SON DAKİKA

Gizem Dolu Gibbson İkizler

ohaaa
Gizem Dolu Gibbson İkizler

Gizem dolu bir hikayeye hazır mısınız?

Gizem dolu hikayeler birçoğumuz için bir ilham kaynağı oluyor. Hatta benim gibi uykudan önce bir şeyler okumayı seven birileriyseniz Gibbson İkizleri’nin tuhaf hikayelerine göz atmayı isteyebilirsiniz.

June ve Jennifer 1963 yılında Barbados’ta dünyaya gelmiş tek yumurta ikizleri.

Gibbons Gizemi

Ev hanımı bir anne ve kraliyet hava kuvvetlerinde çalışan bir babanın çocukları olarak dünyaya geldiler. Bu kadar büyük bir gizemle karşılaşılacağını kimse bilmiyordu. Doğumlarından kısa süre sonra aileleri ile birlikte Galler’e taşınıyorlar.

İkizler doğdukları günden bu yana birbirlerinden ayrılmıyorlar; adeta etle tırnak gibi yaşamaya başlıyor, kendi aralarında anlaşabilecekleri dil bile geliştiriyorlar!

Gibbons Gizemi

İkizlerin aralarında konuştuğu dili kimse anlamıyor. Siyahi olmaları nedeni ile okudukları okulda dışlanmaya başlayınca daha da içe kapanık bir duruma gelen Gibbons ikizler, geliştirdikleri dillerini daha yoğun kullanmaya başlıyorlar. Cryptophasia adını verdikleri dil, gittikçe daha anlaşılmaz bir hâl alıyor.

Birbirlerinin verdikleri tepkileri taklit etmeye başlayan ikizler, gün geçtikçe birbirlerinin yansıması haline geliyorlar.

Gibbons Gizemi

Gün geçtikçe birbirlerine bağlanan ikizler zamanla küçük kardeşleri Rose dışında kimse ile konuşmamaya başlıyorlar. Bu tehlikeli gidiş yüzünden psikiyatristleri onlar 14 yaşına geldiğinde ayırma kararı alıyor. Bu karardan sonra ikizleri ayrı iki yatılı okula gönderiyorlar.

Onları ayırmak bile fayda etmiyor!

Gibbons Gizemi

İkizleri ayırmak; onları sosyal yaşama itmesi beklenen bir hareketti. Ancak ikizler artık hiç kimse ile konuşmamaya başlıyor. Tekrar bir araya gelen ikizler, birkaç yıl kendilerini odaya kapatarak herkesten ayrı bir yaşam sürmeye devam ediyor. Taa ki o gizem dolu güne kadar!

Hiçbir şekilde başkalarıyla konuşmayan ikizler bir karar alıyor. ” Eğer bir gün, birimiz ölürse, diğerimiz insanlarla konuşacak ve normal bir hayat sürecek!”

Gibson Gizemi

Gibbson ikizler, odaya kapandıkları günlerde birçok mini öykü, hikaye yazıyor. Zamanla bu işi ciddiye alan kardeşler, posta ile yazarlık kursuna katılıyor ve çeşitli romanlar yazıyor.
Yazdıkları öykülerde en tuhaf olanı ise karakterlerin davranışı, gizem dolu tavırları ve suça yatkın olmalarıydı.

Bu garip ikizlerin zamanla birbirlerini öldürme girişimi de olmuş!

Gibbons Gizemi

Biri diğerini kabloyla boğmaya; diğeri ise kardeşini köprüden atmaya bile çalışmış! Kardeşler daha sonra çeşitli suçlar da  işlemeye başlıyor ve bir akıl hastanesinde 14 yıl kalmaları için gönderiliyorlar. Kaldıkları hastanede verilen yüksek doz ilaçlar yüzünden Jennifer’da tik gibi reaksiyonlar da oluşmaya başlıyor.  Zamanla verilen ilaçların dozu azaltılıp, yazı yazmaları için gerekli imkan tanınıyor. Ama ne yazık ki ikizler yazma yetilerini yitirmişlerdi.

Yıllar önce yaptıkları anlaşmanın artık vakti gelmişti. İkizlerden birisi ölecekti.

Gibson Gizemi Gibson Gizemi

 

1993 yılının Mart ayında ikizleri başka bir hastaneye transfer ediyorlar. Jennifer, Jane’in omzuna başını koyuyor ve uyanmıyor. Yolculuk sonunda Jennifer’ı hastaneye kaldıran yetkililer, otopsi sonucunda kalbinde oluşan ani patlama sebebiyle öldüğü anlaşılıyor. Tuhaf olan nokta ise buna sebebiyet verebilecek hiçbir durum oluşmamış olmasıydı.

Jennifer’ın ölümünden sonra June arkadaşlarına bir açıklamada bulunmuş; ”Bizler savaş yorgunlarıyız. Uzun bir savaştı ve sonunda birimiz bu kısır döngüyü sona erdirdi. Sonunda özgürüm. Onun karanlık gölgesinden kurtuldum. Nihayet Jennifer benim için hayatından vazgeçti.”

 

Yurt Dışına Seyahate Çıkarken Kullanabileceğiniz 10 Mobil Uygulama Yazımız İçin Buraya Tıklayın

Başlıklar: , , ,

Yorumlar

Kimler Neler Demiş?

Please Login to comment
  Subscribe  
Bildir
SİZİN İÇİN ÖNERİLİYOR

25 Ekim 2018, 13:36

Cadılar Bayramı Nedir?

Cadılar Bayramı, her sene 31 Ekim tarihinde kutlanılan senelik bir tatildir. Kaynağı insanların şenlik ateşi yaktığı ve hayaletlerden korunmak için kostümler giydiği, antik Kelt festivali Samhain’dır. Sekizinci yüzyılda, Papa Gregory III, tüm azizleri onurlandırmak için bir zaman olarak 1 Kasım’ı belirledi, All Saints Day, Samhain’in bazı geleneklerini içeriyordu. Bir önceki...

Devamını Görüntüle