AstrolojiGündem

Güneş Tutulması 13 Temmuz 2018

Dikkat: Bu haber sadece Shall We üyelerine özel hazırlanmıştır.

13 Temmuz‘da Yengeç Burcunda parçalı Güneş Tutulması yaşayacağız. 2018 yılının ilk güneş tutulmasını 15 Şubat 2018 de parçalı bir şekilde yaşadık. Daha önceki yazılarımda belirttiğim üzere Haziran ve Temmuz aylarında bir çok gökyüzü olayı ile karşı karşıya kalıyoruz. Mars Retrosu 27 Haziran 2018’de Kova Burcunda başladı. Temmuz ayı boyunca devam edecek ve 28 Ağustos 2018 Oğlak Burcunda bitecek. 28 Haziran’da bir Kirli Dolunay yaşadık. Şimdi de sırada Güneş Tutulması var. Yengeç burcundaki ilk tutulma 13 Temmuz 2018 sabaha karşı 05.48’de gerçekleşecek. 

güneş tutulması nedir

Güneş Tutulması nedir?

Ay yörünge hareketi sırasında Güneş ile Dünya’nın arasına girerek Güneş’i örter. Tutulmanın gerçekleşmesi için Ay’ın yeni ay evresinde olması ve Güneş ile kavuşum halinde olması gerekir. 1 yıl içinde Ay, Dünya çevresinde yaklaşık 12 kez döner, Ay’ın yörünge düzlemi ile Dünya’nınkinin arasında 5 derecelik bir açı olması sonucu, Ay her seferinde Güneş’in tam önünden geçemez. Bu nedenle yılda iki ile beş kez güneş tutulması gözlemlenebilir. Bunlardan en çok ikisi tam tutulmadır diyebiliriz.

Güneş Tutulması

Güneş Tutulması gerçekleştiğinde hayatımızda neler olur?

Güneş Tutulmasının gerçekleştiği zamanlarda hayatımızdaki odak noktalarımız değişmeye başlar. Yenilikler gündeme gelir. Sürpriz başlangıçlar kapımızı çalar. Yeni kişiler hayatımıza girer, yeni başlangıçlar yaparız, kapatamadığımız defterler kaldırdığımız raflardan kafamıza düşer. Tutulmalar yaklaşık olarak 6 ayda bir gerçekleşir. Güneş ve ay tutulması peş peşe gelir. Tutulmaların da izlediği bir yol ve döngü vardır. 2016 yılında başlayan Aslan burcu döngüsü 2019 Ocak ayında 19 yıllığına nihayet son bulacak.

13 Temmuz’da yaşayacağımız tutulma Yengeç burcunda gerçekleşecek.

YENGEÇ BURCU HANGİ KONULARI TEMSİL EDER?

Yengeç burcu ailemizi, dostlarımızı, köklerimizi, anne babalarımızı, kendimizi güvende hissettiğimiz insanları ve mekanları, annelik duygusunu, doğurganlığı, evliliği, genel duygularımızı, kurduğumuz bağları, eev ve yerleşim konularını, beslenme, mide ve göğüs ile ilgili konuları temsil eder. Geçmişi, eski yaralarımızı, kalbimizde yer etmişleri ve anılarımızı anlatır. Yengeç burcu koşulsuz bağlılık ve sevgi ile ilgilidir. Herşeye rağmen, iyi günde- kötü günde sevdiklerimizin yanında olmakla ilgilidir. Kısaca gündemimiz hepimizin önem verdiği, üzerine titrediği, koruduğu ve sakındığı mahremimizle ilgili olacak.

güneş tutulma

Güneş Tutulmasının üzerimizdeki etkileri neler olacak?

Bu tutulma döneminde hepimizin odak noktası “aile” olacak. Ailevi konular, ev kurmak, evlenmek, çocuk sahibi olmak, ev almak-satmak, yeni ilişkilere başlayarak duygusal bağlar kurmak gündemimizde olacak. Tutulma zamanlarında Plüton Güneş’e baskı yapar. Bu da hepimizin duygusal anlamda baskı altında hissedeceğimizin habercisi. Ailevi sorumluluklarımızı üstlenmek bizi biraz stres sahibi yapabilir. Kurduğumuz duygusal bağlarımızı derinden dönüştürecek etkiler altında kalacağız. Bu zaman aralığında hepimiz oldukça hassas, kırılgan, alıngan, aşırı duygusal ve tepkisel olabiliriz. Duygularımız ile mantığımız arasında denge kurmaya özen göstermemiz gerekebilir. Sevdiklerimizin sağlık sorunları ile ilgilenmek zorunda kalabiliriz. Ev kurmak, taşınmak, evdeki tadilat ve dekorasyon işleri gibi evimiz ile ilgili kararlar almamız gerekebilir.

2 yıldır kim olduğumuz ve ne istediğimizi sorguluyoruz. Kendimizle ve çevremizle ilgili bir çok konuda farkındalığımız arttı. Toplum içinde, ev ve iş hayatımızda saygı ve hoşgörü konusunda maximum özen içindeyiz. Bir yandan da Athena’nın şarkısındaki gibi “Ben böyleyim” temalı bir hayat yaşıyoruz. Sosyal hayatımızı renklendirmeye çalışıyoruz, yeni dostlukları, bizim için yepyeni iş olanaklarını hayatımıza kattık. Sürü psikolojisinden çıkarak yüreğimizin sesine kulak verdik.  2018 Temmuz ayı itibariyle tutulma döngüsünün sırası 2020 yılına kadar Yengeç Burcuna geçecek. Ve bu geçiş sırasında Oğlak burcu enerjisininde üstüne basacak. Yani bu da demek oluyor ki sınırlarımızı belirleyeceğiz ve yaşamın uzun bir mücadale olduğunun bilincine varacağız.

tutulma

13 Temmuz 2018 Yengeç burcunda Güneş Tutulması !
Yaşadıklarından ders al, hatalarını yineleme !

Oğlak burcunda yer alan Plüton’un bu tutulmaya etkisi büyük. Tutulma sırasında birbirleriyle etkileşimde olan gezegenlerde duruma eşlik eder ve olacaklar konusunda ipucu verir. Plüton her inişin bir çıkışı olduğunu, küllerinden yeniden doğmayı, ölüm kalım meselelerini anlatır. Tutulmanın tam aksi yönünde yerleşmiş olan ve geri giden Mars geçmişten kalan konuların bizi oyalayacağını gösteriyor. Bir yandan sevdiklerimizi ve kendimizi korumaya çalışırken diğer yandan yeni başlangıçlar kurma çabasındayken bir takım ufak tefek olayların stres düzeyimizi arttırabileceğini ve bizi hedefimize ulaşmaktan alı koyabileceğini söyleyebilirim. Bu olayların sinyalleri ya haziran ayı sonunda gelmiştir ya da önümüzdeki bir ay içinde ortaya çıkacaktır.

Şunu da söylemeden geçemeyeceğim her tutulma olayı herkesi aynı şekilde etkilemeyebilir.Hayatınızda yukarıda bahsettiğim değişiklikleri yaşamayadabilirsiniz. Bu etkiler sizi teğet de geçebilir, bunu anlamak için bireysel doğum haritanıza bakmak gerekir.

Retro Nedir?

Güneş Tutulmasının burçlar üzerindeki etkileri neler olacak?

koç burcu

Koç Burcu (21 Mart- 20 Nisan)

Sizin için bu tutulma sırasından en önemli şeyler güven duygusu, güvence arzusu ve sorumluluk olacak. Bu nedenle ev almak, ailelerle ilgili işlerde çalışmak, evlenmek, aile olmak, çocuk sahibi olmak gibi konular, varsa çocuklarınızla ilgili bazı konular gündeminizde olacak. Evinizde tadilat, dekorasyon gibi yenilikler yapabilirsiniz. Hoşgörü, empati, geleneksek değerler sizin için önemli olacak. Ayrıca iş ve ev dengenizde de değişiklikler yaşayabilirsiniz.

Koç Burcu Özellikleri

Boğa Burcu

Boğa Burcu ( 21 Nisan- 21 Mayıs )

Sosyal çevrenizde bir değişiklik yaşayabilirsiniz. Bu değişimden yakınlarınız ve sevdikleriniz de faydalanabilir. Eğitim ile ilgili konular, bilgi sahibi olmak, bilginizi paylaşmak, aileye yönelik işlerde başarılı olmak, sosyal medya ve iletişim konularında yeni başlangıçlar yapmak gibi konular gündeminizde olabilir. Hali hazırda davalık bir mevzunu var ise sonuca ulaşabilir ya da bir dava sürecine girebilirsiniz. Hayat kalitenizi arttıracak değişimlere hazırlıklı olun.

Boğa Burcu Özellikleri

İKİZLER BURCU

İkizler Burcu ( 22 Mayıs- 22 Haziran)

Yarınlarınızı sağlam temeller üzerine oturtmak isteği içindesiniz. Bunu yapabilmek için yeni bir iş kurabilir, işinizi geliştirmek için adımlar atabilir, para kazanmak için atılımlar yapabilirsiniz. Bir miras konunuz varsa çözümlenebilir, bir krediniz varsa kapatabilirsiniz. Aile işleri, aileye sahip çıkılması, bir yuva kurmak gibi konular önceliğiniz olabilir. Yaşadığınız ağır psikolojik sorunlardan, sizi zorlayan meselelerden kurtulabilir, takıntılı düşüncelerinizden arınabilirsiniz.

İkizler Burcu Özellikleri

YENGEÇ BURCU

Yengeç Burcu (23 Haziran-22 Temmuz)

Güneş Tutulması Yengeç burcunda gerçekleşmesinden ötürü sizin için oldukça önemli. Hayatınızda önümüzdeki bir yıla yayılan bir gelişim yoluna girdiniz. Bir ilişkininiz var ise veya ilişki ile ilgili düşünceleriniz var ise bu konularda tutulmanın etkisini görebilirsiniz. Hayata bakışınız şekillenebilir, kişiliğiniz geliştirecek olumlu değişimler yaşayabilirsiniz. Bu dönemde olgunlaşıp, büyüyüp farkındalıklarınızı arttırabilirsiniz. İlişkilerden ezilen taraf olmaktan vazgeçip kendinizi ortaya koyma kararı alabilirsiniz. Kendi değerinizin farkına vardığınız bir sürece girebilirsiniz.

ASLAN BURCU

 

Aslan Burcu (23 Temmuz-22 Ağustos)

Sizi sınırlandıran tüm koşulları yıkmak için mücadeleye başlayacağınız bir dönemdesiniz. Önümüzdeki bir yıllık süreçte sağlık, iş hayatı ve güvence duygusu hayatınızı düzenlerken sizi yönlendirecek. Kaybeden olmaktansa kazanan olmak için sağlam adımlar atacağınız bir sürece girebilirsiniz. İdeallerinize önem verebilir ve hayallerinizin peşinden gitme kararı alabilirsiniz. Manevi anlamda kendinizi sıkışmış hissedebilirsiniz. Süreç içinde her şey düzene girecek merak etmeyin.

BAŞAK BURCU

Başak Burcu (23 Ağustos-22 Eylül)

Sizin için gelişim ve değişimin başladığı bir yılın göstergesi olacak bu tutulma. Sosyal çevrenizde, arkadaşlık ilişkilerinizde gelişmeler yaşayabilirsiniz. Hedeflerinizi belirleyip güzel başlangıçlar yapabilirsiniz. Topluma katkı sağlayacak projeleri hayata geçirebilirsiniz. Aileniz büyüyebilir. Uzun zamandır kendini yorgun hisseden başaklar  bu tutulma sonucunda yolunuzu bulacaksınız. Dostlarınızı hataları yüzünden bir anda silmeyin derim bu süreçte biraz gergin ve agresif olabilirsiniz. Kimse mükemmel değildir sözünden yola çıkarak biraz daha empati kurarak ve düşünerek hareket etmenizi öneririm.

TERAZİ BURCU

Terazi Burcu (23 Eylül-22 Ekim)

Duygularınızla değil mantığınızla hareket etmeye başladığınız bir süreçtesiniz. Eskiye oranla hayaller değil, gerçekler sizin için önem kazanmış. Bu tutulmanın etkisi ile bir yıllık süreçte hedeflerinizi belirleyebilirsiniz. Kendi değerinizi kavrama konusunda başarılı olacaksınız. Varlığınız, idealleriniz ve güvenceniz her şeyden önemli bir hal alacak. Bir anda yaşayabileceğiniz bir değişim ile hem iş hayatınızda hem de evinizde tüm dengeler yerine oturabilir. Bir düzeni yıkıp yeni bir düzen kurabilirsiniz. Evlenme boşanma gibi konular da gündeme gelebilir. Bu değişim somut olacağı gibi soyut da olabilir bakış açınız ya da bir alışkanlığınızı da değiştirebilirsiniz.

AKREP BURCU

Akrep Burcu (23 Ekim-21 Kasım)

Bu tutulma bir yıllık süreçte size çevre değişikliği, iş sahibi olmak gibi konularda güç kazandıracak. Eğitim ile ilgili konularda olumlu gelişmeler yaşayabilirsiniz. Bildiğiniz bir alanda söz sahibi olabilirsiniz. Hayat felsefeniz, duruşunuz ve görüşleriniz ile saygınlık kazanabilirsiniz. Yabancı ülkelerle ilgili planlar yapabilirsiniz. İletişim, satış ve pazarlama konularında aktif olabileceğiniz bir sürece girebilirsiniz.

YAY BURCU

Yay Burcu (22 Kasım-21 Aralık)

Hayatınız için önemli gelişmelerin habercisi olacak bu tutulma. İş hayatınızda ortak paylaşımlar, ilişkinizde sadakat ve güven, ailevi meseleler, yatırımlar, ev sahibi olmak gibi konularda gelişmeler yaşayabilirsiniz. Maddi anlamda sizi geliştirecek güçlü bir ilişki ve ortaklığın habercisi olabilir.Eski borçlarınızı kapatabilir, yapılandırmaya gidebilirsiniz.

OĞLAK BURCU

Oğlak Burcu (22 Aralık-21 Ocak)

Bekar oğlaklar için bu tutulma evliliğin habercisi olabilir. Uzun zamandır tek başına üstesinden gelmeye çalıştığınız sorumlulukları paylaşacağınız birini bulabilirsiniz. Hayatınızın bundan sonraki döneminde birlikte yürüyeceğiniz kişiyle karşılaşabilirsiniz. Problemli bir ilişkiniz varsa da uzundur sabır gösterdiğiniz bu ilişkiye “bitti” diyebilirsiniz. Size faydası olmayan zarar veren her şeyden arınacağınız bir dönem olabilir. Saygı-sevgi- güven üçlüsü sizin için en önemli gündem maddeleri olabilir.

KOVA BURCU

Kova Burcu (22 Ocak-19 Şubat)

Hayatınızda eğreti duran, güven vermeyen, sizi yoran sıkan her şeyden kurtulmanız gerektiğiniz anlayacağınız bir döneme giriyorsunuz. Size faydası olmayan işlerden, ilişkilerden, arkadaşlıklarından uzaklaşabilirsiniz. Bazı olaylar ya da kişilerle ilgili takıntılı ve bağımlı halinizden kurtulmayı seçerseniz ruhunuzu özgür bırakıp hayatınızda güzel bir dönem başlatabilirsiniz. Biraz zorlayıcı etkiler yaşayabilirsiniz, bu sizi yıldırmasın. İş değişiklikleri, sorumluluk artışları, sağlıkla ilgili konular, günlük rutinlerinizde değişiklikler gündeminizde olabilir.

BALIK BURCU

Balık Burcu (20 Şubat-20 Mart)

Bu dönemde size fayda sağlamayan, güven vermeyen ilişkilerle vakit kaybetmemeniz gerektiğini anlayabilirsiniz. Yeteneklerinize uygun işlere yönelmeniz, tecrübelerinizi değerlendirmeniz, değişime ve yeniliklere açık olmanız gerekli. Fırsatları değerlendirirken bunları göz önünde bulunmalısınız. Aşk ve gelecekle ilgili alacağınız kararlar uzun vadeli ve size iyi gelecek şekilde olacak. Bazı balıklar çocuk sahibi olurken, bazıları güzel bir aşka yelken açacak, bazıları ise kendi ile barışma yoluna girecek. Ayrıca agresif çıkışlardan uzak durmalı ve empati kurmayı denemelisiniz. Egonuzu azaltıp sevgiyi ön plana çıkarmaya çalışmalısınız. Sakarlıklara karşı tedbirli olmayı da ihmal etmeyin.

 

Tutulma denince hepimiz nedense bir geriliriz. Oysa ki gökyüzünün bize vermek istediği mesajlara kulak verebilsek hayatımız biraz da olsa kolaylaşabilir. Yukarıda anlattığım tutulmanın etkileri sadece gerçekleştiği gün için geçerli değildir. Bu etkiler tutulmanın öncesinden başlar ve yaklaşık 6 aylık hayat sürecimizin çerçevesini belirleyerek bizi aylar boyunca etkisi altına alabilir. Zorlayıcı bir değişimin ardından maddi manevi ayaklarımızın yere bastığı, yeni başlangıçlara merhaba dediğimiz, hayatımıza güzellikler getirecek bir dönemin başlangıcı olacağını düşündüğüm bu dönüm noktası sayılabilecek tutulmanın hepimize iyi gelmesini dilerim.

HUZURLA… 

SEVGİYLE…

 

Temmuz Ayı Burç Yorumları 2018

İlgili Makaleler

5 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu