Gündem

Gülben Ergen Erhan Çelik Mahkemelik Oldu, Çelik Ceza Aldı!

Son zamanlarda azmettiricilik iddialarıyla gündemde olan ünlü şarkıcı Gülben Ergen Erhan Çelik ile mahkemelik oldu. İstanbul 48. Asliye Mahkemesi’nde görülen dava ise sonuçlandı. Erhan Çelik, 5 yıl denetimli serbestlikten faydalanacak. 5 yıl içerisinde herhangi bir suça karışırsa 2 yıl hapis yatacak.

Gülben Ergen Erhan Çelik Mahkemelik Oldu, Çelik Ceza Aldı!

Ünlü şarkıcı Gülben Ergen’in eski eşi ile ilgili “sosyal medyada izni olmadan fotoğrafları ifşa etme” şikayeti üzerine açılan dava sonuçlandı. 48. Asliye ceza mahkemesi “kişilerin özel hayatına ilişkin görüntüleri hukuka aykırı olarak ifşa etmek” suçundan Erhan Çelik’e 2 yıl hapis cezası verdi.

48. Asliye Ceza Mahkemesi cezai hükmün açıklanmasının ardından geri bırakılması olarak çevirdi. Ardından Asliye Ceza Mahkemesi, Erhan Çelik’in 5 yıl denetim süresine tabi tutulmasına hükmetti.

Fotoğraflarını ifşa etmişti

Erhan Çelik’in sosyal medya hesabından paylaştığı ve Ergen’e ait olan özel fotoğraflar sebebi ile Ergen tarafından şikayet edilmişti. Ergen, İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na Çelik ile ilgili “Zincirleme suretiyle kişilerin özel hayata ilişkin görüntü ve sesleri hukuka aykırı olarak ifşa etmek” suçundan 2,5 yıldan 8 yıl 9 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açmıştı.

İstanbul Anadolu 48. Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Ergen’in avukatı Emek Emre ve Çelik’in avukatı Zühal Akbel mahkemeye katıldı. 48. Asliye Ceza Mahkemesi davanın karara bağlandığını ifade ederek, Çelik’e “kişilerin özel hayatına ilişkin görüntüleri hukuka aykırı olarak ifşa edilmesi” suçundan 2 yıl hapis cezası verdi.

5 yıl içinde suç işlerse…

Erhan Çelik’in mahkemede gösterdiği iyi hal sebebiyle cezayı 1 yıl 8 aya indiren 48. Asliye Ceza Mahkemesi, Çelik’in karakter özelliklerini, mahkemede göstermiş olduğu hal ve davranışlarını da göz önünde bulundurarak ceza (mahkumiyet) hükmünün geri alınmasına karar verdi. 48. Asliye Ceza Mahkemesi Çelik için 5 yıl denetim süresine tabi tutulmasına ve bu 5 yıl içinde herhangi bir suç işlemesi halinde denetim sürecinin son vermesine karar verdi.

2030 Yılından Geldim Dedi… Dünya Bu Genci Konuşuyor!

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

13 Yorum

  1. Çoğu kişi bu duruma dikkat etmiyor ama internet üzerinden bu tür paylaşımların olması ciddi yaptırmlar doğuruyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu