SON DAKİKA

Gököz Natural Park Doğal ve Sağlıklı Yaşam Alanı

love
Gököz Natural Park Doğal ve Sağlıklı Yaşam Alanı

Haftasonu geldi. Haftanın stresini, yorgunluğunu atmak, ailenizle, arkadaşlarınızla, sevdiceğinizle güzel bir haftasonu yaşamak, şehirden kaçmak, biraz nefes almak istiyorsunuz. Gököz Natural Park Doğal ve Sağlıklı Yaşam Alanı sizin için bir seçenek olabilir, ne dersiniz?

Gököz Natural Park Doğal ve Sağlıklı Yaşam Alanı Nerededir?

Uludağ’ın güney yamacında Gököz Gölünün kıyısındadır. Muhteşem doğa manzarasına sahip, görmeye gelenler için cazibe merkezidir. Ahşap evleri / bungalovları, eşsiz doğal güzellikleriyle 1120 metre rakımıyla akşamları size görsel şölen sunar. Burda göl yansımasıyla çok güzel fotoğraflar çekebilirsiniz. Uludağ’ın eteklerinde şehrin gürültüsü ve hava kirliliğinden uzak cennet gibi bir bahçedir Gököz Natural Park. Gelip kaldığınızda mutlaka bir daha geleceğiniz bir yer.  

Gököz Natural Park

Ayrıca da National Geographic dergisi Ocak 2013 sayısının Traveller ekinde “Türkiye’nin 10 Romantik Kış Rotası”ından biri olarak seçtiği yerdir burası. 

Burası kış kampı için gerçekten çok ideal. Gököz Köyü, Maremşah Yaylası‘nın ortasındadır. Özelikle yazın hafta sonları çok kalabalıktır. Köyde çok az insan yaşıyor üstelik yaş ortalaması da yüksek. Dolayısıyla tarımsal üretim pek yok.
Gököz Göleti’ni Köye bağlayan iki yol var siz Baraklı yol ayrımından sonra göreceğiniz sağ tabelayı takip edin. Köy merkezine geldiğinizde ise Maremşah Yaylası tabelasını takip ederek ulaşabilirsiniz. 

Gököz Natural Park Doğal ve Sağlıklı Yaşam Alanı’nda Neler Var?

Gököz Natural Park 1
2çeşit kamp yapalirsiniz. 
Ya bu doğal parkda çok cüzi bi rakamla, elektirikli, tuvaletli bir kamp, 
Ya da 
Gölün tam karşısında tamamen doğal bir kamp yapabilirsiniz. 
Peki bu parkta neler var vakit nasıl geçer? 
At binebilirsiniz çok güzel bi at çiftliği var. 
Atvlere binerek safari yapabilirsiniz. (ki çok eğlencelidir) 
Tekne kiralayabilir gölde gezebilirsiz. 
Yürüyüş yapabilirsiniz.
İlla çadırda kalmanizda şart değil bungalowlarda var. 
Ayrıca sıkılır gezmek isterseniz Baraklıya da göz atın derim. 
Keles’de kamp yapmak için çok güzel yerler var gerçekten. 
 

Ulaşım Nasıldır? 

Gököz Natural Park harita
İstanbul’dan (2.5 saat)
İstanbul’dan Yenikapı, Pendik ya da Eskihisar feribotları ya da Osmangazi köprüsünden Bursa’ya ulaştıktan sonra, Keles-Orhaneli yoluna girip 49 km sonra Köye geldiğinizde sağa dönüp tabelalara bakarak Gököz Natural Park’a ulaşabilirsiniz.
 
Bursa’dan (45 dk)
 
Keles-Orhaneli yoluna girdiğinizde 49 km sonra Gököz Köyüne girince sağa dönüp yönlendirme tabelalarını takip ederek Gököz Natural Park’a ulaşabilirsiniz.
 
Eskişehir’den (2,5 saat)
 
İnegöl’e vardığınızda İsaören-Çayyaka-Boğazova-Kocayayla-Keles istikametinde yaklaşık 47 km mesafe.
Melike Asrın SERT

Yorumlar

Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
  Subscribe  
Bildir
SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

10 Haziran 2018, 20:21

Rize Gezilecek Yerler

  Karadeniz’in en önemli ve gelişmiş turizm bölgelerinden biri Rize. Peki Rize gezilecek yerler deyince aklınıza nereler geliyor? Muhteşem bir doğa, bulutların üzerinde el değmemiş bir yayla, yeşilin bütün tonlarını göre bileceğiniz bir yer… İşte Rize’de gezip görebileceğiniz yerlerden birkaçı… Karadeniz’in en önemli ve gelişmiş turizm bölgelerinden biri Rize. Peki...

Devamını Görüntüle