli ve yabancı ünlüleri araştırdım. İlk bölümde Koç Burcu Yabancı Ünlüleri kısa bilgilerle sizlerle paylaşmak istedim. Koç Burcu Yabancı Ünlüler Sinema Sanatçıları   Charlie Chaplin (16 Nisan 1889 – 25 Aralık 1977 )...

Devamını Görüntüle