AstrolojiGündem

Güneş Tutulması 11 Ağustos 2018

11 Ağustos 2018 Güneş Tutulması ve bizlere etkileri ile karşınızdayım yine.

11 Ağustos 2018 Güneş Tutulması saat 12:47’de Aslan burcunda gerçekleşecek. Bu kısmi Güneş Tutulması 14.30’da sona erecek. Kuzey/ Doğu Avrupa, Kuzey/ Batı Asya, Kuzey Amerika ve Atlantik’ ten gözlemlenebilecek bu tutulma Türkiye’den izlenemeyecek.

Yoksa siz gökyüzü olaylarını bitti mi sanmıştınız?

Yaz boyunca yaşanacak bir sürü tutulma, retro sıraya dizilmiş durumda. Hepsinin de ortak amacı bizlere yol göstermek ve hayatımızla ilgili kendi başımıza üstesinden gelemediğimiz durumlar için bize yardımcı olmak. Olaya nereden baktığınıza bağlı. Gergin açılar mevcut haklısınız, hepimiz kendimizi agresif, yorgun ve çaresiz hissediyoruz zaman zaman. Bazen de gemileri yakacak kadar güçlü ve cesaretli. Bu gel-gitler arasında ruhumuz daralabiliyor. Ancak doğru adımlar atmayı başarabilirsek bu olaylar sonunda hepimizin gündemine oturan konular ya bizim çabamızla ya da kendiliğinden yoluna girecek. Yeter ki sabırlı olalım ve olayları lehimize çevirmeyi başarabilelim.

11 Ağustos 2018 Güneş Tutulması

Güneş Tutulması nedir?

Ay, Güneş ve Dünya’nın arasına girdiği zaman Güneş’in ışığını keser ve Güneş Tutulması yaşanır. Güneş Tutulması her zaman Yeniay’ dır. Etkileri oldukça kapsamlı ve geniştir. Güneş otorite ile ilişkilendirilir bu nedenle bu dönemlerde yönetim ile ilgili konularda karmaşalar yaşanabilir. Geçmiş ile tekrar yüzleşmemiz gereken konular gündeme gelebilir. Bazı bölgelerde yangınlar, kazalar, depremler yaşanabilir. Yaşanılan bu tutulmalar 6 ile 12 ay arasında etkisini göstermeye devam edecektir. Doğum haritamızda güneş tutulmasının gerçekleştiği evi bilirsek o evle ilgili hangi konularımız varsa onlar üzerinde etkisini yaşayacağız demektir.

Güneş Tutulmasının bizlere etkileri nasıl olacak?

*11 Ağustos 2018 Güneş Tutulması Aslan burcunda yaşanacak. Saat 12:47 gerçekleşecek olan Kısmi Güneş Tutulmasının etkileri gerçekten çok yoğun ve yorucu olacak bizler için. Hayatımızda köklü değişiklikler yaşamamız yüksek ihtimal. Ancak yine de bu değişiklikleri yaşayıp yaşamayacağımız doğum haritamızdaki açı kalıplarına bağlı. Açılarımız çok keskin olmasa bile hayatımızda farklılıklar yaşamamız olası. Tutulmalar ani ve sert enerjiler getirir; yani ani olumlu olaylar ya da ani olumsuz olaylar yaşayabiliriz.

*Planlarımız bir anda değişebilir, kendimizi düşündüğümüzden bambaşka bir yöne doğru gidiyor bulabiliriz. Bizim aldığımız kararlar bir başkasını, bir başkasının aldığı kararlar bizi olumsuz yönde etkileyebilir. Her şekilde hayat yolumuzda bir sapma yaşayacağımız düşünülürse bizler bu değişime ne kadar kolay adapte olursak o kadar kolay tekrar düzenimizi oturtabiliriz. Ancak direnmeye çalışırsak süreç uzayacak ve yıpratıcı bir hal alacaktır. En güzeli teslim olmak…

*Maddi açıdan baktığımızda da kesinlikle ülke ve toplum olarak sarsılacağız gibi duruyor. Bu nedenle kendi ekonomik planımızı iyi yapmalı, tasarruf yoluna gitmeli, beklenmedik giderlere karşı önlemimizi almalı ve piyasalardaki dalgalanmalara hazırlıklı olmalıyız.

*Yaşayacağımız bu tutulmanın etkilerini 11 Mayıs itibariyle zaten hissetmeye başladık ve 11 Kasım’a kadar da geçerli olacak.

11 Ağustos 2018 Güneş Tutulması ile ilgili genel bilgilendirmem şimdilik bu kadar…

Sevgiyle ve Shall We ile kalın.

13 Temmuz’da yaşadığımız Güneş Tutulması ile ilgili yazıma da bir göz atmak isterseniz aşağıdaki linke tıklamanız yeterli.

Güneş Tutulması 13 Temmuz 2018

 

İlgili Makaleler

3 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu