Sağlık

Göbek Eriten Mucizevi Kür! Sonuçlarına İnanamayacaksınız!

Göbek bölgesindeki yoğun yağlanmadan bıkanlar için göbek eriten mucizevi bir kür tarifi ile karşınızdayız sevgili Shall We? okurları…

Göbek Eriten Mucizevi Kür! Sonuçlarına İnanamayacaksınız!

Karın bölgesi, yağlanma şikayeti en sık karşılaşılan problemlerden biridir. Düzenli bir şekilde beslenmek, ara öğünlerde tüketilenlere dikkat etmek, su içmeyi alışkanlık haline getirmek ve düzenli fiziksel aktivite yapmak, ideal kilograma inmenin temel kurallarından bazılarıdır.

Tüketilen taze besinler de metabolizmanın ve yağ yakımını hızlanmasında etkili olur. Aynı zamanda kan şekerini dengede kalmasını sağlar ve tokluk hissini uzatarak kalori kontrolünün yapılmasını sağlar.

Bu besinlerden biri, kullanımı gittikçe artan Chia tohumudur. Chia tohumu antioksidan, vitamin ve mineral bakımından oldukça zengin olan bir tohum çeşididir. Özellikle Omega-3 yağ asidinden ve liften zengin olması sayesinde besin değerleri de yüksektir. Chia tohumunun tok tutma özelliği su, süt, ayran veya yoğurt gibi sıvı özellikte olan besinler ile karıştırıldığında, hacminin artırılmasında ve yerleştirilmesinden kaynaklanır. Bu sayede midede hacmi artar ve daha fazla tokluk verir.

Önemli not: Chia tohumunu günde 2 yemek kaşığından fazla tüketmemeye özen göstermelisiniz.

Chia tohumu hakkında daha fazla bilgi almak için buraya tıklayabilirsiniz. Chia tohumunun faydaları ve besin değerleri hakkında detaylı bilgiler için tıklayın.

Karın bölgesindeki yağların yakımını aktifleştiren ve yeni yağ yakımını baskılayan kalsiyum kaynağı besinlerdir. Karın bölgesindeki yağların yakımında etkili olan ve kalsiyum kaynapı olan yoğurdu bu sebeple pek çok zayıflama kürlerinde başrol olarak yerini almaktadır.

Göbek eriten Chia tohumlu yoğurt kürü için malzemeler

 • 5 yemek kaşığı yarım yağlı yoğurt
 • Yarım adet dilimlenmiş yeşil elma
 • 2 tatlı kaşığı Chia tohumu
 • 2 tatlı kaşığı kinoa tozu

Kürün hazırlanışı

Bütün malzemeleri yoğurdun içerisinde karıştırıp 2-3 saat buzdolabında bekletin. Buzdolabında bekletilen kürün içinde bulunan Chia tohumlarının hacimlerinin arttığını göreceksiniz. Daha sonra bir hafta boyunca akşam öğünü yerine tüketebilirsiniz.

Chia tohumunun faydalarından kısaca bahsedecek olursak;

 • İçerisinde bulunan kalsiyumlar kemik gelişimine katkı sağlar.
 • Antioksidandır. Vücudun toksinlerden alınmasını sağlar.
 • Hücre yenilenmesine yardımcı olduğundan yaşlanmayı geciktirir.
 • Düzenli bir şekilde tüketilen Chia tohumu, içerisinde bulunan C vitamini sayesinde hastalıklardan korunmamıza yardımcı olurken, günlük kalsiyum ihtiyacımızın da büyük bir kısmını karşılar.
 • Chia tohumları güçlü antioksidanlar olarak hareket eden yararlı flavonoidler ve diğer besinler açısından iyi bir kaynaktır. Bu besinler vücuttaki iltihabı azaltmaya yardımcı olur.
 • Omega 3 içeriği sayesinde kızarıklığı azaltmak ve kuru cildi canlandırmak için bir antiinflamatuvar olarak çalışır.
 • Chia yağı, cildi nemlendirmek için kullanılmaktadır. Ciltteki su kaybını önler.

yym

Shall We? olmadan yapamaz O!

İlgili Makaleler

6 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu